بلاگ

چه زایمانی مناسب شماست

چه زایمانی مناسب شماست

چه زایمانی مناسب شماست : زایمانی را انتخاب کنید که می خواهید… و توانایی آن را دارید.هنگام بارداری در مقطعی باید تصمیم بگیرید که کجا و چگونه می خواهید زایمان کنید. به گفته ی نرس ماما، هیتر پیترسون، باید از گزینه های خود آگاه باشید، زیرا نوع زایمانتان “اساساً” به مراقب پزشکی و امکانات بیمارستان و نظر شخصی شما بستگی دارد. در زیر در این باره شما را راهنمایی می کنیم.

 

زایمان مناسب

بیمارستان خصوصی

گزینه های زایمان

اکثر بیمارستان های خصوصی امکان زایمان واژنی، سزارین انتخابی، سزارین های غیر انتخابی و سزارین های اورژانسی را فراهم می آورند.

به گفته ی ماریندا کوتز، همیشه تصمیم گیری درباره ی نوع زایمان برای هر مادر بارداری بر اساس تاریخچه ی کامل پزشکی و نظارت بر بارداری از سوی پزشک مشخص می شود.

گزینه های مسکن درد

بیمارستان های خصوصی همیشه گزینه ی مسکن اپیدورال را تامین می کنند. البته داروهای اولیه ی شما دکتر زنان و زایمان خواهد بود. در طول روند زایمان نرس ماما به دقت بارداران را نظارت می کند، اما متخصص زنان و زایمان، نوزاد را به دنیا می آورد.

برخی از بیمارستان های خصوصی به مادر اجازه ی این انتخاب را می دهند که مراقب اولیه ی او متخصص زنان و زایمان یا ماما باشد. یادتان باشد که حتی بیمارستان هایی که زایمان های ماما محور را مجاز می سازند، به هر مامایی اجازه ی این کار را نمی دهند. هر بیمارستان به تعداد مشخصی از ماماها “حق زایمان” می دهد. بنابراین، باید مطمئن شویدکه مامای انتخابی شما حق زایمان در آن بیمارستان را دارد.

همین قانون درباره ی همراه متخصص زایمان نیز صادق است، زیرا بیمارستان ها به آنها اجازه ی کار می دهند. همراه متخصص زایمان شخصی است که در سراسر زایمان ازنظر احساسی یاور شماست. حتی اگر اجازه دادن به همراه متخصص زایمان ازسیاست های استاندارد نباشد، پرسش درباره ی آن ارزشش را دارد، زیرا برخی از بیمارستان ها با ترتیبات خاصی به آنان اجازه حضور در اتاق زایمان رامی دهند.

مخارج

در مکان های خصوصی مخارج زایمان بر اساس نرخ بیمارستان، متخصص زنان و زایمان، متخصص بیهوشی و متخصص کودکان محاسبه می شود.اگر فرزندتان به مراقبت های خاص در بخش ویژه ی نوزادان نارس محتاج باشد، مخارج به شکل چشمگیری افزایش می یابد.

بیمارستان دولتی

گزینه های زایمان

زایمان طبیعی انجام می شود، مگر علت پزشکی برای سزارین وجود داشته باشد. سزارین انتخابیف معمولا در بیمارستان ها و زایشگاه های دولتی امکان پذیر نیست. همچنین امکان زایمان های واژنی متفاوت مثل زایمان در آب نیز وجود ندارد. انجام زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی سراسر کشور رایگان است.

گزینه های مسکن درد

مسکن درد در مراکز دولتی بر اساس امکانات آنجاست. به طور عمومی، اپیدورال در دسترس نیست. به گفته ی زنان و زایمان، تعداد افرادی که در بیمارستان های دولتی اپیدورال دریافت می کنند، کم هستند.

به احتمال زیاد داروهای مسکن بر پایه ی مرفین مثل پتیدین دریافت می کنند.

مراقبان پزشکی

نمی توانید کسی که فرزندتان را به دنیا می آورد، انتخاب کنید. زیرا قوانین بیمارستان او را تعیین می کند. بارداری کم خطر را ماما زایمان خواهد کرد. بارداری های پیچیده تر را پزشکان ارشد انجام می دهند، درحالی که دو قلوها، زایمان های بریچ و زایمان های یاری شده را پزشکان متخصص انجام خواهند داد. بارداران با پیچیدگی های شدید زیر نظر متخصصان در پزشکی مادر و جنین قرار می گیرند. به همین ترتیب، احتمال بسیار کمی وجود دارد که علاوه بر همراه زایمانتان، به دولا اجازه ی ورود به اتاق زایمان داده شود.

مخارج

خبر خوب این است که اگر بیمه ی پزشکی خصوصی ندارید، زایمان رایگان است. در بسیاری از کشورها این کار در راستای سیاست دولت است که برای مادران و خردسالان زیر شش سال سرویس دولتی رایگان سلامت را فراهم آورد.

به هر حال، هر چه را که انتخاب کردید، بدانید که همه چیز در کنترل شما نیست. شاید آرزوی زایمان طبیعی داشته باشید ، اما فرزندانتان را با سزارین به دنیا آورید. پس انتخاب خود را انجام دهید، اما نقشه ی زایمان فرزندتان را روز زایمان تعیین می کند.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری