بلاگ

چگونه تشخیص دهیم که آیا به عفونت پوستی مبتلا شده ایم؟

چگونه تشخیص دهیم که آیا به عفونت پوستی مبتلا شده ایم؟

چگونه تشخیص دهیم که آیا به عفونت پوستی مبتلا شده ایم؟

چگونه تشخیص دهیم که آیا به عفونت پوستی مبتلا شده ایم؟ : اگر در هر جای پوست خود استراحت داشته باشید، مهم نیست که چقدر کوچک باشد. این یک فریب است

برای ورود هر گونه باکتری به بدن شما.

سیستم ایمنی بدن بیشتر اوقات در خلاص شدن از شر باگ های کوچک کار خوبی انجام می دهد، اما گاهی اوقات وقتی تعداد باکتری ها و قدرت آنها زیاد است، هیچ کاری نمی تواند انجام دهد جز ایجاد عفونت.

از آنجا که پوست انسان بزرگترین اندام شما است و برای یک فرد بالغ حدود 22 فوت مربع را پوشش می دهد، برای اینکه در تصمیم گیری در مورد نیاز به مراقبت پزشکی به شما کمک کنیم، لیستی از پنج علامتی که ممکن است نشانگر ابتلا به عفونت پوستی باشد را برای شما تهیه کرده ایم.

1 – درد

یکی از علائمی که به سختی می توان از آن چشم پوشی کرد، درد تپنده ای است که معمولاً هنگام عفونت بد متوجه خواهید شد.

این درد ناشی از مبارزه بدن شما با اجسام خارجی است، و به نوبه خود التهاب ایجاد می کند تا از بافت آسیب دیده محافظت کند.

منظور از این مانع اضافی این است که سلول های سفید شما برای فرو بردن و مقابله با عفونت در حال کار هستند.

یکی از عوارض جانبی التهاب دردی که در اطراف ناحیه اعصاب تحریک می کنید احساس می کنید.

اگر عفونت به آبسه تبدیل شود، درد بسیار بدتر خواهد شد زیرا سلول های سفید و بقایا جمع می شوند و هیچ مکانیزمی برای ترشح وجود ندارد.

اگر دچار آبسه شدید، باید به  اورژانس ER مراجعه کنید زیرا آن منطقه باید تمیز و تخلیه شود. اگر آبسه را به خودی خود رها کنید، به ندرت بهبود می یابد و بیشتر اوقات فقط می تواند بدتر شود.

2 – حرارت

هنگامی که شما در حال مبارزه با اجسام خارجی هستید، یکی از مکانیسم های دفاعی باعث می شود بیمار تب کند.

پزشکان مطمئن نیستند که چرا بدن این کار را انجام می دهد، اما آنها احساس می کنند بدن شما در تلاش است محیطی را فراهم کند که برای زندگی باکتری ها مهمان نواز نباشد.

بنابراین، هر دلیلی برای درجه حرارت وجود دارد، نشانه این است که شما باید با عفونت کنار بیایید. هر دمایی که بیش از 100.4 درجه افزایش یابد باید یک “تب” قلمداد شود و هرچه بیشتر شود، نشانگر شدت / شدت عفونت شما خواهد بود.

برای اینکه بتوانید در امنیت باشید، اگر دچار عفونت پوستی شدید، توصیه می کنیم هنگام ابتلا به تب به اورژانس  ER مراجعه کنید.

3 – ترشح

هنگامی که بدن شما پاسخ می دهد، سلول های سفید بیشتری تولید می کند. سپس، سلول های سفید شما به نبرد برای شما می روند، سپس از بین می روند، و این همان چیزی است که چرک را تشکیل می دهد.

بیرون آمدن چرک در اثر آسیب دیدگی کاملاً طبیعی است، اما هرگونه تخلیه چرک که برای روزها طول بکشد، باید وارد دستگاه اورژانس ER شوید.

توضیح اینکه چه مقدار چرک در حال تخلیه است دشوار است، همه اینها به بزرگی زخم و مرحله شما در عفونت بستگی دارد.

فقط از قضاوت خوب استفاده کنید و هر کاری که می توانید انجام دهید تا احتیاط کنید. شما می دانید که بهتر است در یک طرف امن باشید تا اینکه بعداً وقتی صحبت از عفونت می شود متاسف نشوید.

4 – سرخی

عفونت با قرمز شدن پوست شروع می شود، که برخی آن را “عصبانی” توصیف می کنند. اگر لبه های خارجی زخم قرمز شد و هیچ نشانه ای از بهبود مشاهده نشد، باید به اورژانس ER بیایید تا از نزدیک بررسی کنیم.

اگر ناحیه قرمز شروع به گسترش کرد، باید وارد شوید تا ما را ببینید. این یک پرچم قرمز است که احتمالاً عفونت در حال گسترش است، می تواند به سرعت در حال گسترش باشد، و همه آن می تواند آسیب جدی به شما وارد کند.

5 – بهبودی کند

اگر به نظر نمی رسد که بریدگی یا پارگی شما در عرض یک یا دو هفته بهتر شود، اما در غیر این صورت این همه دردسر برای شما ایجاد نمی کند، باید ارزیابی کنید.

اگر از یک مشکل پزشکی مزمن، مانند دیابت رنج می برید، بیش از واقعیت است.

اگر زخم شما به آهستگی ترمیم می شود، این امر باعث می شود تا بتوانید ماده خارجی یا باکتری بیشتری در آن وارد کنید، بنابراین هرچه سریعتر ناحیه بسته شود، وضعیت بهتری خواهید داشت.

اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا عفونت پوستی دارید یا درگیر آن هستید، هرگز دریغ نکنید که اینجا با پارسیان آوید تماس بگیرید پارسیان آوید هر روز از سال و 24/7 روز باز است بنابراین ما می توانیم در اینجا برای شما بیماران فوق العاده خود باشیم.

پرستار بیمار

استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای بیمار و خانواده های آنها این امکان را فراهم می کند که به شکل مستقیم از فرآیند بهبودی بیمارشان اطلاع داشته باشند و بیماردر منزل از احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشد.

از دیگر مزایای استفاده از خدمات پرستاری بیمار در منزل، صرفه جویی در هزینه های پرستاری در برابر به خدمات بستری در بیمارستان است.

علاوه بر این پرستار با توجه به زمان هایی که از طرف خود خانواده بیمار مشخص می گردد در منزل حضور پیدا می کند و این امر یکی از بارزترین جنبه های استفاده از خدمات پرستاری در منزل می باشد.

پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده بیمار، پرستار تخصصی، بهیار و یا عناوین دیگر اعزام می گردند.

مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید.

شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید.

پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری