بلاگ

وقتی کودک دل درد می گیرد

وقتی کودک دل درد می گیرد

وقتی کودک دل درد می گیرد

وقتی کودک دل درد می گیرد : یکی دیگر از بیماری هایی که بچه ها در دوران مدرسه بیشتر احتمال ابتلا دارند، اسهال، استفراغ، و عفونت های دستگاه گوارش است که می تواند ویروسی یا میکروبی باشد.

معمولا بیماری های دستگاه گوارش با علت ویروسی با تب، استفراغ و پس از گذشت 48 ساعت همراه با اسهال خواهد بود. گاهی اوقات باکتری هایی مثل سالمونلا و شیگلا هم هستند که در میان کودکان واگیر دارند و در کودکان ایجاد اسهال و استفراغ می کنند.

دل درد در کودکان

این کودکان حتمابابد یک هفته استراحت  کنند و به مدرسه نروند و در منزل تحت درمان باشند. زمانی که کودک دچار استفراغ است، باید به او سرم خوراکی با دوغ داده شود و بعد از 48 ساعت که استفراغ بر طرف شد تغذیه بر اساس مایع درمانی و در بزرگ تر ها کته با ماست و سینه مرغ و هویج باشد تا این دوره یک هفته ای طی شود.

در این گونه مواقع حتما به کودکان توصیه می شود از غذاهای نامناسب در مدارس استفاده نکنند و میان وعده هایی با ارزش غذایی مناسب به هماره خود ببرند و فست فودهایی مانند سوسیس و کالباس، چیپس و نوشابه های قندی اصلا استفاده نکنند .

غذاهایی مانند نان و پنیر و گردو، تخم مرغ یا شیرهای آماده و میوه ها می توانند موارد مناسبی برای استفاده در میان وعده ها باشند.

برای پیشگیری از این بیماری مهمترین نکته رعایت مصرف غذاهای مناسب و پرهیز از خوردن غذاهایی است که دور از یخچال نگهداری شده اند. نکته دیگر دوری از فرد مبتلا است. اگر کودکی مبتلا به اسهال و استفراغ باشد.

در تماس این بیماری را منتقل می کند، بنابراین برای پیشگیری باید از فرد مبتلا دور بود.

می توانید برای راهنمایی و مشاوره از پرستار کودک نیز در این زمینه کمک بخواهید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری