بلاگ

چگونه از ملاقات با پزشک، پس از زایمان بیشترین استفاده را ببرید؟

پرستار کودک

چگونه از ملاقات با پزشک، پس از زایمان بیشترین استفاده را ببرید؟

چگونه از ملاقات با پزشک، پس از زایمان بیشترین استفاده را ببرید؟ : اگر هنگام بارداری و زایمان، پزشک یا ماما یا کارمند مراکز بهداشتی درمانی از شمامراقبت می کرد، پس از زایمان نیز به مراقبت از شما ادامه خواهد داد. اگر برای زایمان به متخصص زنان مراجعه کرده باشید، باز هم شما را پساز زایمان خواهد دید و در صورت نیاز به فرزندتان را به پزشک متخصص کودکان و نوزادان ارجاع خواهد داد. اکثر کودکان برای مراقبت معمول به متخصص نیاز ندارند و می توانند با مراجعه بهمراکز بهداشتی به پزشک متخصص بیماری های نوزادان یا کودکان ارجاع می شود.

 

مراقبت استاندارد پس از زایمان

مراقبت های معمولا پس از زایمان، 6 هفته پس از زایمان در مراکز بهداشتی درمانی یا توسط پزشک در مطب انجام می شود. در این ملاقات باید در مورد روش پیشگیری از بارداری در این زمان که فرزندتان تازه به دنیا آمده از پزشک یا مراقب سلامتی خود بپرسید و به خاطر داشته باشید که شیردهی روش مطمئنی برای پیشگیری از بارداری نیست. اگر پزشک تان می خواهد نوزاد را هفته اول تولد ( بین 5-3 روزگی)
ببیند به این دلیل است که هنگام این ملاقات، پزشک معاینه عمومی انجام می دهد، وزن نوزاد را اندازه گیری می کند، از نظر زردی نوزادی کنترل می کند و قطره ویتامین را طبق برنامه کشوری تجویز می نماید، تغذیه او را ارزیابی می کند و پاسخگوی هر سوال مهمی که داشته باشید، خواهد بود. مهم است که شما برای این ملاقات آماده باشید. ممکن است چند روز ابتدایی پس از زایمان با شماری از مسایل روبرو باشیداما لازم است فهرست مکتوب کوتاهی از مهمترین مسایل و سوالات خود تهیه کنید.

وقت های ملاقات بعدی برای کودک شما به طور معمول برای 15-14 روزگی و 45-30 روزگی، 2،4،6،9،12 ماهگی تنظیم می شود. این ملاقات ها برای ارزیابی رشد و تکامل فرزند شما انجام می شود. در این ملاقات ها به سوالات شما و مشکلات احتمالی در فرآیند فرزندپروری پاسخ داده می شود همچنین توصیه های لازم ارایه خواهد شد.

اگر بین قرارهای پیش گفته با مشکلی روبرو شدید باید با ارایه دهندگان خدمات بهداشتی یا پزشک خود تماس گرفته و در صورت لزوم به آنها مراجعه کنید.

در صوصرت مراجعه به پزشک:

اکثر مادران در طول بارداری چندین نوبت با پزشک خود ملاقات داشته اند و تا زمان زایمان با پزشک شان ارتباط مناسبی برقرار کرده اند. توانایی گفتگو با پزشک و در میان گذاشتن مسایل به روشنی، امری مهم در ارتباط شما با پزشک است.

پیش از ملاقات اغلب تهیه فهرستی از مهمترین مسایلی که شما یا فرزندتان با آن روبرو بوده اید، موثر خواهد بود. ممکن است تمایل داشته باشید مسایل زیادی را با پزشک تان در میان بگذارید ولی مدت زمان ملاقات با پزشک که حدود است. توصیه می کنیم ابتدا در مورد مهمترین مسایل صخبت کنید. اگر مسایلی باقی بماند که نتوانستید آنها را مطرح کنید، در مراجعات بعدی حتما سوال کنید.

با توجه به اینگه کتب معتبر و ساده فراوانی هم اکنون در دسترس مادران باردار است توصیه می شود قبل از باردار شدن نسبت به تهیه آنها اقدام نمایید و در طول بارداری به مطالعه کتب مربوط به بارداری و در اواخر بارداری کتب مربوط به نوزادان اقدام نمایید.

از این کتب می توان به «آمورش های دوران بارداری و پس از زایمان» و کتاب « قدم نو رسیده مبارک» که به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسده اند، اشاره کرد.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این مطلب از پرستار کودک راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری