بلاگ

غذای ناسالم برای کودک شما

غذای ناسالم برای کودک شما

غذای ناسالم برای کودک شما : احتمالا توصیه های زیادی رد مورد چگونگی تغذیه کودکتان پس از شش ماهه نخست زندگی اش درمورد رژیم غذایی جامد دریافت کرده اید، اما آیا تا بحال هیچکس به شما در مورد خوراکی هایی که برای فرزندتان مضر است اخطار داده است! البته که حس مادرانه شما را از تغذیه نزواد با غذاهای سفت، تند و دیر هضم باز می دارد.

اما ممکن است گاهی بقدری سرمان شلوغ شود که چیزی برای تغذیه به فرزندمان بدهیم که از فوائی و مضرات آن چندان مطلع نباشید مثل شکلات تا بیسکویت که اینها مناسب کودکان نیستند. در زیر هر آنچه شما نیاز دارید که باید از آن اجتناب کنید بیان می شود.

 

غذای ناسالم برای کودکان

بیسکوئیت، کلوچه،چیپس
چیپس و کلوچه نمکی بالایی دارند. فرزند شما تا زمانی که یک ساله شود تنها به 0.4 گرم سدیم روزانه نیاز دارد، نمک بالا چیزینیست که کودک شما بتواند با آن کنار بیاید. کودک شما نمک مورد نیاز خود را از شیر مادر تهیه خواهد کرد. بیسکوئیت سطح شکر و کرده فراوانی دارد. بیسکوئیت همچنین دارای آرد است که برای کودک شما غیر قابل هضم است.
وقتی می خواهید برای کودکتان غذای خانگی تهیه کنید مطمئن شوید که به او بیش از 0.8 گرم سدیم یا 2 گرم نمک در روز نخواهید داد. اگر ضروری است که کلوچه و چیپس به کودکتان بدهید در روز 2 یا 4 بار اینکار صورت گیرد. تمام پاکت را در اختیارکودک نگذارید.

غذاهای بسته بندی شده
غذاهای بسته بندی شده که اماده خوردن هستند چه برای بزرگسالان چه برای کودکان معمولا حاوی نمک و شکر بالایی هستند. و این همان چیزی است که آنرا برای کودکان ناسالم می کند. بعلاوه این غذاها مطمئنا حاوی مواد نگهدارنده هستند که برای کودک شمااصلا خوب نیست. وقتی درست کردن سایر غذاها کلی از وقت مادران را می گیرد طبیعی است که آسانتر است که از غذاهای بسته بندی شده استفاده کنند. اما وقتی مسئله سر سلامت و خوب بودن کودک شماست ممکن است نخواهید مصالحه کنید و سرسری بگذرید.
در واقع آماده کردن غذاهای خانگی برای کودکان کار سرگرم کننده ای است. بع علاوه این که غذا را مشخصاً برای فرزندتان دسرت کنید. وعده های غذایی را جداگانه درست کنید تا بهداشت ضروری رعایت شود.

نوشیدنی های گازدار
نوشیدنی های گاز دار ابدا مناسب فرزندتان نیست. نوشیدنی های ملایم سطح شکر اضافی دارند. همچنین آنهاکربن دار شده هستند که باعث می شود کودک شما حالت اسیدی و ترسی پیدا کند. همچنین به دندان های در حجال رشد فرزند آسیب می رساند. نوشیدنی های گازدار حاوی کافئین هستند. آنها باعث می شود کودک شما احساس سیری زودرس بکند و اشتهای کودک شما را خراب می کند. نوشیدن نوشیدنی های گازدار دراین سنین همچنین باعث چاقی می شود.

آب میوه
ممکن است در ابتدا به نظر برسد که مصرف آب میوه چه اشکالی می تواند داشته باشد چرا که آنها از میوه های آماده حاوی شکر اضافه می باشد. حتی اگر شکری به آن اضافه نشده باشد. آب میوه ها از لحاظ شکر طبیعی در سطح بالایی هستند و چون تفاله میوه از آب میوه جداشده کودک شما از فیبر مورد نیاز محروم می شود. آب میوه ها دارای ذرات اسیدی هستند که می تواند باعث خرابی دندان فرزند شما بشود. بنابراین بهترین آشامیدنی که کودک شما در سال اول می تواند دریافت کند شیر مادر و شیر خشک است.
شما می توانید استفاده از غذای جامد را پیدا کرد می توان آب میوه رقیق شده و آب سبزیجات در وعده های غذایی مصرف کند. شما می توانید آب میوه را با آب به میزان 1 به 10 رقیق کنید. بهترین زمان دادن آب میوه به کودک در حین وعده های غذایی و یا بعد از آن است. شما نباید هیچوقت آب میوه را در زمان خواب به کودک بدهید چرا که می تواند باعث خرابی دندان های کودک شود.غذای ناسالم برای کودک شما احتمالا توصیه های زیادی در مورد چگونگی تغذیه کودکتان پس از شش ماهه نخست زندگی اش درمورد رژیم غذایی جامد دریافت کرده اید، اما آیا تا بحال هیچکس به شما در مورد خوراکی هایی که برای فرزندتان مضر است اخطار داده است! البته که حس مادرانه شما را از تغذیه نوزاد با غذاهای سفت، تند و دیر هضم باز می دارد.
اما ممکن است گاهی بقدری سرمان شلوغ شود که چیزی برای تغذیه به فرزندمان بدهیم که از فوائی و مضرات آن چندان مطلع نباشید مثل شکلات تا بیسکویت که اینها مناسب کودکان نیستند. در زیر هر آنچه شما نیاز دارید که باید از آن اجتناب کنید بیان می شود.
غذاهای بسته بندی شده
غذاهای بسته بندی شده که اماده خوردن هستند چه برای بزرگسالان چه برای کودکان معمولا حاوی نمک و شکر بالایی هستند. و این همان چیزی است که آنرا برای کودکان ناسالم می کند. بعلاوه این غذاها مطمئنا حاوی مواد نگهدارنده هستند که برای کودک شما اصلا خوب نیست. وقتی درست کردن سایر غذاها کلی از وقت مادران را می گیرد طبیعی است که آسانتر است که از غذاهای بسته بندی شده استفاده کنند. اما وقتی مسئله سر سلامت و خوب بودن کودک شماست ممکن است نخواهید مصالحه کنید و سرسری بگذرید.
در واقع آماده کردن غذاهای خانگی برای کودکان کار سرگرم کننده ای است. بع علاوه این که غذا را مشخصاً برای فرزندتان دسرت کنید. وعده های غذایی را جداگانه درست کنید تا بهداشت ضروری رعایت شود.
شیرینی ها
شیرینی ها بدترین تخریب کنندگان هستند. وقتی که کودکان مصرف آنها در سنین پایین شروع می کند به سرعت به مصرف شیرینی عادت می کنند. همین حالت درمورد شکلات نیز وجود دارد. میازن بالای شکر موجوددر شیرینی ها نه تنها کالری اضافه ایجاد می کند بلکه همچنین مینای دندان کودک شما را می پوساند و باعث بروز مشکلات دندانی برای فرزند شما می شود. اگر می خواهید به فرزندتان شیرینی بدهید مطمئن شوید که او بالافاصله بعد از خوردن دندانهایش را می شوید. همچنین شکلات و سایر شیرینی های زود حل شونده بهتر از تافی ومسقطی هستند که کودکان باید آنها را برای زمان طولانی بجوند. هر چه شیرینی بیشتر در فضای دهانی باقی بماند بیشتر احتمال خرابی دندان وجود دارد. همچنین بعد از این که فرزندتان شیرینی خورد می توانید به او تکه ای پنیر بدهید تاشکر موجود خنثی شود. با رعایت کردن این توصیه ها شما شاید قادر باشید که خسارت وارده توسط شیرینی به کودکتان را تا حدی کم کنید.

  • می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع از پرستار کودک راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

 

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری