بلاگ

نگهداری از مو در دوران سالمندی

موها نیز با تغییرات هورمونی و افزایش سن دستخوش تغییر می‌شوند. وضعیت موها نیز مانند پوست نشان‌دهنده درجه سلامت فرد است فولیکول‌های مو در قسمت‌های داخلی پوست تغذیه می‌کنند. اگر دارای موهای چرب، زبر، خشک و یا شاخی هستید قبل از آنکه هزینه زیادی صرف درمان با داروها و مواد بهداشتی کنید غذای روزانه خود را بررسی کنید.پس از سن یائسگی ترشح استروژن یا همان هورمون زنانه کاهش یافته و نسبت هورمون‌های زنانه به مردانه در بدن معکوس می‌شود و رشد موها از الگوی مردانه تبعیت می‌کند.

مراقبت از مو  و سالمندان

به‌طوری که برخی از بانوان دچار ریزش موی سر شده حال آنکه در نقاطی مثل چانه، بالای لب موی زائد می‌روید و برای از بین بردن آنها می‌توان از الکترولیز استفاده کرد.
ریزش ناگهانی موها، چربی مو، خشکی و فلس فلسی شدن موها همواره علت هورمونی نداشته و ممکن است علل تغذیه‌ای داشته باشد.

تخم‌مرغ و شیر دارای اسید آمینه میتونین هستند که کمبود این ماده موجب ریزش مو است.و همچنین اگر موهای شما چرب است گوشت قرمز، کره، غذاهای سرخ کرده و شیرینی‌جات خامه‌ای را حذف کنید. موهای خشک به غذاهای غنی از ویتامین‌های B، E و A و مصرف روزانه ۲ قاشق روغن گیاهی پاسخ می‌دهند. ریزش موها با مصرف پروتئین و آهن و روی بهبود می‌یابند.

مصرف اسیدهای آمینه اساسی مخصوصاً برای بانوان یائسه ضروری است و باعث حفظ رطوبت مو و پوست است به این منظور از دانه‌های گیاهی خام مثل پسته، بادام، فندق و گردو بیشتر استفاده کنید حتماً در هفته ۲ـ۱ بار ماهی میل بفرمایید. در صورت وجود تنش‌های عصبی و روحی از ویتامین‌های ب‌کمپلکس، ای، ث و اسید فولیک استفاده کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری