بلاگ

موهایی پر پشت و شفاف با زرده تخم مرغ!

موهایی پر پشت و شفاف با زرده تخم مرغ!

موهایی پر پشت و شفاف با زرده تخم مرغ! : این روزها بروش های مختلف تقویتی و درمانی برای رسیدگی به موی سر در دسترس هستند. در همین راستا، مراکز زیبایی در ارائه جدیدترین فناوری ها و روش ها برای ارتقای سلامت و عملکرد مو با یکدیگر رقابت می کنند. اما گاهی روشهای مدرن و تنوع انها مردم را دچار سردرگمی کرد و از این رو برخی روش های ساده و ارزان تر را برای بهبود شرایط موهای خود ترجیح می دهند. برای این قبیل افراد استفاده از روش های طبیعی خانگی می تواند بهترین گزینه باشد.

تاثیر تخم مرغ بر پر پشتی مو

تحریک رشد مو

پروتئین یکی از مواد مذی موجود در زرده تخم مرغ است که برای رشد مو بسیار خوب است. پروتئین آن چیزی است که برای بازیابی سریع سلولهای بدن به آن نیاز دارید. این بازیابی شامل رشد سریع مو نیز خواهد بود.

پیشگیری از شکستگی

استفاده از محصولات مراقبت  و درمان مصنوعی ممکن است به پاکسازی موی شما کمک کنند. با این وجود، این کار می تواند چربی طبیعی مو را طی استفاده از بین ببرد. در نتیجه، مو خشک و ضعیف می شود . در این شرایط مو نسبت به شکستگی نیز مستعدتر خواهد بود. در این مورد، استفاده از زرده تخم مرغ به عنوان یک نرم کننده یا ماسک مو امکان احیای چربی طبیعی مو و پوست سر را فراهم می کند. به بیان دیگر، اسفاده از زرده تخم مرغ روی مو به پیشگیری از ریزش موی ناشی از شکستگی کمک خواهد کرد.

مرطوب کردن مو

فواید عسل برای پوست  و مو به ما نشان داده است که مواد طبیعی می توانند مرطوب کننده خوبی برای مو باشند. جدا از عسل، ما می توانیم از زرده تخم مرغ نیز به عنوان مرطوب کننده مو استفاده کنیم. برای کسب بهترین نتیجه می توانید از ترکیب عسل و زرده تخم مرغ به عنوان ماسک مو همیشگی خود استفاده کنید. استفاده از این مواد روی مو و پوست سر رطوبت را به موی خشک باز می گرداند.

دشمن شوره سر

زده ی تخم مرغ به تنهایی ممکن است شوره سر را تشدید کند. با این وجود، شما می توانید زرده تخم مرغ را با مواد دیگر، مانند روغن یاس بنفش هندی که در مبارزه با شوره سر موثر همل می کند، ترکیب کنید. ازاین رو، شما هم مواد مغذی و هم ویژگی های ضد شوره را در اختیار خواهید داشت.

پیشگیری از ریزش مو

پروتئین برای مو خوب است. تخم مرغ از محتوای پروتئین بالایی برخوردار است. استفاده از زرده تخم مرغ روی مو و افزودن برخی مواد مفید دیگر به آن یک ترکیب فوق العاده را برای تقویت موی سر شکل خواهد داد. رطوبت موردنیاز مو و پوست سر از این طریق تامین می شود. این فرایند مو را با مواد مغذی تغذیه می کند. افزون بر این، ریشه های مو نیز تقویت خواهند شد.

پیشگیری از سفید شدن زودرس مو

ترکیب زرده تخم مرغو روغن های طبیعی، مانند روغن نارگیل، گزینه خوبی برای تقویت رنگ طبیعی موهاست. جدا از ترکیب زرده تخم مرغ و روغن نارگیل، شما می تاونید از فوایدبرگ های کاری و روغن نارگیل برای موی سفید بهره ببرید. این ترکیب ها از سفید شدن زودرس مو نیز پیشگیری می کنند. سفید شدن زودرس مو گاهی اوقات در افرادی که با مشکلات تغذیه ای مواجه هستندیا بیش از حد از محصولات رنگ مو استفاده می کنند، رخ می دهد.

باز کردن فر مو

شما ممکن است برای مقابله با فرخوردگی موهای خود به استفادهاز نرم کننده های مو وابسه باشید. اما می تاونید به زرده تخم مرغ به عنوان یک نرم کننده ضد فرمو نیز اطمینان کنید و حداقل هفته ای یک بار بایداین کار را انجام دهید.

درخشش بیشتر موها

جدا از نرم کردن مو، زرده تخم مرغ میتواند درخشش بیشتری نیز به موی سر شما بدهد. استفاده از زرده تخم مرغ به عنوان نرم کننده و ماسک مو به احیای درخشش طبیعی مو کمک خواهد کرد. همچنین، شما می توانید مقداری روغن زیتون فوق بکر را با زرده تخم مرغ ترکیب کنید تا هر چه بیشتر موهای خودرا تغذیه و درخشان کنید.

مقابله با شپش

وجود شپش روی سر بسیار بد است، زیرا موجب خارش می شود. حشره کش ها می توانند به از بین بردن شپش ها کمک کنند. با این وجود، استفاده از این محصولات ممکن است برای کودکان و می آنها خطرآفرین باشد. دراین مورد، شما می توانید از زرده تخم مرغ به عنوان یک گزینه بی خطر خانگی برای مقابله با شپش استفاده کنید. برای خلاص شدن از شر شپش ها، شما می توانید مقداری آب لیمو را به زرده تخم مرغ اضافه کنید. لیمو حاوی ویتامین c فراوان است و مو از فواید این ماده مغذی بهره مند می شود. این ترکیب به خوبی شپش ها را نابود می کند. ترکیب زرده تخم مرغ و آب لیمو را روی پوست سر و مو بمالید.سپس، سر را با یک کیسه پلاستیکی یاحوله مرطوب بپوشانید. اجازه دهید 6 ساعت درهمین حالت باقی بماند. از آنجایی که مدت زمان زیادی برای این کار نیاز است، می توانید پیش از خواب این کار را انجام داده و صبح روز بعد سر کودک را شست و شو دهید.

طرز استفاده از زرده تخم مرغ روی مو

چگونگی استفاده از زرده تخم مرغ ممکن است با توجه بع انواع مو و شرایط آنهامتفاوت باشد. در ادامه چگونگی استفادهاز زرده تخم مرغ برای برخی شرایط مو ارائه شده است.

استفاده از زرده تخم مرغ برای موی خشک و معمولی

موی خشک بسیار مستعد شکستگی و فر خوردگی است. پیش از بروز این مشکلات، استفادهاز زرده تخم مرغ می تواند بهترین راه حل باشد. از این رو ، انچه نیاز دارید شامل موارد زیر است:

2 عدد زرده تخم مرغ، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون، و نصف فنجان آب

تمام مواد را در یک کاسه ریخته و به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. ایت ترکیب را با استفادهاز دو انگشت دست روی پوست سر خود بمالید. اطمینان حاصل کنید که ترکیب تمام پوست سر را فرا گرفته باشد. یک کلاه پلاستیکی مخصوص حمام را روی سر خود گذشاته و اجازه دهید 20 دقیقه به همین خالت باقی بماند.

استفاد از زرده تخم مرغ برای موی چرب

هنگام استفاده از زرده تخم مرغ برای موی چرب باید به میزان رطوبت توجه داشته باشید. اندکی آب لیمو به یک زرده تخم مرغ اضافه کنید. لیمو به از بین بردن چربی اضافی کمک خواهدکرد. یک کلاه پلاستیکی مخصوص حمام را روی سر خودقرار داده و اجازه دهید 15 دقیقه به همین حالت باقی بماند. سپس موها را آبکشی کنید. سپس سر خود را با شامپو شستشو دهید. بهتر است این ترکیب رویمو و نه پوست سر استفادهشود، زیرا زرده تخم مرغ پوست سر را چرب تر می کند. در صورت تمایل می توانید از آب سیب نیز به جای آب لیمو استفاده کنید. نکته ای که باید در زمینه استفاده از زردهتخم مرغ مدنظر قرار دهید این است که مقدار آن باید مطابق با طول و ضخامت موی شماباشد. به طور کلی، این درمان خانگی بی خطر و موثر است. از این رو می تاونید دو بار در هفته از آن استفاده کنید.

 

 

 

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری