بلاگ

همه انچه که باید درباره ضد احتقان ها باید بدانیم

همه انچه که باید درباره ضد احتقان ها باید بدانیم

همه انچه که باید درباره ضد احتقان ها باید بدانیم : ضد احتقان ها داروهایی هستند که تورم راه های هوایی را کاهش می دهند و مخاط آن را خشک می کنند. این داروها اغلب به شکل قرص خوراکی، قطره، شربت یا به شکل تزریقی در دسترس هستند. نام اکثر ضد احتقان ها مثل افدرین، فنیل افرین، فنیل پروپانولامین، سودوافدرین و افشانه ها که ممکن است حاوی زایلومتازولین یا اکسی متازولین باشند دشوار به یاد می ماند. بسیاری از این داروها اثرات مشابه آدرنالین دارند. آدرنالین ماده ای است که در بدن به طور طبیعی تولید می شود لذا این داروها استفاده کنند بنابراین این داروها باید زیر نظر و یا تجویز پزشک مصرف شوند.

 

ضد احتقان ها

بسیاری از ترکیبات دارویی، ضد احتقان ها، انتی هیستامین یا تب بر و مسکن هایی مثل استامینوفن یا بروفن را در خود دارند. ضد احتقان ها در رفع بعضی علایم سرماخوردگی و پرخونبی سینوس ها بسیار موثر هستند. این داروها می توانند ناشی از واکنش حساسیتی را کاهش دهند ولی نمی توانند واکنش حساسیتی را مثل آنتی هیستامین مهار کنند. استفاده مرتب از قطره های ضد احتقان بینی می تواند به افزایش آبریزش از بینی منجر شود. لذا نباید به طور منظم یا طولانی مصرف شوند. مصرف آن ها حد اکثر 3 روز توصیه می شود.

بسیاری از مردم هنگام واکنش های حساسیتی علیم چشمی بسیار ناراحت کننده ای دارند. قطرات چشمی ضد احتقان وجو دارندکه به کاهش قرمزی چشم کمک میکنند. این قطرات می توانند حاوی آنتی هیستامین های ضعیف نیزباشند.

به یاد داشته باشید که داروهای ترکیبی با وجود آنکه با هدف بیش ترین اثر برای همه ساخته شده اند، ممکن است بهترین انتخاب برای رفع علایم سرماخوردگی یا حساسیت شما نباشند. بعضی افراد با استفاده جدا از یک انتی هیستامین یا ضد احتقان نتیجه بهتری می گیرند. با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید.

کودکان اگر شب داروی سرماخوردگی بگیرند بیش ترین فایده را خواهند برد و اغلب در طول روز به دارو نیاز پیدا نمی کنند. (بستگی به نوع داروی تجویز شده دارد) بنابراین ترکیب آنتی هیستامین خواب آور یا ضد احتقان هنگامی که شب استفاده شود. کمک کننده خواهد بود.

توصیه می کنیم داروی مسکن به شکل خالص و با دوز متناسب با وزن داده شود. برای کودکان زیر 2 سال ما داروهای شیرخواران را توصیه می کنیم. به دقت توضیحات برچسب دارو را بخوانید و از دکتر داروساز راهنمایی بخواهید. مراقب علایم بیش فعالی ناخواسته در کودکانی که آنتی هیستامین گرفته اند، باشید. اگر این علایم رخ داد تنها ترکیباتی را استفاده کنید که حاوی ضد احتقان باشند. به یاد داشته باشید که تجویز دارو در کودکان باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری