بلاگ

نیاز تغذیه ای در زنان سالمند

هنگامی که سن زنان بالا می‌رود، نیازهای غذایی آنها تغییر می‌کند. یک رژیم غذایی سالم همیشه مهم است؛ اما برای زنان با افزایش سن حتی مهم‌تر می‌شود.

نکات تغذیه ای برای زنان سالمند

دریافت روزانه دست کم 1500 میلی‌گرم کلسیم، که می‌توان آن لبنیات و سبزی‌های دارای برگ سبز یا مکمل‌های غذایی آن به دست آورد.

دریافت روزانه 8 میلی‌گرم آهن- که برای کمک به تولید سلول‌های خونی لازم است. منابع سالم آهن شامل غلات صبحانه غنی‌شده، اسفناج و حبوبات است.

محدود کردن دریافت نمک و قندهای اضافی.

دریافت مقدار کافی فیبرهای غذایی.

محدود کردن دریافت چربی ‌اشباع شده و چربی‌ ترانس.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

  • فشار خون بالا در سالمندان + آموزش کنترل فشار خون - پارسیان آوید پاسخ

    […] متاسفانه رژیم غذایی پر نمک و تحرک کم به همراه عدم توجه به سلامت عمومی و افزایش وزن همچنین استفاده از فست فودها و دخانیات باعث گردیده است تا بخش قابل توجهی از جامعه سالمندان کشور ما دچار مشکلات فشار خون بالا باشند از آنجای که سالمندان جز نیرو های مولد جامعه نمیباشند هزینه های بخش سلامت این قشر بر عهده دولت و موسسات بیمه است و افزایش هزینه های عمومی در این بخش میتواند روند رشد اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار دهد ، برای جلوگیری افزایش آن چاره ای جز پیشگیری ودرمان نیست . […]

    آگوست 7, 2017 در 1:53 ق.ظ
  • تغذیه مفید برای زنان سالمند - پارسیان آوید پاسخ

    […] مفید را معرفی کرده‌اند که گنجاند آنها در رژیم غذایی به زنان سالمند کمک می‌کند تا این سال‌های عمر خود را باکیفیت بهتری […]

    سپتامبر 2, 2017 در 4:06 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس با خدمات پرستاری