بلاگ

پاسخ به سوالات کودکان

پاسخ به سوالات کودکان

پاسخ به سوالات کودکان

پاسخ به سوالات کودکان : 11 پاسخ صحیح به سؤالات كودكان كه همیشه والدین را گیج می كنند.

بعضی اوقات بچه ها از شما سؤالاتی می کنند که باعث می شود شما بخواهید بخندید یا گریه کنید. اما برای کودک ، یادگیری جواب مهم است.

بچه ها به دلیل ساده لوح بودن نمی خواهند نادیده گرفته شوند ، به آنها دروغ گفته یا بخندند.

به همین دلیل است که برای برخی از گیج کننده ترین سؤالات آنها پاسخ های صحیح را به شما ارائه می دهیم

من از کجا آمده ام؟

صادق باشید ، اما به جزئیات بیش از حد نپردازید.

“وقتی مردم یکدیگر را دوست دارند ، بوسه می زنند و همدیگر را در آغوش می گیرند. بابا سلول های خود را به مادر می دهد.

آنها با مادر می پیوندند و یک کودک در شکم او شروع به رشد می کند. او کوچک است و مانند یک ماهی درون مادر شنا می کند.

بزرگتر می شود. او در داخل شکم مادر که مانند اتاق است، باقی نمانده ، و او به دنیا آمده است. ” کودکان بزرگتر را می توان در مورد مفاهیم اسپرم و سلول های تخم مرغ تفهیم کرد.

چرا پسران و دختران از لحاظ جنسی متفاوت هستند؟

سعی کنید بدون هیچ گونه ناراحتی در مورد آنها بگویید و به یاد داشته باشید که علاقه کودک به دستگاه تناسلی آنها کاملاً طبیعی است.

“اختلافات در آنجا وجود دارد که بچه ها به دنیا می آیند. یک پسر دارای آلت تناسلی مرد و دو بیضه است. یک دختر دارای واژن و رحم است.

یک کیسه مخصوص کودک است که ممکن است روزی به دنیا بیاید. پسر و دختر بزرگ می شوند.

آنها عاشق می شوند و می خواهند بچه دار شوند ، آنها مانند قطعاتی از اره منبت کاری اره مویی به هم می پیوندند و پس از آن ، کودک جدید به دنیا می آید.

پاسخ به سوالات کودکان : آیا مادر بزرگ می شوی؟

تقریباً همه بچه ها وقتی شروع می کنند که احساس می کنند نسبت به جنس مخالف جذب می شوند این سؤال را شروع می کنند. به آرامی بگویید “نه”

همه نقش خود را در خانواده دارند. خواهر شما نمی تواند پدر شود ، و پدر شما نمی تواند مادر بزرگ شود. و شما نمی توانید شوهر مادر خود باشید.

وقتی بزرگ می شوید ، مادر شما پیر می شود. شما هنوز هم می توانید او را دوست داشته باشید و از او مراقبت کنید ، اما به جای آن می خواهید با شخص دیگری ازدواج کنید – فردی جوان و زیبا. شما یکدیگر را دوست خواهید داشت و فرزندان خود را خواهید داشت. “

پاسخ به سوالات کودکان
پاسخ به سوالات کودکان

چرا بحث می کنی؟

کودکان به طور ناخودآگاه وقتی والدینشان بحث می کنند احساس گناه می کنند. این مهم است که کودک شما درک کند که این تقصیر آنها نیست.

“مردم استدلال می کنند زیرا همیشه با عقاید یکدیگر موافق نیستند. کودکان بحث می کنند ، و بزرگسالان نیز گاهی اوقات نیز چنین می کنند. اما ما همیشه به دلیل دوست داشتن، همدیگر را تشکیل می دهیم.

 چرا آن خانم خیلی چاق است؟

فرزند خود را در صورت جلب توجه افراد غیرمعمول در یک مکان عمومی ، محروم نکنید زیرا این امر منجر به شکل گیری عدم تحمل افراد می شود.

“همه افراد متفاوت هستند. افراد می توانند قد کوتاه ، چاق و دارای چربی و ظاهری لاغر داشته باشند. بعضی اوقات افراد به دلیل بیماری متفاوت به نظر می رسند.

شما می توانید با ذکر تفاوت های آنها به آنها صدمه بزنید. شما نباید انگشت خود را به سمت آنها بکشید. بهتر است بعدا که تنها هستیم ، از من بپرسید تا مطمئن شوید که کسی را ناراحت نمی کنید. “

پاسخ به سوالات کودکان : کی بیشتر دوست داری: من یا خواهرم؟

خواهر و برادر همیشه به خاطر عشق والدین خود به رقابت می پردازند. شما نباید از یک کودک به عنوان نمونه برای برادران و خواهران خود استفاده کنید یا بگویید که شما یک کودک را دوست دارید زیرا در مدرسه موفق تر هستند.

“شما متفاوت هستید ، و عشق ما به همه شما به طرق مختلف ابراز می شود. اما ما همه شما را به همان اندازه دوست داریم ، درست همانطور که شما به همان مقدار عاشق مادر و پدر هستید. شما برای من بسیار عزیز هستید.”

آیا دکتر به من صدمه می زند؟

برای فرزند خود توضیح دهید که درمان لازم است. به هیچ وجه آنها را ترسو ننامید و از اینکه احساس وحشت کرده اید از آنها لذت ببرید.

“پزشک نمی خواهد به شما صدمه بزند. کار آنها مبارزه با میکروب ها و بیماری ها است. ممکن است کمی دردناک باشد ، اما بدون آنها شما بهتر نمی شوید.

وقتی بیمار شدم ، من نیز تزریق کردم. ترسیده ام اما من مقابله کردم. و شما هم می توانید. به یاد داشته باشید که خرگوش شما نیز بیمار بود و ما مجبور شدیم او را به پزشک ببریم. او بسیار ترسیده بود. بیایید به او بگوییم که چرا نباید از پزشکان بترسید. “

پاسخ به سوالات کودکان
پاسخ به سوالات کودکان

میمیرم؟ کی؟

در مورد مرگ به فرزندانتان دروغ نگویید. آنها می توانند حقیقت را بپذیرند.

“مردم ، حیوانات ، و حتی گل ها همه یک روز می میرند. این یک قانون طبیعت است. این بدان معنی است که در جهان برای همه کسانی که به دنیا آمده اند فضایی وجود دارد.

ما یک روز خواهیم مرد. اما نه به زودی. وقتی من مثل مادربزرگ خیلی پیر هستم و شما مثل الان بزرگ شده اید.

فرزندان خود را خواهید داشت .پس آنها بزرگ می شوند ، پیر می شوید و بعد می روید اما شما زندگی شگفت انگیزی خواهید داشت ، پر از ماجراها و اکتشاف ها. “

پاسخ به سوالات کودکان : چرا مرا ترک می کن تا بروی سر کار؟

توضیح دهید که شغل شما کاری است که باید انجام دهید. وقتی به خانه می آیید تأکید کنید و دوباره یکدیگر را می بینید.

“من نمی خواهم شما را ترک کنم ، اما من باید بروم و هیچ کاری نمی توانم در مورد آن انجام دهم. کار بسیار مهم است.

اما به یاد داشته باشید که من امروز عصر برمی گردم و وقتی دوباره یکدیگر را ببینیم. بیایید یک معاوضه انجام دهیم. دستبند من را بگیرید و من اسباب بازی شما را می گیرم.

شما برای بعضی کارها مجاز هستید و من نیستم؟

نترسید که بپذیرید که شما ایده آل نیستید. برای فرزند شما مهم است که درک کند که نباید همه کارهای والدین خود را کپی کند.

“بله ، من سیگار می کشم ، و گاهی اوقات من در استفاده از رایانه تا دیر وقت بیدار می مانم. اما نمی خواهم اشتباهات خود را تکرار کنید. این عادت بد من است که می خواهم  آن را کنار بگذارم زیرا می خواهم فرد بهتری باشم. “

چه می شود اگر هیولا زیر تخت مرا بخورد؟

نگرانی های فرزندتان را جدی بگیرید و بدانید که چگونه چیزهای بد را با هم خوب کنید.

“درباره هیولا بگویید. آیا می دانید که هیولا از جادوهای جادوگران خیلی ترسیده اند؟ بیایید با هم کار کنیم. ببین ، این فقط یک تلویزیون از راه دور قدیمی نیست. آیا آن دکمه مخفی را می بینید؟ وقتی آنرا فشار می دهید ، هیولا ناپدید می شود. بیایید از راه دور کنار تخت خود را نگه داریم. “

می توانید از پرستار کودک نیز مشاوره بگیرید تا راخت تر از پس  این مشکل بربیایید.

پاسخ به سوالات کودکان
پاسخ به سوالات کودکان

پاسخ به سوالات کودکان : قوانینی برای پاسخ به سؤالات کودکان:

یک کودک دیگر نیازی به دانستن چیزی بیشتر از آنچه در مورد آنها سؤال کرده است ندارد. پاسخ ساده ای به آنها بدهید.

آنها را فریب ندهید. اگر جواب سوال آنها را نمی دانید ، به سادگی آن را به فرزندتان بگوئید. سپس جواب را با هم پیدا کنید.

این رویکرد فقط اقتدار شما را تقویت می کند ، در حالی که دروغگویی باعث تضعیف آن می شود. وقتی فرزند شما حقیقت را از شخص دیگری می آموزد ، باید به آنها بگویید که چرا دروغ گفته اید.

هرگز با طرز تسلیت گفتن با لحنی صدا مانند معلم با آنها صحبت نکنید. هرگز آنها را مسخره نکنید. با سوالات آنها به طور جدی برخورد کنید مطمئناً می خواهید فرزند شما در آینده با سوالات بیشتری به شما برگردد.

درباره انگیزه سوال آنها تأمل کنید. بعضی اوقات ممکن است سوال فرزند شما یک درخواست ناخودآگاه برای کمک یا به دلیل ترس پنهان باشد. سعی کنید آنچه را که فرزندتان واقعاً از شما می خواهد بفهمید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری