مراقبت از بند ناف

مراقبت از بند ناف

مراقبت از بند ناف

پس از زایمان نوزاد روی بندناف گیره زده شده و بریده می شود. بخض کوچک بند ناف که روی شکم نوزاد باقی میماند کم کم خشک میشود و می افتد و ناف را روی شکم بر جای می گذارد. معمولا بندناف 3 تا 7 روز بعد از تولد می افتد. تمیز و خشک نگهداشتن ناحیه بندناف از مراقبت های ضروری است. برای تمیز کردن ناحیه بند ناف نباید از هیچ ماده ای استفاده کرد. حتی از الکل هم نباید استفاده کرد زیرا احتمال عفونت افزایش می یابد. اگر علایم عفونت وجود دارد، باید به پزشک مراجعه کنید.

توصیه های خانگی از بندناف

  1. بند ناف را خشک و تمیز نگه دارید. از الکل استفاده نکنید مگر اینکه پزشک دستور دهد.
  2. بند ناف را از بالای پوشک بچه دور نگه دارید. اگر بندناف بیش از حد اصطکاک یابد، ممکن است بندناف زودتر کنده شود و خونریزی کند.
  3. بندناف را با پوشک نپوشانید. اگر بند ناف در معرض هوا باشد، خشک میماند.
  4. کمی ترشح مایع طبیعی است. این مایع معمولا از پایه بند ناف ترشح می شود. این ترشح باید به سادگی پاک شودو نباید بین دو بار زمان تمیز کردن، میزان ترشح جمع شده زیاد باشد.
  5. وجود بندناف، مانعی برای استحکام نوزاد نیست.

جهت #استخدام #پرستار #تهران #استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

 


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید