بلاگ

چگونه با ذهن مثبت موفق باشیم؟

با به کارگیری این کلید به آسانی می توانید موفقیت را به دست آورید. این مقوله شامل بهبود روابط، سلامتی و شاد کردن خود و دیگران کند تا هر چیزی به آرامی در مسیر صحیح خود حرکت کند. نگرش مثبت سبب میشود که زندگی در تمامی مراحل امید بخش باشد.تفکر مثبت امری واگیردار است. اطرافیان شما حالات روحی تان را میبینند و در نتیجه، تحت تأثیر آن قرار می گیرند. اندیشیدن درباره سلامتی و شادی باعث می شود که اطرافیانتان برای کمک رسانی به شما علاقه مند شوند، زیرا آنها از ساطع شدن تفکر مثبت لذت میبرند .

برای دستیابی به موفقیت، باید نگرشی مثبت درباره زندگی داشته باشید.

تفکر مثبت تاثیر گذار نتایج بسیار خوبی به همراه دارد. این امر با تکرار کلمات مثبت حاصل می شود، برای مثال شما می توانید مدام با خود تکرار :” همه چیز در بهترین حالت خود است.” در اصل، در این حالت، شما به نگرش ذهنی برتری دست می یابید. شما باید به کارهایی که انجام می دهید اعتماد داشته باشید، نه این که فقط گاهی اوقات آنها را در زندگی تان به کار گیرید و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید!

تجسم کردن و دستیابی به آرزوها
استفاده از قدرت خیال پردازی را یاد بگیرید و از تجسم فکری برای دستیابی به اهداف و آرزوهایتان بهره ببرید. در این زمینه، شرایط مالی، اقتصادی و موقعیت های آموزشی خود را فراموش کرده و به خلاقیت بها دهید.

چه نکاتی در تفکر مثبت، کلید موفقیت شما هستند ؟
۱ . همیشه در حین صحبت و فکر کردن از جملات مثبت استفاده کنید؛ جملاتی مانند «من می توانم… توانایی انجام دادن این کار را دارم… این اتفاق رخ میدهد.”

۲. برای دستیابی به موفقیت اجازه دهید که فقط احساسات مثبت به شما روی آورد.

۳. افکار منفی را نادیده بگیرید. این افکار را رد کنید و ذهنیت مثبت و سودمند را جایگزینشان نمایید. هر زمان که این افکار به سراغتان آمدند به سرعت آنها را  رها کرده و افکاری مثبت را جایگزینشان کنید.

۴. در مکالمات خود از لغاتی استفاده کنید که تصور ذهنی قوی و موفقیت آمیزی به همراه دارند.

۵. پیش از برنامه ریزی، برنامه تان را آشکارا در ذهن تجسم کنید و به نتایج موفقیت آمیز آن بیندیشید. اگر با تمرکز و اعتماد به نفس به آن فکر کنید، بی شک به نتایج دلخواهتان می رسید .

۶. در هر روز، یک صفحه از کتابی الهام بخش را مطالعه کنید.

۷٫ فیلم هایی را نگاه کنید که باعث شادی شما می شوند.

۸. فقط اندکی از وقت خود را به خواندن روزنامه یا دیدن اخبار اختصاص دهید.

۹٫ با افرادی که ذهنیت مثبت دارند در ارتباط باشید.

۱۰٫ همیشه در زمان نشستن و راه رفتن پشت خود را صاف کنید. این حرکت باعث می شود که قدرت درونی شما و اعتماد به نفستان افزایش یابد.

۱۱٫  قدم زدن، شنا کردن و این گونه فعالیتهای فیزیکی سبب می شوند که نگرش شما درباره زندگی مثبت شود.

بنابراین مثبت بیاندیشید  و انتظار داشته باشید که در پایان هر کاری نتایج مطلوبی به دست آورید؛ حتی اگر شرایط موجود مناسب نباشند. به این ترتیب، نگرش ذهنی شما تأثیری مستقیم بر زندگی تان خواهد داشت و بی شک آن را تغییر میدهد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری