بلاگ

ماده غذایی غنی از منیزیم

ماده غذایی غنی از منیزیم

ماده غذایی غنی از منیزیم : بدن مادر باردار در طول دوران بارداری با تغییرات بسیاری همراه است، بنابراین نیاز بدن مادر به مواد مغذی نیز تغییر می کند. در دوران بارداری نباید فقط مراقب سلامت خود باشید بلکه همیشه به خاطر داشته باشید که باید نیازهای جنین را نیر برآروده کنید. غذایی که می خورید تاثیر بسیاری روی سلامت شما می گذارد و این مسئله در دوران بارداری بیشتر خود را نشان می دهد.

اکنون شما برای دو نفر غذا می خورید دوران بارداری نیاز به ویتامین، مواد معدنی و بقیه مواد مغذی چند برابر می شود اما بسیاری از خان ها به مقدار مصرف منیزیم در طول روز توجه نمی کنند و این اشتباه است.

 

چرا بدن مادر باردار به منیزیم نیاز دارد؟

بدن انسان به منیزیم نیاز دارد تا عملرکد مناسبی داشته باشد . همه ماهیچه ها و اندام های بدن برای حفظ سلامت خود به منیزیم میاز دارندو مصرف منیزیم در طول دوران بارداری به تنظیم سطح انرژی و میزان مواد معدنی در بدن کمک می کند . نیاز یک خانم باردار به منیزیم کاملاً واضح است. نه تنها بدن شما به منیزیم نیاز دارد بلکه زندگی تاطه شکل گرفته جنین  در رحم میز به آن نیاز دارد. مکادر باردار به دلایل زیر باید منیزیم را در رژیم غذایی خود قرار دهد.

 • منیزیم از ابتلاء مادر به بیماری خطرناک پره اکلامپسی جلوگیری می کند.
 • نه تنها منیزیم برای سلامت استخوان ها اهمیت دارد بلکه به ساخت و ترمیم بافت ها در طول بارداری نیز کمک می کند گرفتگی عضلات پا نیز از علائم دیگر دوران بارداری است که با مصرف منیزیم بهبود می یابد
 • کمبود منیزیم با رشد نامناسب و مرگ و میر جنین ارتباط مستقیم دارد.
 • بر اساس تحقیقات مصرف متعادل و مناسب منیزیم از انقباضات زایمان زودرس جلوگیری می کند.
 • کمبود منیزیم در طول دوران بارداری به جالت تهوع ، استفراغ، اس دست دادن استها، خستگی، بی خوابی، ضربان قلب نامنظم منجر می شود

بدن مادر در طول دوران بارداری به چقدر منیزیم نیاز دارد؟

بدن یک خانم به طور معمول حدود 310 تا 350 میلی گرم منیزیم در طول روز نیاز دارد. اما نیاز بدن مادر باردار حدود 350 تا 360 میلی گرم در روز است. تا بتواند نیازهای رشد بدن خود را تامین کند یک رژیم  غذایی سالم و متعادل مقدار مورد نیاز منیزیم بدن شما را تامین می کند اما بسیاری از خانم ها نمی دانند چقدر منیزیم در غذای آنها وجود دارد، به همین دلیل به مصرف مکمل های منیزیم در طول بارداری روی می آورند، اما به خاطر داشته باشید استفاده از مواد غذایی همیشه بهترین راه حل نیست.

آیا به مکمل منیزیم نیاز دارید؟

خوردن یک قرص مکمل بسیار راحت تر و و سوسه انگیز تر است. آیا مصرف مکمل منیزیم راهکار مناسبی است؟ مصرف بیش از حد هر چیزی می تواند برای بدن شما مضر باشد اما اگر فکر می کنید از طریق رژیم غذایی این ماده معدنی بسیار مهم و حیاتی به اندازه کافی به بدن شما نمیرسد، می توانید از مکمل استفاده کنید. در حقیقت بسیاری از پزشکان مکمل منیزیم را به عنوان یکی از ویتامین های دوران بارداری تجویز می کنند. هرگز این دارو را بدون نظر پزشک مصرف نکنید همیشه قبل از مصرف مکمل منیزیم با پزش خود مشورت کنید.

عوارض جانبی مصرف مکمل منیزیم

مصرف بیش از حد منیزیم از طریق رژیم غذایی در طول دوران بارداری به ندرت اتفاق می افتد. اما وقتی شما از مکمل ها استفاده می کنید در معرض خطر مصرف بیش از حد منیزیم قرار می گیرید. در این جا چند عارضه جانبی مصرف مکمل منیزیم را برای شما عنوان می کنیم:

 • اسهال و از دست دادن آب بدن
 • بروز مشکلات معده
 • تداخل دارویی

مصرف بیش از حد مکمل

مصرف بیش از حد مکمل منیزیم به ندرت اتفاق می افتد اما ممکن است علائم آن در بدن شما دیده شود. اگر شما هر یک از علائم زیر را پس از مصرف مکمل مشاهده کردید به بیمارستان مراجعه کنید اگر مصرف بیش از حد منیزیم به موقع درمان نشود ممکن است باعث سقط جنین شود

علائمی که باید مراقب آنها باشید:

 1. استفراغ مداوم
 2. ضربان قلب نامنظم
 3. مشکلات در تنفس
 4. ضعف عضلانی
 5. فشار خون پایین
 6. گیجی و بیهوشی

در دوران بارداری بدن شما نیاز به کمی مراقبت و تغذیه بیشتر دارد. اما نباید همیشه به داروی ” او اتی اس” و مکمل ها برای برآورده کردن نیاز بدن متوسل شوید کافی است تغذیه سالم تری داشته باشید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری