بلاگ

مصرف چه لوازم آرایشی در دوران بارداری ممنوع است؟

مصرف چه لوازم آرایشی در دوران بارداری ممنوع است؟

مصرف چه لوازم آرایشی در دوران بارداری ممنوع است؟ : احتمالا با شروع دوران بارداری بسیاری از کارهای مورد علاقه ی خود را کنار گذاشته اید، اما شاید حاضر نباشید تمام 9 ماه بارداری را بدون آرایش بگذرانید و ممکن است به مواد سازنده لوازم آرایشی و بهداشتی خود توجه نداشته باشید. البته در این مورد مقصر نیستید زیرا اسامی مواد تشکیل دهنده ی لوازم ارایشی بسیار متنوع و سردرگم کننده هستند.

 

مواد آرایشی و بارداری

بهتر است از مواد ارایشی معطر و حاوی پارابن پرهیز کنید. پارابن ها مواد نگهدارنده ای هستند که موجب نقص های مادرزادی ، سقط جنین و مشکلات مربوط به تولید مثل می شوند. فتالات به دلایل مختلف در انواع محصولات ارایشی مورد استفاده قرار میگیرد اما مشکل این جاست که این که این ماده می تواند باعث تغییر در سطح هورمون ها شود.

رنگ های مصنوعی به کار رفته در محصولات ارایشی نیز ممکن است مشکلاتی ایجاد نمایند. بر اساس تحقیقات انجام شده، بهتر است رژ لب قرمز رنگ در بارداری استفاده نشود، زیرا در فومولاسیون آن سرب سافت شده است.

همچنین، به ریمل مورد استفاده ی خود نیز توجه نمایید و مطمئن شوید که فاقد مواد نگهدارنده دیازولیدینیل اوره است، زیرا ان مواد می توانند باعث آزاد شدن فرمالدئید و فنیل مرکوریک استات یا نیترات شود که در ساختار تمامی آنها جیوه وجود دارد.

نکته دیگری که در بارداری باید به آن توجه کنید این سایت که از لوازم آرایشی مشترک با فرد دیگری استفاده نکنید تا از ابتلا یه عفونت در امان باشید. زیرا در این دوران بسیار بیشتر از گذشته مستعد ابتلا به عفونت هستید.

12 نوع ماده ی سازنده ی لوزام آرایشی که در دوران بارداری ممنوعیت مصرف دارد

دوران بارداری ممنوعیت مصرف دارد

برای 9 ماه آینده و در دوران شیردهی، از مصرف لوازم آرایشی که مواد زیر در آنها به کار رفته است پرهیز کنید تا فرزند خود را از خطرات احتمالی در امان نگه دارید:

آومینیوم هگزا کلرید: موجود در ضد تعریق ها را از نظر وجود آلومینیوم هگزا کلرید و آلومینیوم کلروهیدرات بررسی نمایید.

بتا هیدروکسی اسید: اسید سسالیسیلیک، هیدروکسی پروپیونیک اسید، اسید تریتوکانیک و اسید تروپیک.

کرم های ضدآفتاب حاوی ماد شیمیایی: آووبنزون، هموسالات، اوکتوکلرین، اوکتی سالات، اوکسی بنوزن، اکتیل متوکسی سینامات، متیل آنترانیلات و اکتوکلریلن

دی اتانولامین: موجود در محصولات مو و بدن، این محصولات باید فاقد دی اتانولامین، اولامید ، لورامید، و کوکامید باشند.

دهیدروکسی استون:  موجود در اسپری ها، در صورت استنشاق مضر است.

فرمالدئید: موجود در محصولات صاف کننده ی مو، لاک ناخن و چسب مژه

هیدروکینون: نوعی ماده ی روشن کننده: از نظر عدم مواد زیر بررسی شود: هیدروکینون، ایروکینون و کینول، 1-4 دهیدروکسی بنزن، 1-4 هیدروکسی بنزن

پارابن ها: عدم وجود پارابن های پروپیل

فتالات: موجود در لاک ناخن و محصولات دارای رایحه ی مصنوعی

رتینول: ویتامینA ، اسیدرتینوئیک، رتینیل پالمیتات، رتینالدهید، آداپالن، ترتینوئید، تازاروتن، و ایزوترتینوئین

اسید تیگلیکول:  موجود در موبرهای شیمیایی، که ممکن است با عناوین استیل مرکاپتان، مرکاپتو استیک و اسید تیووانیک نیز درج شود.

تولوئن: موجود در لاک ناخن، از نظر عدم وجود متیل بنزن، تولوئن و آنتی سال 1A بررسی شود.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید

 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری