بلاگ

نیروی حرکت در کودکان

نیروی حرکت در کودکان

نیروی حرکت در کودکان : ممکن است عجیب به نظر برسد، اما زمانی که نوزادتان بتواند سرش را کنترل کند، راه رفتن ، دویدن، جست و خیز کردن و بالا و پایین پریدن را یاد می گیرد.

بنابراین، زمانی که در چهار هفتگی سرش را بلند کرد، اولین تلاش هایش را برای راه رفتن مشاهده خواهید نمود.

این پیشروی نیز مانند بقیه از سر آغاز شده و به نوک پا خاتمه می یابد. بنابراین اولین مرحله لازم، کنترل سر می باشد.

در برخی موارد اگر کودک دچار اختلالات حرکتی باشد باید به پزشک مراجعه و طبق دستورات او عمل کنید که بودن یک پرستار کودک در منزل نیز میتواند گزینه خوبی برای بهبودی سریعتر باشد.

نیروی حرکت

طی هفته های نخست، دسته ها و پاهای فرزند شما در وضعیت های کامل تری قرار می گیرند _ وضعیت هایی که لازمه دست یابی به حرکتی موفق می باشند.

سپس در مراحل  بعدی که به سهولت می توان مشاهده نمود، هم زمان با قوی تر شدن ماهیچه هایش برای انجام حرکات بهتر و موزون تر اط دست ها و پاهایش استفاده می کند.

او در ابتدا با استفاده از این حرکات متابولیک یتواند راست بنشیند،  سپس سینه خیر برود، بایستد و در نهایت راه برود.

 

نیروی حرکت در کودکان

برخی از کودکان قبل از این که یاد بگیرند که چگونه راه بروند، با استفاده از روش های متنوع  دیگری می آموزند که از جایی به جای دیگر حرمت کنند. برخی در غلت زدن تبحر پیدا می کنند، عده ای بر روی باسن خود حرکت می کنند؛

بعضی ها با کمک یک دست و باسن و یا هر دو دست و هر دو باسن  خود حرکت می کنند؛ و عده ای نیز عقب عقب سینه خیز می روند. هر زمان که او به اصول اولیه حرکت کردن مسلط شد، بعد از آن به اصلاح آنها می پردازد تا آنکه بتواند بدود، حست و خیز کند، به خوبی بپرد، اسکیت بازی کند، دو چرخه اش را براند و به راحتی از جایی بالا برود.

شما می توانید با انجام ورزش ها و بازی هایی که در نمودار شرح داده شده، در این فرآیند به او کمک کنید. این تمرین ها جالب هستند و باید در مواقعی که شما وقت کافی دارید و کودکتان هم حالتی پذیرنده قرار دارد، انجام گیرند.

نیروی حرکت در کودکان : فراهم آوردن محیطی امن

هر زمان که کودک شما توانست به راحتی حرکت کند، نگرانی اصلی شما ایمن نگه داشتن اوست. از راهنمایی های زیر استفاده کنید:

  • پلکان های بی حفاظ و سایر مکان های غیر ایمن را با موانعی مسدود کنید. این مواضع باید از یک توری مکم ساخته شده باشند که لبه بالایی آنها صاف است و یک لبه ثابت دارد که از آنجا با چرخش باز می شود . (موانع چوبی قابل گسترش که شکاف های الماسی شکل دارند، خطرناک هستند.) از موانعی که به فشار متکی هستند، در جاهایی که احتمال افتادن وجود دارد مانند بالای پلکان نباید استفاده شود . مانع فشاری را باید جایی دور از دسترس کودک نصب کرد.
  • خانه مملو از وسایلی است که برای بچه های کوچک، خطرناک هستند. علاوه بر مواد سمی داخل حمام و آشپزخانه، بسیاری از از گیاهان خانگی هم برای آنها خطرناک هستند. داخل آشپزخانه ابزاری که سیم های بلند دارند، وسایل برنده، بسته های ورقه پلاستیکی و فلزی که لبه های تیزی دارند، مایعات داغ و چیزهای دیگری وجود دارند. هرگز نباید به کودکان اجازه دهیم که آزادانه در آشپزخانه پرسه بزنند.
  • روروک بچه ها باید مطابق معیارهای امنیتی بوده و تنها تحت نظر شما مورد استفاده قرار بگیرد. هیچ کاه به کودکان اجازه ندهید که نزدیک اجاق گاز، شومینه، بخاری یا سایر منابع گرمایی از روروک استفاده کنند. برای کاهش احتمال سوانح، سطح زمین را بررسی کنید تا صاف باشد و هیچ گونه مانعی اعم از لبه های قالیچه یا درگاه های برآمده نداشته باشد.

  • باید وسایل بازی خارج از منطل را به وسیله بتونه هایی در پایه کمکی ها، محکم روی زمین تثبیت نمود. این بتونه ها باید روکش ضربه گیر داشته باشند. از استعمال نگهدارنده های چوب که حاوی جوهر قطران یا پنتاکلروفنول می باشند، برای وسایل چوبی خودداری کنید. هر زمان کودکتان مایل بود از دو چرخه، اسکیت برد یا اسکیت استفاده کند، او را تشویق کنید تا کلاه ایمنی به سر بگذارد و از لباس هایی که لایه محافظ دارند، استفاده نماید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری