بلاگ

ویروس ها و جنین

پرستار بیمار

 

ویروس ها و جنین

ویروس ها و جنین : اشرشیاکولی، استرپتوکوکB، لیسستریامونوسیتوژنز، هرپس، سیتومگالوویروس، سرخجه، آبله مرغان و … ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی اغلب عوارض نسبتاً خوش خیمی به دنبال دارند به جز در مواقع بارداری که عوارض و خطرات آن بسیار شدیدتر خواهد بود. در صورت ابتلا به هر نوع بیماری در دوران بارداریمراقبت بسیار دقیق از مادر و جنین ضروری خواهد بود.

 

چگونه از جنین خود در برابر ویروس ها و باکتری ها محافظت کنیم؟

بارداری یک بیماری نیست بلکه به علت آنکه در این دوران عهده دار یک امانت گرانبهایید طبیعتاً در مقابل عفونت ها و عوارض ناشی از آن حساس تر و آسیب پذیرید. بنابراین در طول نه ماه بارداری باید دقت و هوشیاری خود را چندین برابر کنید. وجود هر گونه لک یا پلاک های قرمز در سطح پوست، گلودرد و به خصوص کوچکترین نشانه ای  از تب جزء علائمی هستند مه به هیچ وجه نباید آنها را نادیده گرفت!

باکتری اشرشیاکولی

نشانه ها و عوارض این باکتری چیست؟ ابتلا به این باکتری غالباً عفونت دستگاه اداری در خانم های باردار را به دنبال دارد. این عراضه در صورت خفیف بودن باعث خفیف بودن باعث مشکل عفونت مثانه و در صورت وخیم بودن منجر به پیلونفریت کلیه همراه با تب شدید و درد در ناحیه پهلو خواهد شد. ابتلا جنین به عفونت های شدید و همچنین زایمان زودرس از عوراض بسیار وخیم ابتلا به این باکتری در دوران بارداری است.

راه های درمان این بیماری چیست؟ در مورد باکتری اشرشیاکولی نیز همانند دیگر باکتری ها مصرف آنتی بیوتیک و بخصوص پنی سیلین بهترین روش درمان است.

روش های پیشگیری از این بیماری چیست؟ رعایت کامل بهداشت فردی بهترین راه پیشگیری است. پس از هر بار اجابت مزاج برای پیشگیری از انتقال میکروب ها به داخل مجاری ادرار ناحیه تناسلی خود را از جلو به عقب تمیز کرده و پس از آن دست های خود را به خوبی بشویید. نوشیدن آب و مایعات فراوان را نیز فراموش نکنید!

باکتری استرپتوکوک B

نشانه ها و عوارض ابتلا به این باکتری چیست؟ عفونت با این باکتری در اکثر مواقع با ایجاد حساسیت و عفونت های خفیف دستگاه تناسلی و اداری همراه است. ولی متاسفانه ابتلا به آن در دوران بارداری عوارض بسیار وخیم تری دارد زیرا این باکتری با عبور از جفت می تواند منجر به سقط زایمان زودرس و یا انتقال عفونت به جنین در هنگام زایمان شود.

راه های درمان این بیماری چیست؟ برای بررسی و اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلا به این عفونت نمونه برداری از ترشحات واژینال در دوران بارداری انجام خواهد گرفت. ولی حتی با وجود مثبت بودن جواب آزمایش در دوران بارداری اقدام خاصی برای درمان صورت نمی گیرد.بلکه به منظور پیشگیری از خطر انتقال عفونت به نوزاد در هنگام زایمان آنتی بیوتیک مناسب به صورت درون وریدی به مادر تزریق خواهد شد.

روش های پیشگیری از این بیماری چیست؟ رعایت کامل و دقیق نکات بهداشتی بهترین راه پیشگیری از این بیماری است.

خوب است بدانید که بسیاری از خانم ها حاملین سالم این باکتری بوده و هیچ نشانه ای از بیماری ندارند.

باکتری لیستریامونوسیتوژنز

نشانه ها و عوارض ابتلا به این باکتری چیست؟ این باکتری عامل بیماری لیستروز است . عوارض این بیماری در خانم های باردار مشابه آنفولانزا بوده و معمولاً با تب، دردهای پراکنده ، اختلالات گوارشی و گاهی نیز با اسهال و استفراغ همراه است. در حالی که برای جنین عوارض بسیار حادتری داشته و می تواند منجر به سقط، زایمان زودرس و اختلالات بسیار وخیمی مانند مننژیت و یا مسمومیت خون جنین شود.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری