بلاگ

نارسایی آئورت

نارسایی آئورت

نارسایی آئورت : دریچه آئورت باعث جدا شدن قلب از شریان آئورت می شود. شریان آئورت بزرگترین و اصلی ترین شریانی اس که از قلب خارج می شود. دریچه آئورت به طور طبیعی باعث می شود که خون از آئورت به قلب برنگردد. در بیماری نارسایی آئورت، لت های دریچه محکم بسته نمی شوند و باعث می گردند که خون از آئورت به قلب نست کند. در نتیجه قلب مجبور است که سخت تر و تندتر تلمبه بزند تا جریان خون به اندازه کافی در سر تا سر بدن جریان داشته باشد اما ممکن است این وضعیت در نهایت باعث شود که نارسایی قلبی مزمن ظاهر شود.

 

علل بروز نارسایی آئورت

از هر 50 پسر یک نفر و از هر 100 دختر یک نفر در هنگام تولد به جای این که دریچه آئورتشان به طور طبیعی دارای سه لت باشدف فقط داراری 2 لت هستند. یکی از علل این وضعیت، بیماری نادر ژنتیکی به نام سندروم مارفان می باشد. یک علت احتمالی صدمه دیدن به دریچه آئورت در سنین بالاتر، بروز عفونت درآن می باشد. لت های دریچه آئورت همچنین ممکن است بر اثر یک التهاب نادر مفصل ها به نام بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزان دچار نشتی شوند. سایر علل نارسایی آئورت عبارتند از بیماری تب و روماتیسمی و بیماری سیفیلیس، اما این بیماری ها امروزه در کشور های پیشرفته به ندرت دیده می شوند زیرا از آنتی بیوتیک ها به طور موثر و گسترده ای استفاده می شود.

علایم نارسایی آئورت

اگر نارسایی آئورت خفیف باشد ممکن است به مدت چندین سال علایمی ایجاد نکند . اگر علایم آن ظاهر شوند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • خستگی
  • تنگی نفس در هنگام فعالیت بدنی
  • طپش قلب (آگاهی از این که ضربان قلب به طور شدیدی می زند)

در نارسایی شدید آئورت در نهایت ممکن است نارسایی قلبی بوجود آید و منجر به بروز علایمی مثل تنگی فس دایمی و ورم کردن مچ پاها شود.

نحوه درمان نارسایی آئورت

اگر نارسایی آئورت باعث بروز هیچ علامتی نشود، معمولاً به طور اتفاقی در یک معاینه معمولی این وضعیت کشف می گردد. سپس پزشک ممکن است تقاضای گرفتن نوار قلبی نماید تا فعالیت الکتریکی قلب را ارزیابی کند. به علاوه، ممکن است اکوکاردیوگرافی نیز انجام شود تا حرکت دریچه های قلب بررسی شوند. یک عکس رادیوگرافی از سینه ممکن است گرفته شود تا مشخص شود که آیا به علت نارسایی قلبی، قلب بزرگ شده است یا خیر.

اگر نارسایی آئورت خفیف باشد، اغلب هیچ درمانی نیاز نمی باشد. با اینحال اگر شما دارای علایم هستید و یا اگر نارسایی قلبی مزمن ایجاد شده است، ممکن است نیاز به درمان با داروهایی مثل داروهای مهارکننده ACE که باعث کاهش کار قلب می شوند داشته باشید.

اگر درمان دارویی نتواند علایم شما را تسکین بدهد، ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی برای ترمیم و یا تعویض دریچه با یک دریچه انسانی و یا یک دریچه مصنوعی داشته باشید. اگر عمل جراحی قبل از این که نارسایی قلبی ایجاد شود انجام پذیرد احتمال زیادی دارد که موفقیت آمیزتر باشد.

یک دریچه غیر طبیعی و یا یک دریچه تعویض شده آئورت احتمال بیشتری نسبت به یک دریچه آئورت سالم برای ابتلاء به عفونت دارد. بنابراین قبل از اقدام برای رفتن به دندانپزشکی برای معالجه دندانهایتان باید از آنتی بیوتیک استفاده نمایید تا در صورتی که میکروبهایی وارد جریان خون شد، از بین رفته و نتواند خود را به دریچه آئورت برساند و آن را عفونی نماید.

هنگامی که با عمل جراحی، دریچه آئورت ترمیم یا تعویض شد، عاقبت این بیماران خوب خواهد بود و طول عمر آنها طبیعی خواهد بود.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری