همه ی آن چه باید درباره داروهای مسکن و تب دار بدانیم

داروهای مسکن و تب دار

همه ی آن چه باید درباره داروهای مسکن و تب دار بدانیم

اکثر مردم با آسپیرین و تایلنول آشنا هستند. این ها نام تجاری داروی رایج آاس آ (اسید استیل سالیسیلیک) و استامینوفن هستند. این داروها برای درمان درد و تب به کار می روند. آاس آ خاصیت ضد التهابی دارد ولی خاصیت ضد التهابی استامینوفن اندک است.

اطلاعات درباره داروهای مسکن و تب دار

یکی از داروهای جدیدکه می توان بدون نسخه از داروخانه خرید بروفن اس. این دارو به همان دسته دارویی متعلق است که آ اس آ تعلق دارد. این دسته دارویی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی خوانده می شود. این داروها می توانند درد را رفع کنند، تب را کم کنند و نیز التهاب را کاهش دهند. ممکن است فکر کنید این داروها بهترین هستند چرا که هم درد و هم التهاب را رفع می کنند متاسفانه این داروها می توانند در بعضی بیماران رخم معده، مشکلات کلیوی و کاهش گذرایی پلاکت ایجاد کنند. برای کاهش عوارض گوارش بهتر است این داروها پس از غذا خورده شوند.

آسپیرین نباید به افراد زیر 20 سال که بیماری ویروسی دارند تجویز شود زیرا می تواند بیماری کبدی به نام سندر رای ایجا کند. بروفن خطر ایجاد سندرم رای ندارد.از این دارو می توان به تنهایی یا در کنار استامینوفن برای تب و درد در بیمارانی که به خوبی به استامینوفن پاسخ نمی دهند، استفاده کرد.بروفن می تواندناراحتی را به مدت طولانی تری رفع کند. بروفن را در بسته بندی های ویژه کودکان نیز می فروشند. در کودکان برای تب و درد، استامینوفن انتخاب اول است.

شما ممکن است شنیده باشید بعضی می گویند که یکی از این داروها بهتر از داروهای دیگر روی درد تاثیر دارد . هر چند ممکن است این تفاوت در افراد مختلف وجود داشته باشد ولی اغلب علت آدم کنترل درد، استفاده از دوز نامناسب این داروهاست.این امر به خصوص در درمان کودکان اهمیت دارد. دستور دارویی روی جعبه معمولا دوز مناسب را برای سن درج کرده است.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید