مصرف شیر کم یابدون چربی می تواند موجب چاقی کودکان شود

شیر

مصرف شیر کم یابدون چربی می تواند موجب چاقی کودکان شود

مطالعه جدید نشان می دهد نوشیدن شیر کامل در مقایسه با شیر کم چرب یا فاقد چربی موجب لاغر ماندن کودکان شده و میزان ویتامین D  بدن شان را افزایش می دهد.

شیر کم  چرب و چاقی کودکان

محققان بیمارستان سنت میشل کانادا دریافتند که شیر کامل می نوشیدند (شیر حاوی 3.25 درصد چربی ) در مقایسه با کودکانی که شیر کم چرب یک یا دو درصد می نوشیدند، شاخص توده بدنی شان 0.72 واحد کمتر بود. محققان اینگونه توضیح می دهند کودکانی که شیر کامل می نوشند کمتر احساس گرسنگی کرده و در نتیجه میان وعده های پر کالری نمی خورند. همچنین کودکانی که هر روز یک فنجان شیر کامل می نوشنید در مقایسه با کودکانی که روزانه سه بار شیر کم چرب یا فاقد چربی می خورند، دارای میزان ویتامینD  بهتری هستند و در نتیجه از استخوانها  و سیستم ایمنی شان بهر محافظت می شود. از آنجائیکه ویتامین D محلول در چربی حل می شود تا در آب . از این رو شیر با میزان چربی بیشتر حاوی ویتامین D بیشتری است. در این مطالعه محققان 2745 کودک 2 تا 6 سال را مورد مطالعه قرار داده بودند.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید