مراقبت بعد از مدرسه

مراقبت بعد از مدرسه

پارسیان آوید (مراقبت از کودک در منزل ): بعد از شش و هشت سالگی، کودکان به دنبال استقلال هستند. آنها به سوی آرمان های خود و هم صحبتی با بزرگ ترهایی که پدر و مادر آنها نیستند، مخصوصاً مربیان و سایر کودکان رو می آوردند. هر چند آنها در این سن می توانند چندین ساعت بدون مراقبت مستقیم بزرگتر ها سرکنند، ولی هنوز هم از این که بدانند به جایی تعلق دارند (مخصوصاً بعد از مدرسه) بسیار برایشان مفید خواهد بود. یکی از پدرها یا مادرهای همسایه می توانند تا زمانی که مادر یا پدر کودک از سر کار بر می گردد، از او مراقبت کند. مراکز بازی پس از مدرسه هم برای کودکان بسیار ارزشمند هستند، مخصوصاً برای آنهایی که مادرهایشان کار می کنند.

مراقبت از کودک در منزل

مراقبت از سالمند در منزل

مراقبت کودکان بعد از مدرسه

کودکان قفل و کلیدی: به علت کمبود مراکز بازی با کیفیت و ارزان قیمت پس از مدرسه، میلیون ها کودک امریکایی قفل و کلیدی وجود دارند. انها بعد از مدرسه با کلید خودشان به خانه می روند و قفل و زنجیر در را می اندازند تا مادر یا پدر از سر کار برگردند.

یک کودک مسئول و مسمئن به خود می تواند در این فاصله ازخود مراقبت کند به شرط این که احساس امینت کند و واقعاً از امینت کافی برخوردار باشد. برنامه ریزی  دقیق، هم به مادر و پدر و هم به کودک کمک می ند که از این بابت احساس  اطمینان کنند. بسیار مهم است که کودکان قفل و کلیدی  بدانند در صورت ضرورت، چگونه به پدر و مادر خود دسترسی داشته باشند و بزرگسال معتمد دیگری را نیز در نزدیکی خود داشته باشند که در مواقع اضطراری به او مراجعه کنند. باید به این کودکان مسائل ایمنی و حفاظتی را به شکلی کامل آموخت. باید به آنها یاد داد که وقتی تلفن زنگ می زند و یا وقتی آدم غریبه ای در خانه  را می زند  چه بگویند و چه کار کنند. آنها باید بدانند که تا نیامدن پدر و مادر چه کارهایی را می توانند انجام بدهند و مثلاً  چقدر تلویزیون تماشا کنند و جه کارهایی را نباید بکنند.

هر چند ممکن است شما تصور کنید که کودکان بزرگ تر بهتر از بچه ها از خودشان مراقبت می کنند، ولی همیشه هم این طور نیست. نوجوانانی که برای مدتهای طولانی بدون سرپرست سر میکنند، بسیار بیشتر از بچه ها در معرض دست زدن به اعمال خطرناکی چون سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر و الکل و ایجاد رابطه جنسی هستند.

نوجوانان (مثل کودکان نوپا) اغلب در چهار چوب محدودیت های معقول در مورد رفتارهای خود، احساس راحتی بیشتری می کنند، حتی اگر ظاهراً اعتراض داشته باشند.

پرستار بچه

پرستار بچه خوب برای پدر و مادر نعمتی است و می تواند به کودک کمک کند که به شکل سالم و مناسبی،مستقل شود. نکته مهم این است که شما و فرزندتان، پرستار بچه را خوب بشناسید. فرض کنیم که او یک زن است (هر چند دلیل خاصی وجود ندارد که پرستار بچه مردم باشد).اگر قرار است پرستار، شب های کنار کودکی باشد که از خواب نمی پرد، تنها نکته ضروری این است که عاقل، حساس و قابل اعتماد باشد، ولی در مورد کودکی که دائماً از خواب می پرد، باید پرستاری برای او آشنا باشد و دوستش داشته باشد . اغلب بچه ها از این که از خواب بپرند و آدم غریبه ای را کنار تخت خود ببینند، وحشت می کنند.

شما می توانید برای پیدا کردن پرستار بچه مطمئن به یکی از آژانس های معتبر مراجعه کنید و یا از دوستان معتمد کمک بگیرید. مدتی رفتار پرستار را کودکان خودعملاً زیر نظر بگیرید و ببینید که آیا حرف بچه ها را می فهمد و می تواند با مهربانی و جدیت آنها را اداره کند؟ مدتی را در کنار او و فرزندتان سپری کنید. به این ترتیب کودکان بدون آن که تلاش چندانی به خرج بدهند و لازم باشد پرستار هم کوشش زیادی بکند، به یکدیگر عادت می کنند. هنگامی که کودکان به تدریج پرستار را می پذیرند، او می تواند کارهای بیشتری را برایشان انجام دهد. بهتر است نهایتاً بیش از یکی دوبار، پرستار بچه را تغییر ندهید. برای این که کار پرستار آسان تر شود، بهتر است دفترچه یادداشتی داشته باشید که در آن کارهای روزمره کودک و بعضی از چیزهایی را که به زیان خود درخواست می کند، شماره تلفن های پزشک و همسایه ای معتمد برای مواقع اضطراری ( در صورتی که به شما دسترسی نباشد)، ساعات خواب، خوراک هایی که پرستار می تواند مصرف کند. ملافه ها، لباس خواب و سایر لوازم ضروری، خاموش و روشن کردن اجاق گاز و امثال این ها را بنویسید.از همه مهم تر این که شما باید پرستار بچه تان را بشناسید و مطمئن شوید که کودک به او اعتماد می کند.

جوان یا پیر؟ این مساله بیشتر به بلوغ عاطفی و روحیه فرد بستگی دارد و چندان به سن مربوط نیست. نوجوانان چهارده ساله فراوانی هستند که بسیار توانا و قابل اعتمادند، هر چند عادلانه نیست که چنین قابلیتهای بالایی را از آدم های چهارده ساله توقع داشته باشیم. بعضی از بزرگ تر ها ابداً قابل اعتماد نیستند، بلکه خشن و جاهل اند. بعضی از بزرگ ترها با کودکان راه  می آیند، در حالی که بعضی ها بسیار غیر قابل انعطاف و عصبی هستند و به هیچ وجه نمی توانند با یک کودک کنار بیایند. در بسیاری از جوامع، برای پرستاران بچه دوره های آموزشی می گذارند.

 


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید