بلاگ

غذایی که بچه شمارا با هوش تر می کند

غذایی که بچه شمارا با هوش تر می کند

غذایی که بچه شمارا با هوش تر می کند :  حتما می دانید که صبحانه مهمترین وعده غذایی روز برای فرزند دلبندتان است . اما چطور بید بچه ها را به خوردن صبحانه عادت داد؟ راهش را در این مقاله پیدا خواهید کرد.

بچه ها برای این که در طول روز انرژی کافی برای جنب و جوش و بازی داشته باشند به وعده غذای صبحانه نیاز دارند.

بجه های مدرسه ای هم برای یادگیری بهتر درس ها در مدرسه حتما باید روزشان را با صبحانه خوردن شروع کنند.

همه والدین کم و بیش این طلاعات را دارند ولی اغلب بچه ها صبح زود بعد از بیدار شدن میلی به خوردن صبحانه ندارند و اگر مجبورشان نکنید، لب به چیزی نمی زنند.

راستی برای حل این مشکل چه باید کرد؟ در مطلب زیر یاد میگیرید فرزندتان را به خوردن صبحانه مجبور نکنید بلکه علاقه مند کنید.

برای علاقمند سازی کودکتان به صبحانه از روش هایی که پرستار کودک بهره میگیرد از او بخواهید تا به شما آموزش بدهد.

فواید صبحانه برای سلامت

صبحانه خوردن چندفایده دارد که نخستین و مهمترین آنها فایده صبحانه برای سلامت کودکان است.

خوردن صبحانه سالم باعث می شود تا نیازهای تغذیه ای کودک در طول روز بهتر برآورده شود.

بچه هایی که صبحانه می خورند، در طول روز برنامه غذایی بهتری را ادامه می دهند که باعث می شود، سطح مواد معدنی و ویتامین ها در بدن آنها بیشتر از هم سن و سالانی باشد که عادت به خوردن صبحانه ندارند.

بچه هایی که صبحانه می خورند، کمتر به چاقی دچار می شوند و کلسترول  خون آنها هم بالا نمی رود. همچنین صبحانه خورها کمتر دچار دل درد و مشکل جسمی دیگر می شوند.

در مقابل، بچه هایی که صبحانه نمی خورند، در طول روز به خوردن غذاهای پر چرب مصل چیپس و پفک که از لحاظ تغذیه ای ارزش ندارند، روی می آورند و همین مسئله باعث چاقی، بیماری و مشکلاتی در آینده درآنها می شود.

البته این را هم باید تاکید کنیم، اصرارمان برای خوردن صبحانه و منظورمان از صبحانه، صبحانه، صبحانه سالم است. بعضی از بچه ها عادت دارند، روزشان را با خوردن بیسکویت و شکلات و این جور چیزها شروع کنند که اصلا صبحانه سالمی به حساب نمی آید.

غذایی که بچه شمارا با هوش تر می کند

بچه ها حق دارند!

بچه هایی که ناچارند به دلیل دوری راه مدرسه و ترافیک زیاد مدت طولانی در راه مدرسه باشند.

مجبورند صبح ها خیلی زود از خواب بیدار شوند و طبیعی است که صبح به این زودی نه احساس گرسنگی می کنند و نه میلی به خوردن دارند. به علاوه دیر بیدار شدن از خواب و عجله برای رسیدن به مدرسه هم باعث ایجاد استرس در آنها و تمایل نداشتن شان به خوردن صبحانه می شود.

دلیل دیگر بی میلی کودکان به خوردن صبحانه  این است که شب ها دیر وقت شام می خورند  و صبح اصلا احساس گرسنگی ندارند اما همه این مسائل راه حل خودشان را دارند.

  • اگر کودک صبح ها احساس گرسنگی نمی کند، با مقدار کم صبحانه، یک لقمه گاز از لقمه، یا یک لیوان آبمیوه شروع کنید.
  • اگر فرزندتان دیر بیدار می شود و برای صبحانه خوردن وقت ندارد، ساعت خواب او را بک ربع یا نیم ساعت عقب بکشید و صبح ها هم او را یک ربع یا نیم ساعت زودتر بیدار کنید.
  • ساعت شام کودک را عقب بکشید. وقتی کودک شروع به خوردن صبحانه می کند. گرسنگی هنگام شام او و مقدار غذایی که در شب میخورد کم شده و بعد از حدود 2 هفته صبحانه تبدیل به یک وعده غذایی می شود که کودک قبل از آن احساس گرسنگی می کند و از خوردن آن لذت می برد.

غذایی که بچه شمارا با هوش تر می کند

حالادیگر صبحانه را دوست دارم

اگر کاری کنید که صبحانه فقط برای کودکتان به معنی خوردن صرف نباشد، او هم بیشتر  به این وعده غذایی جذب می شودو حتی کار به جایی می رسد که او خودش در خوردن صبحانه و تهیه آن داوطلب می شود.

صبحانه می تواند برای کودکان معنای کمک کردن، احساس بزرگ شدن یا حتی بازی کردن داشته باشد. چطوری؟؟! به این ترتیب که آن ها را در تهیه صبحانه مشارکت دهید.

شما می توانید کودکتان را در تمام مراحل، از خرید مواد لازم تا تهیه آنها برای صبحانه و چیدن میز شرکت دهید.

به این ترتیب او احساس بزرگی و اهمیت می کند. می توانید به او بگویید که چند روز در هفته می تواند رنگ دستمال سفره ها را با سلیقه خودش انتخاب کند.

اگر فرزندتان کمی بزرگ تر است، می توانید به او پیشنهاد بدهید که یک روز خاص در هفته، او مسئولیت زودتر بیدار شدن را برعهده بگیرد و چای ساز یا کتری را روشن کند. فرقی نمی کند که پسر باشد یا دختر، مهم این است که صبحانه را دوست داشته باشد!

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری