بلاگ

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان : بسیاری از وسایل کمک به پیاده روی و وسایل کمکی برای تحرک وجود دارد که برای کمک به سالمندانی که با مشکل ایمنی در اطراف خود مواجه هستند ، طراحی شده اند.

احتمال سقوط با افزایش سن کمی افزایش می یابد و سقوط می تواند خطرناک باشد ، بنابراین معقول می شود که طیف گسترده ای از وسایل مختلف پیاده روی برای تأمین ایمنی و پشتیبانی از افراد نیازمند ایجاد شده است.

در واقع ، بسیاری از وسایل تحرک و دستگاه های پیاده روی امروزه در دسترس هستند که در عین حال چیزی برای رفع نیازهای شخصی در آنها وجود خواهد داشت ، درک بسیاری از افراد دشوار است که بدانند حتی از کجا شروع کنند!

صنعتی که با کمک های ساده ای مانند چوب پیاده روی (که معمولاً عصا نامیده می شود) آغاز شد ، عصا ، واکر ، غلتک ، اسکوتر زانو و… را توسعه داده است.

صادقانه بگویم ، با توجه به اینکه تمام گزینه ها را برای اولین بار در دستگاه های پیاده روی تحقیق می کنید ، می تواند هراس آور باشد!

خوشبختانه ، ما این راهنما را برای انواع متداول وسایل کمک به پیاده روی برای سالمندان در دسترس قرار داده ایم.

ما امیدواریم که این راهنما یک نقطه شروع برای درک دقیق اینکه چه کالاهایی مورد نیاز است و چگونه می توانند به شما کمک کنند:

در این مقاله با مطالب زیر که توسط کارشناس تحرک مارگارت سلارس گفته شده، آشنا می شویم :

7 نوع وسایل کمکی برای پیاده روی در افراد سالمند

  1. عصا
  2. عصا نوع دو
  3. واکرها
  4. غلتک
  5. اسکوتر زانو
  6. صندلی های چرخدار
  7. اسکوترهای متحرک
  • گزینه های دیگر برای کمک به پیاده روی
  • در نظر گرفتن خطرات
وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

7 نوع وسایل کمکی برای پیاده روی در افراد سالمند

1- عصا

عصاها شاید متداول ترین و استاندارد ترین نوع کمک در حال پیاده روی باشد که احتمالاً افراد مسن از آن استفاده می کنند.

با رسیدن بیشتر ما به دهه هفتاد ، تعادل ما شروع به فروپاشی می کند و یک عصا می تواند به ثبات کمک کند در حالی که فشار بر روی پاها را کاهش می دهد و وسیله ای آسان و قابل حمل برای دور نگه داشتن است.

بیشتر عصا ها به طول “استاندارد” 36 اینچ می رسند ، ارتفاع بسیار خوبی برای اکثر آنها ، اما قابل تنظیم با نیازهای کاربر است.

اگر شما همیشه در معرض خطر ریزش هستید ، عصا می تواند به عنوان وسیله ای غیرقابل نفوذ که هنوز استقلال زیادی را ممکن می کند بسیار مفید باشد.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

عصا مانند پا ، به حمایت از وزن بدن کمک می کند و به انتقال مقداری بار از پاها به قسمت فوقانی بدن کمک می کند.

نکته ای که لازم است با عصا وجود داشته باشد این است که اگرچه فشار را از قسمت تحتانی بدن برای کمک به پیاده روی می گیرند ، اما فشار بیشتری به دست ها و مچ دست می دهند.

بنابراین اگر مشکلاتی در مورد بدن و بازو و دست بالاتر وجود دارد ، عصا ممکن است بهترین انتخاب وسیله پیاده روی باشد ، مگر اینکه شما فقط قصد استفاده از آن را برای مدت زمان محدود داشته باشید.

با وجود این ، در ایالات متحده آمریکا ، 1/10 سالمند بالای 65 سال از یکی از وسایل کمکی عصا استفاده می کنند ، بنابراین باید برخی از موارد مثبت را به دست آورند!

انواع معمول عصا

عصا طبی چهار پایه :

عصا طبی چهار پایه نوعی عصا سنگین تر و با ثبات تر است که در پای چوب چهار پا دارد. این پاها آنها را به یک وسیله پیاده روی عالی برای کسانی که از مشکلات جدی تر توازن / ثبات رنج می برند ، تبدیل می کند.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

می توانید برای اطلاعات بیشتر از پرستار بیمار نیز راهنمائی بخواهید.

عصای آرنجی :

عصای آرنجی نوعی عصا است که با داشتن یک پسوند پشتیبانی بیشتری را برای ساعد انجام می دهد تا مقداری از وزن از دست و مچ گرفته شود و آن را به بازوی فوقانی منتقل کند.

این موارد همچنین معمولاً به عنوان عصا (که در ادامه در مورد آنها بحث خواهیم کرد) شناخته می شوند ، و هنگامی که نیاز به انتقال فشار زیادی از بدن تحتانی به بدنه فوقانی دارید ، یک وسیله بزرگ کمک به پیاده روی است.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

عصا قابل تنظیم :

    همانطور که در بالا ذکر شد ، برخی از عصا ها دارای طول قابل تنظیم هستند. اینها در بعضی شرایط مفید هستند اما معمولاً از عصای استاندارد پایدارتر هستند.

به طور کلی ، ما پیشنهاد می کنیم قبل از مشاهده گزینه های قابل تنظیم ، افراد به دنبال یک عصای استاندارد به درستی اندازه گیری شوند.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

عصا

ناخن ها مانند عصا وزن را از پاها می گیرند و به جای آن مقداری از آن را به قسمت فوقانی بدن منتقل می کنند. عصا معمولاً توسط افراد سالخورده به صورت جفت استفاده می شود و به طور کلی بسیار بیشتر انسداد ، دست و پا گیر و دشوارتر از عصا های استاندارد هستند.

آنها معمولاً به عنوان یک وسیله پیاده روی موقت ، که اغلب پس از آسیب دیدگی پا مورد استفاده قرار می گیرند ، بهتر می شوند.

با این حال ، هنگامی که شخصی برای استفاده طولانی مدت از دستگاه کمک به پیاده روی در نظر می گیرد ، معمولاً گزینه های بهتری وجود دارد.

2- واکرها

واکرها که به فریم های زیمر نیز معروف هستند دارای یک قاب فلزی با چهار پا هستند. بعضی اوقات آنها چرخ هایی را روی دو پای جلو خواهند داشت تا حرکت رو به جلو آسانتر شود.

همچنین انواع مختلف واکرها از جمله واکرهای دو چرخ و واکرهای غلتکی (در باره این موضوع 4 مورد بحث هست) وجود دارد.

واکرها از عصا پشتیبانی و تعادل بیشتری به دست می آورند زیرا ارتباط بسیار گسترده تری با زمین دارند.

کاربر به طور کلی وزن خود را در دو طرف قاب قرار می دهد و ضمن حفظ سطح استقلال عادلانه ، ثبات بسیار خوبی را به دست می آورد.

علیرغم اینکه بزرگتر از عصا ها هستند ، واکرها هنوز به طور کلی سبک و اغلب تاشو هستند. در بعضی موارد ، یک واکر حتی می تواند سبک تر از عصا باشد!

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

با این حال ، هرچه وسایل پیاده روی برای افراد سالخورده پیش می رود ، واکرها همیشه بهترین گزینه نیستند.

مانور دشوار بودن هنگام بیرون آمدن و در مورد اینکه تفاوت کمی در ارتفاع پیاده رو و سایر موانع مشابه وجود دارد ، دشوار است.

به همین دلیل ، اگر به دنبال یک وسیله پیاده روی برای کمک به شما در خارج از خانه هستید – ممکن است واگن برقی بهترین گزینه نباشد.

3- غلتک

در حالی که فریم زیمر ابتدایی ترین شکل واکر است ، اما دیگران نیز مانند غلتک ها در آن وجود دارند.

غلتک ها دارای چهارچوبی با چهار چرخ ، فرمان و اغلب یک صندلی است که در صورت دلخواه کاربر ممکن است در آن قرار بگیرد.

غلتک ها با توجه به تعداد چرخ ها ، معمولاً ترمز دستی دارند.

غلتک ها مخصوصاً برای سالمندانی که نیاز به پشتیبانی بیشتری در راهپیمایی دارند ، مفید هستند اما نمی خواهند در این مقطع زمانی ویلچر را در نظر بگیرند.

آنها امنیت و ثبات بسیار خوبی را برای کاربر فراهم می کنند ، اما اندازه ، وزن و حجیم بودن آنها ، مانند واکرها ، می تواند باعث ایجاد مشکل در استفاده روزانه شود.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

4- اسکوتر زانو

اسکوتر زانو / واکر

در حالی که شبیه به یک غلتک است، اسکوتر / واکر زانو به گونه ای طراحی شده است که به کاربر اجازه می دهد تا هنگام حرکت واکر با ساق دیگر، یک زانو را روی بالش خالی قرار دهد.

اسکوترهای زانو یک وسیله مخصوص راهپیمایی عالی هستند که اگر یک پا را مجروح کرده اید و می خواهید وسیله پیاده روی را در نظر بگیرید، به شما امکان می دهد فعال شوید.

استفاده از آنها بسیار جالب است، ولی محدودیتی برای استفاده افراد دارای ضعف عمومی / تحرک نیست، واحتمالاً می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

اگر می خواهید در مورد آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید، با کمی جستجو بیشتر می توانید اطلاعات کسب کنید.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

5- صندلی های چرخدار

صندلی چرخدار برقی

برخلاف بسیاری از وسایل کمک به راه رفتن که در بالا پوشانده شده است و کار خاصی را برای کاربر انجام می دهد، یک صندلی چرخدار اساساً حرکت را برای شما انجام می دهد –

به خصوص اگر صندلی چرخدار برقی را انتخاب کنید!

صندلی چرخدار بهترین استفاده توسط کسانی است که نباید و نمی توانند وزن خود را بر روی اندام تحتانی خود یا کسانی که نمی توانند راه بروند، قرار دهند.

صندلی چرخدار می تواند کمک مناسبی برای تحرک برای افراد دارای ناتوانی جدی تر و یا نیاز به سفر در مسافت های بیشتر باشد.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

6- ویلچر

ویلچر ضروری است زمانی که یک سالخورده خیلی دشوار یا خطرناک بتواند به تنهایی راه برود.

صندلی های چرخدار بدون نیرو برای عملکرد به قدرت متوسط ​​بدن بالایی احتیاج دارند تا بتوانید آنها را بهد حرکت در بیاورید،

بنابراین سالخورده هایی که از صندلی های چرخدار استفاده می کنند، برای حرکت بیشتر نیاز به کمک اعضای خانواده، دوست، سرپرست یا پرستار دارند.

سالمندان ممکن است برای تحرک و استقلال بیشتر، از صندلی چرخدار استفاده کنند.

صندلی های چرخدار پر هزینه تر هستند، اما استقلال بیشتری را ارائه می دهند و برای مناطق سرپوشیده عالی هستند.

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

7-اسکوترهای متحرک

در سال های اخیر، اسکوترها در بین سالمندان با مشکلات تحرک رایج شده اند. اسکوترها از نوع الکتریکی هستند، بنابراین سالمندان با قدرت محدود هنوز می توانند به تنهایی حرکت کنند.

اسکوترها قادر به پوشش وسیع تری از زمین نسبت به صندلی های چرخدار هستند اما در مناطق تنگ مشکل بیشتری دارند.

به دلیل ردپای بزرگ و شعاع چرخش گسترده تر، اسکوترها می توانند یک راه حل ناقص برای سالخوردها گانی باشند که نیاز به کمک تحرک در خانه دارند.

در حالی که شباهت زیادی به صندلی های چرخدار دارند، اسکوترهای متحرک دستگاه های حجیم هستند که معمولاً برای استفاده در فضای باز، باتری و با کنترل فرمان طراحی شده اند.

مجدداً، مانند صندلی های چرخدار، اسكوترهای تحركی نیز “وسایل كمك در راه رفتن” نیستند!

اما آنها می توانند برای کسانی که مشکل دارند برای خارج شدن از منزل و انجام امور، عالی باشند.

صندلی چرخدار برقی

صندلی چرخدار برقی

گزینه های دیگر برای کمک به پیاده روی

در حالی که موارد فوق برنامه خوبی از انواع دستگاه های کمک به پیاده روی امروزی برای سالمندان است، آنها تنها گزینه نیستند!

در حقیقت، گزینه های متنوعی از دستگاه  ها برای کمک به پیاده روی وجود دارد که هنگام فکر کردن در مورد بهبود ثبات و استقلال در هنگام راه رفتن، باید در نظر بگیرید:

رمپ

رمپ ها، در حالی که بسیار مناسب برای کمک به هر کس در پیاده روی است، می تواند برای افرادی که از صندلی های چرخدار و اسکوتر استفاده می کنند، بسیار مهم باشد.

افرادی که از واکر، عصا استفاده می کنند نیز می یابند که رمپ ها دسترسی را بسیار آسان تر می کنند.

صندلی چرخدار برقی

صندلی چرخدار برقی

بالابرهای پله

آسانسور پله تقریباً در هر خانه قابل نصب است. این دستگاه دارای صندلی با کنترل است.

کاربر روی صندلی می نشیند و با استفاده از کنترل صندلی، از پله بالا و یا به سمت پایین حرکت می کند و به آسانی امکان دسترسی به طبقات مختلف خانه یا محل کار را فراهم نمی کند، بدون آنکه نیازی به پیاده کردن با آنها داشته باشد.

صندلی چرخدار برقی

صندلی چرخدار برقی

ریل دستی

دستگیره های محکم ممکن است تقریباً در هر مکان مورد نیاز باشد دتا افراد دارای مشکل حرکتی بتوانند حرکت خود را با آنها کنترل کنند.

 مانند وان، توالت و سایر مکان ها در داخل خانه یا محل کار نصب شوند تا خطر سقوط بسیار کمتر شود و هنگام جابجایی از آن پشتیبانی کنید.

وسایل های کمکی سالمندان : در نظر گرفتن خطرات

مانند هر ابزار، دستگاه های کمک به راه رفتن با خطراتی همراه هستند. به عنوان مثال، در زیر بغل منجر به وضعیتی می شود که تحت عنوان فلج دره (رانندگی فلج) شناخته می شود که در اثر فشار بیش از حد به اعصاب موجود در زیر بغل ایجاد می شود.

استفاده نادرست از وسایل تحرک نیز ممکن است منجر به جراحات دیگری شود. افراد مسن به ویژه در هنگام استفاده از وسایلی که آموزش لازم برای استفاده صحیح از آنها دیده نشده، در معرض خطر سقوط هستند و باعث صدمه جدی به خود می شوند.

با توجه به اینکه فقط حدود یک سوم از کل کاربران تجهیزات کمک تحرکی برای خود را از یک پزشک متخصص پزشکی دریافت می کنند، این یک ریسک قابل توجه برای در نظر گرفتن  و استفاده از این تجهیزات است.

خوشبختانه این ریسک به راحتی کاهش می یابد : مانند همه مطالب موجود در سایت ما، توصیه اکید ما به شما می باشد که با پزشک یا فیزیوتراپی قرار ملاقات بگذارید تا استفاده صحیح از دستگاه خود را یاد بگیرید و بهترین گزینه برای شما قبل از خرید را گفته و طبق دستور عمل کنید؟

وسایل های کمکی سالمندان

وسایل های کمکی سالمندان

ارزیابی نیازهای تحرک

انتخاب کمک مناسب برای تحرک بستگی به مشکلات و نیازهای خاص شما عزیز دارد. ساده ترین و بهترین راه برای انجام این کار صحبت با دوست خود است.

هیچ کس احساس بهتری نسبت به مشکلات تحرک خود و اینکه کدام وسیله کمکی را در استفاده از آنها کمک می کند احساس بهتری نخواهد داشت. همچنین ایده خوبی است که پزشک دوست خود را در این گفتگو درگیر کنید.

ما همچنین توصیه می کنیم در صورت امکان کمک به وسایل تحرک انواع مختلفی از آنها را  تست کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بسیاری از فروشگاه ها این فرصت را دارند که قبل از خرید طیف وسیعی از وسایل تحرک را آزمایش کنند.

اگر دوست شما مطمئن نیست که عصا یا غلتک برای نیازهای خود بهتر است، از او بخواهید که هر یک از آنها را پیدا کند تا دریابند که کدام یک راحت تر هستند.

وسایل های کمکی سالمندان : بودجه برای کمک های تحرک

بسته به نگرانی های تحرک و پوشش بیمه شده توسط بیمار، ممکن است هزینه یا بخشی از هزینه های خرید کمک هزینه را بپردازید.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که پوشش در بین ارائه دهندگان متفاوت است و حداقل – شما پزشک دوست خود را ملزم خواهید کرد که کمک های تحرک مورد نظر را امضا  و تائید کند.

برای وسایل کمکی تحرک یا مدل هایی با قیمت بالاتر، ممکن است عزیز شما نیاز به ملاقات با یک متخصص کاردرمانی داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که شما فقط به آنچه بیمه گر شما معتقد است هزینه را بپردازید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری