بلاگ

چگونه از سردردهای پنچری کمر پیشگیری و درمان می شود.

چگونه از سردردهای پنچری کمر پیشگیری و درمان می شود.

چگونه از سردردهای پنچری کمر پیشگیری و درمان می شود.

چگونه از سردردهای پنچری کمر پیشگیری و درمان می شود. : به نظر می رسد حدود سی درصد از بیماران مبتلا به پنچری کمر هستند که پس از آن سردرد دارند.

سوراخ های کمر به عنوان ضربه های نخاعی نیز شناخته می شوند که روشی است که یک سوزن کوچک در غشای کنار نخاع در قسمت پایین کمر شما قرار می گیرد تا مایع مغزی نخاعی خارج شود.

وقتی سردرد ایجاد می شود، معمولاً به دلیل نشت مایع نخاعی هنگام فرو رفتن سوزن ایجاد می شود.

سردرد از ناحیه نخاع اغلب ضربان دار، کسل کننده است و هنگام ایستادن یا نشستن بدتر می شود.

درد شما ممکن است خفیف باشد یا تا حدی ناتوان کننده باشد که همراه با ایجاد سرگیجه، گوش شما زنگ بزند، بینایی شما تار شود یا ممکن است دو برابر شود و در گردنتان احساس سوزش کنید یا حالت تهوع داشته باشد.

جلوگیری از سردرد ستون فقرات

بیشتر سوراخ های کمر انجام می شود تا بتوان شرایطی مانند مننژیت را که عفونت مغز و سایر عفونت های سیستم عصبی مرکزی شما است، تشخیص داد.

بیماری های سیستم عصبی که ممکن است باعث سردردهای ناشی از فشار زیاد، سندرم Guillain-Barre، مولتیپل اسکلروزیس، برخی از اختلالات اعصاب محیطی یا سرطان های مغز شود.

بعضی اوقات از آنها برای انجام بی حسی نخاعی برای جراحی استفاده می شود.

برای جلوگیری از سردرد پس از ضربه نخاعی، پزشك شما باید از سوزن ضرب آور استفاده كند زیرا احتمال نشت مایع نخاع در آن كمتر خواهد بود.

مغز شما به طور مداوم در مایع نخاع شناور است و اگر نشتی رخ دهد، حجم آنچه در داخل جمجمه شما وجود دارد را کاهش می دهد و باعث می شود ماده مغز شما بتواند در داخل جمجمه شما آویزان شود و این می تواند سردرد شما را تحریک کند.

درمان سردرد ستون فقرات

اگر بعد از انجام یک ضربه نخاعی شروع به سردرد کردید، در اسرع وقت به پزشک خود اطلاع دهید تا بتواند مسکن خوراکی برای شما تجویز کند.

بیشتر اوقات، سردرد شما به خودی خود بهتر می شود. هیدراته ماندن، استراحت و نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار به تسکین درد کمک می کند.

اگر متوجه شدید که هنگام نشستن یا ایستادن درد بدتر است، دراز کشیدن بهترین حالت است.

عوامل خطر

به نظر می رسد که برخی افراد بیشتر دچار این نوع سردرد می شوند. گروهی که بیشتر در معرض این نوع سردرد قرار می گیرند شامل زنان، افرادی که سابقه سردرد دارند، کسانی که در گروه سنی 30 تا 50 سال هستند و افراد لاغر هستند.

درمان پیگیری

اگر آن سردرد از بین نرود، ممکن است از مایعات، کافئین وریدی و استراحت در رختخواب بهره مند شوید.

اگر این وضعیت بدتر شود، یک متخصص مغز و اعصاب می تواند آنچه را که وصله خون اپیدورال نامیده می شود، انجام دهد.

این روشی است که نیاز به گرفتن مقداری خون از شما، بیمار و تزریق مجدد آن به کانال نخاع در قسمت تحتانی کمر خود در خارج از حفره است.

با قرار دادن وصله سطح مایعات را بالا می برد و بیشتر اوقات سردرد را تسکین می دهد. گاهی ممکن است پزشک برای دستیابی به تسکین کامل مجبور به تکرار این روش باشد.

اگر با این کار از سردرد خلاص نشوید، پزشکان می توانند از چسب جراحی استفاده کرده و سوراخ محل مایع نخاع را وصله دهند، یا می توانند با بخیه سوراخ را با جراحی ببندند.

پرستار بیمار

استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای بیمار و خانواده های آنها این امکان را فراهم می کند که به شکل مستقیم از فرآیند بهبودی بیمارشان اطلاع داشته باشند و بیماردر منزل از احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشد.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستاری بیمار در منزل، صرفه جویی در هزینه های پرستاری در برابر به خدمات بستری در بیمارستان است.

علاوه بر این پرستار با توجه به زمان هایی که از طرف خود خانواده بیمار مشخص می گردد در منزل حضور پیدا می کند و این امر یکی از بارزترین جنبه های استفاده از خدمات پرستاری در منزل می باشد.

پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده بیمار، پرستار تخصصی، بهیار و یا عناوین دیگر اعزام می گردند.

مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید.

شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید.

پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری