ویتامین c تاثیر نیکوتین بر ریه جنین را خنثی می کند

ویتامین c

ویتامین c تاثیر نیکوتین بر ریه جنین را خنثی می کند

طبق پژوهشی مصرف مکمل ویتامین c  در مادران باردار و سیگاری تا یک سال موجب تقویت عملکرد ریه های جنین و کاهش شیوع خس خس سینه در نوزاد می شود.

بیش از 50 درصد مادران سیگاری پس از باردار شدن نیز به مصرف سیگار ادامه می دهند. مصرف سیگار در بارداری، رشد ریه های جنین را تحت تاثیر قرار می دهد، بطوریکه کودک در تمام طول عمر خود با تقص عملکرد ریه مواجه خواهد بود. همچنین نوزاد بیشتر در معرض ابتلا به عفونت تنفسی و آسم اطفال قرار می گیرد.

ویتامین c و تاثیر آن بر ریه جنین

در این پزوهش به اثبات رسیده که مصرف مکمل ویتامینc در بارداری می تواند تاثیر نیکوتین بر ریه و عملکرد تنفسی جنین را در درون رحم تا حدودی خنثی کند. در پژوهش دیگری نشان داده شده که کاهش عملکرد تنفسی در فرزندانی که مادرشان در بارداری سیگار مصرف می کردند، در دوران کودکی و حتی تا 21 سالگی آنها ادامه داشته است.

محققان می گویند، مصرف مکمل ویتامین c در مادران باردار و سیگاری، روشی ساده و ارزان است تا بتوانند از این طریق اثرات مخرب سیگار را از ریه و دشتگاه تنفسی جنین دور نگاه دارند و از شیوع بیماری های تنفسی در کودک شان پیشگیری کنند. بااین حال بهتر است پیش از هر اقدامی با مشاور و پزشک خود مشورت کنید.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه خود را بنویسید