بلاگ

چگونه و چه زمانی آنتی بیوتیک مصرف کنیم؟

 

چگونه و چه زمانی آنتی بیوتیک مصرف کنیم؟

چگونه و چه زمانی آنتی بیوتیک مصرف کنیم؟ : عفونت اغلب به دنبال مواجهه با باکتری ها، ویروس ها یا انگل ها رخ می دهد، بسیاری از بیماری ها ناشی از ویروس ها هستند.

این بیماری ها شامل سرماخوردگی، آنفولانزا و گاستروآنتریت هستند. درمان اختصاصی برای عفونت های ویروسی وجود ندارد و این عفونت ها اغلب پس از چند روز بدون درمان احتصاصی بهبود می یابند.

 

مصرف آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که در درمان افرادی که عفونت باکتریایی دارند مفید هستند. عفونت های باکتریایی به طور شایع در ریه، ادرار، سینوس ها، گلو، گوش و پوست مشاهده می شوند. آنتی بیوتیک ها رشد باکتری ها را کند یا متوقف می کنند و به این ترتیب به سیستم دفاعی بدن فرصت می دهند که با عفونت بچنگند. هنگامی که برای شما آنتی بیوتیک تجویز می شود متوجه می شوید که برای تعداد روز مشخصی تجویز شده است. بسیار مهم است که همه داروی تجویز شده را بر اساس دستور مصرف کنید. اگر شما دوره درمان را کامل نکرده و فقط چند روز دارو را مصرف کنید، عفونت کاملا ریشه کن نمی شود و ممکن است عفونت دوباره گردد و مشکلات بیش تری ایجاد کند.

آنتی بیوتیک ها نمی توانند همه باکتری ها را بکشند. بعضی به نوع خاصی از باکتری حمله می کنند، در حالی که بعضی دیگر طیف وسیع تری از باکتری ها را می کشند. پزشک شما تلاش می کند آنتی بیوتیک انتخاب کند که مختص باکتری عامل بیماری شما باشد و به این ترتیب از مقاومت سایر باکتریها به آنتی بیوتیک جلوگیری می کند.به همین دلیل بسیار مهم است که تنها زمانی که نیاز است، انتی بیوتیک ها مصرف شوند.

اغلب آنتی بیوتیک ها می توانند ناراحتی معده یا تغییر اجابت مزاج ایجاد کنند. اسهال شایع ترین عارضه آنتی بیوتیک هاست. اگر اسهال شدید باشد یا خون در آن دیده شود باید با پزشک تان تماس بگیرید یا به بیمارستان مراجعه کنید.

نکته ی مهم دیگر اینکه بعضی آنتی بیوتیک ها اگر طولانی مدت نگهداری شوند، می توانند سمی یا ضعیف شوند. داروهای باقیمانده یا قدیمی را باید دور ریخت. اگر داروهای دور ریختی یا بدون استفاده زیاد دارید دکتر داروساز می تواند شما را راهنمایی کند. هیچ دارویی که برای شما تجویز شده به دیگران ندهید. از خود درمانی با آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک اکیداً خودداری کنید.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری