بلاگ

مراقبت های پاییزی

پرستار بیمار

 

مراقبت های پاییزی

مراقبت های پاییزی : همراه با سرد شدن هوا و تغییر فصل و کاهش رطوبت هوا برخی از بیماری ها از سرماخوردگی های ساده تا آنفولانزا و حتی بیماری های ریوی در جامعه شیوع پیادا می کنند.

در این فصل در و پنجره ها و هواکش های ساختمان بسته می شوند و انتقال بیماری های ریوی در خانه، اداره ها و محل های سربسته به دلیل نزدیک شدن تماس بین افراد افزایش می یابد.

 

مراقبت دوران بارداری در فصل پائیز

بخصوص بانوانی که شاغل هستند و در مشاغلی مثل بانک ها، مدارس و ادارات با تعداد مراجعین زیادی سروکار دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های ویروسی این فصل قرار دارند. بنابراین لازماست که در موراد غیر ضروری به محل های شلوغ و سربسته نروید. اگر به سرما خوردگی ساده مبتلا شوید مثل تمام افراد دیگر استراحت و خوردن مایعات گرم بهترین درمان است، ولی اگر با این درمان ها بهبودی بدست نیامد به پزشک کراجعه کنید. گلودرد، سرفه، سردرد، تهوع، تب و لرز از مواردی هستند که نیاز به ویزیت پزشک دارد. ولی در مورد آنفولانزا مسئله فرق دارد، آنفولانزا یک بیماری ویروسی هست که متاسفانه در بارداری عوارضی برای مادر و جنین ایجاد می کند. آنفولانزای نوع A ممکن است شدید باشد و گاهی در فصل سرد همه گیر می شود. این ویروس براحتی از طریق هوا و مواد آلوده منتقل می شود. برخی آمارها نشان می دهد که مواجهه جنین با آنفولانزای نوعA در اواسط بارداری خطر بیماری اسکیزوفرنی را در کودک افزایش می دهد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و کالج متخصصان زنان و مامائی آمریکا توصیه کرده اند که به تمامی زنانی که در جریان فصل آنفولانزا حامله هستند واکسن ضعیف شده آنفولانزا تزریق شود.

بررسی ها نشان می دهند که واکسن ضعیف شده آنفولانزا در بارداری خطری ایجاد نمی کند. البته به آنفولانزا می تواند موجب بروز بیماری های شدید ریوی مثل عفونت ریه شود که در دوران بارداری برای مادر و جنین خطرناک است. عفونت ریوی در بارداری نیاز به درمان سریع و بستری شدن در بیمارستان دارد. در فصل پائیز میوه هایی که آنتی اکسیدان و ویتامین C فراوانی دارند به راحتی پیدا می شوند و به مصرف این میوه های پر فیبر و سرشار از ویتامین هم موجب رفع یبوست شده و هم باعث افزایش ایمنی بدن در مقابل بیماری های ویروسی می شود. بنابراین توصیه می شود همواره میوه های تازه و آبدار مصرف کنید.

با شروع فصل پائیز رطوبت هوا کاهش می یابد و پوست دست و صورت خشک می شود، گاهی نیز لازم است پوست خود را با کرم هایی که پوست را مرطوب می رسانند نرم و مرطوب نگهدارید. همزمان با شروع فصل سرما کمتر عرق می کنید، بنابراین می توانید از لگن های بارداری و حمایت کننده های لگن و شکم استفاده کنید، تا خاطره بهتری از بارداری خود داشته باشید. با شروع سرما و بسته شدن درها و پنجره ها در مکان هایی که سیگار می کشند احتمال آسیب به جنین و مادر از طریق دود سیگار وجود دارد، بنابراین بهتر است از دود سیگار  دوری کنید، چرا که قرار گرفتم در معرض سیگار موجب افزایش احتمال عفونت های ویروسی فصلی، سقط جنین و حتی کاهش رشد جنین می شود.

به طور منظم ایروبیک انجام دهید

ورزشهای هوازی موجب افزایش ضربان قلب و پمپ مقدار بیشتر خون، تنفس سریع تر و تسهیل انتقال اکسیژن از ریه ها به خون می شود. میزان تعریق بدن افزایش یافته و دمای بدن بالا می رود و در نتیجه سلول های طبیعی از بین برنده ویروس افزایش می یابند.

توجه: مصرف مایعات فراوان، بخصوص آب را هرگز فراموش نکنید، نوشیدن روزانه 12-8 لیوان آب توصیه می شود.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری