بلاگ

کرم های لایه بردار

برای خیلی ها این جوش ها نیستند که عذاب آور و اعصاب خرد کن به نظر می رسند، بلکه جای جوش و فرورفتگی جای جوش و اسکار آکنه است که مسئله ساز است. جای جوش به دو شکل روی صورت باقی می ماند یکی به صورت چاله ای یا فرورفته که به دلیل آسیب بافت زیرپوستی ناحیه ای که آکنه بروز کرده اتفاق می افتد و دیگری جای زخم رنگ دار که اغلب به صورت قرمز یا قهوه ای است و بعد از برطرف شدن جوش حالت رنگی به خود می گیرد.

کرم های لایه بردار

اغلب اوقات این جای جوش ها به دلیل دستکاری یا ترکاندن شان ایجاد می شوند اما گاهی اوقات خود آکنه آنقدر شدید و عمیق است که جای زخم باقی می گذارد. وقتی این زخم ها را بدون مداوا رها کنید شاید کمی بیش از یک سال طول می کشد تا بهبود حاصل شود و تازه، گاهی اوقات این مدت طولانی تر شده و به بخشی از صورت بدل می شود. اما بهترین کار برای پاک کردن این زخم ها از صورت این است که خیلی زود به دادشان برسید و سریع درمان لازم را انجام دهید تا برای همیشه خودتان را جلوی آینه ملامت نکنید که چرا این زخم ها به صورت تان نقش بسته است.

بسیاری از جای زخم های سطحی روی صورت را می توانید بدون دردسر با درمان های خانگی و طبیعی بهبود بخشید که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. اگر تا به حال فکر می کردید که چوب صندل را فقط در ترکیب عطرهای خوشبو استفاده می کنند، حالا باید بدانید که این گیاه را می توانید برای رفع جای جوش هم به کار بگیرید. کافی است ورقه های نازک آن را در کمی گلاب و آب داغ بریزید و شب ها روی مناطقی از پوست که اسکار جوش است بگذارید و تا صبح آن را روی صورت تان نگه دارید و بعد بشویید.

جوش، بخصوص جوش سر سفید و عفونی معمولا درد هم دارند به همین دلیل می توانید با استفاده یخ هم می توانید درد را آرام کنید و هم می توانید جای جوش های قبلی را از بین ببرید. اگر یخ را روی جوشگاه ها بگذارید منافذ پوست بسته شده و زودتر علایم بهبود را نشان می دهند.

شرقی ها برای مقابله با اسکارهای آکنه یک سیب زمینی را نصف می کنند و آن را روی پوست صورت شان می مالند و از شر جای زخم ها خلاص می شوند.

هیچ چیز به اندازه ی یک خنکی پیوسته و طبیعی نمی تواند به پوست حال تازه بدهد. گرفتن آب خیار و استفاده از عصاره آن به عنوان تونر، نتایج شگفت انگیزی برای تان خواهد داشت.

به جز خیار، ظاهرا مالیدن چند تکه سیب بر روی صورت اثرات عجیب و خارق العاده ای در پی دارد اما باید مراقب باشید که اگر سیر یا مواد ترشح شده از آن زیاد روی پوست تان بماند به بافت پوست آسیب می زند.

درست است که هوا گرم است ولی این دلیل نمی شود که هندی ها قرار دادن عصاره زردچوبه برای بهبود زخم های شان را نادیده بگیرند. برای تهیه عصاره زردچوبه با متخصص طب سنتی مشورت کنید .

همانطور که گفته شد گیاهان خنک به داد شما می رسند، آلوورا هم در همین دسته قرار دارد. به دو شکل می توانید آلوورا استفاده کنید. یکی این که آن را روی پوست بگذارید تا متوجه نرمی و لطافت آن باشید. دیگر این که آن را در یک لیوان خنک قرار داده و بعد از چند ساعت با مایعی که به دست می آید صورت تان را بشویید.

علاوه بر سیب زمینی می توانید کمی سیب را هم له کرده و روی صورت تان مانند ماسک بمالید این کار پوست را تمیز کرده و به بهبود جای زخم کمک می کند.

لایه بردارها را دست کم نگیرید

علاوه بر موارد گفته شده داروها و درمان های زیادی برای این نوع اسکارها در دسترس است و کرم ها و لکه بردارها بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می گیرند. بدون شک آنچه می خرید با در نظر گرفتن همه ی جوانب حتی وخامت و شدت آکنه ای است که دارید. البته نکته ی مهم این است که نباید این قبیل داروها را سر خود تهیه کرد و حتما نظر پزشک اولویت دارد پزشک به احتمال زیاد از کرم های لایه بردار خفیف و قوی استفاده می کند تا بتواند جای جوش را کاهش دهد. طبیعی است که اگر جای زخم عمیق تر باشد، لایه بردار قوی تری لازم است که حاوی رتینوئید است. یادتان باشد که قرار نیست با اولین اقدام هایی که برای جای زخم تان انجام می دهید بهبودی صد در صد حاصل شود. اما اگر مشاهده کرده اید که هیچ بهبودی وجود ندارد باید با پزشک تان مشورت کنید تا اگر لازم بود تجویز دیگری برای تان در نظر بگیرد تا زود بهبود کامل را پیدا کنید.

آیا جراحی چاره کار است؟

شاید این اتفاق برای تان بیفتد که با وجود انواع و اقسام داروها هیچ بهبودی در وضعیت جوش و آکنه ایجاد شود. در این صورت این احتمال وجود دارد که پزشک به شما توصیه کند که از لیزر برای لایه برداری پوست تان استفاده کنید. کاری که لیزر انجام می دهد این است که یک لایه سطحی از پوست را بر می دارد و آن را صاف می کند. مزیت مهم این روش آن است که چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد اما گاهی نیاز به درمان طولانی تر خواهد بود و پوست به زمان نیاز دارد تا سلامت کامل خود را بیابد. این عمل درمانی بیش از چند دقیقه طول نمی کشد اما گاهی هم ممکن است نیاز به درمان یک ساعته باشد. بعد از آن که این درمان موقت انجام شد، پوست به زمان نیاز دارد تا روند سلامت خود را کامل کند.

یکی از شیوه های درمان، لایه برداری شیمیایی از پوست است که باید زیرنظر متخصص پوست صورت گیرد. استفاده از میکرودرم ابریژن شاید وسوسه تان کند زودتر به داد این زخم ها برسید.

این کار لایه برداری شیمیایی است که به صورت خفیف و سطحی لایه ای از پوست را می برد. علاوه بر این روش، روش ابریژن پوستی است که در آن لایه سطحی پوست با دستگاه های برنده یا شکاف دهنده با نوک الماس برداشته می شود و شما در مدت کوتاهی با جای جوش ها و زخم ها خداحافظی می کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری