بلاگ

کاهش خطرات زایمان زودرس برای جنین با تغذیه

با بهره گیری از تغذیه مناسب و مصرف مکمل های غذایی در دوران بارداری و حتی پیش از آن می توان احتمال تولد نوزادان نارس را به حداقل ممکن رساند.

پارسیان آوید: دوره طبیعی بارداری معمولا ۴۱ هفته به طول می انجامد. زایمان زودرس یا به عبارتی زایمان پیش از هفته ۳۷ بارداری در حدود ۶ تا ۸ درصد از کل زایمان ها را شامل می شود. نوزادان زودرس به دلیل عدم تکامل اندام های مختلف از جمله سیستم تنفسی، گوارشی و … از نظر سلامتی آسیب پذیرتر بوده و در مقایسه با نوزادان ” ترم کامل” در معرض مشکلات شناختی بیشتری قرار دارند.

زایمان زودرس

با اتخاذ عادات صحیح غذایی می توان تا حد بسیاری از خطر زایمان زودرس پیشگیری کرد. در متن حاضر به بررسی برخی از این عادات غذایی و تاثیران در کاهش احتمال زایمان زودرس پرداخته می شود.

مصرف مکمل های ویتامین B9
فولات یا ویتامین B9 موجود در مواد غذایی تحت عنوان اسید فولیک در مکمل های غذایی نیز یافت می شود. کمبود ویتامین B9 در دوران بارداری افزایش خطر ابتلا به اسپینابیفیدا (نقص لوله های عصبی) و سایر ناهنجاری های وخیم مغز و سیستم عصبی جنین را به دنبال دارد.

مصرف کافی ویتامین B9 بخصوص در نخستین هفته های بارداری از اهمیت بسیاری برخوردار است. و این  در حالی است که اغلب مادران زمانی متوجه بارداری خود می شوند که یک یا دو ماه از شروع بارداری آنها گذشته است. به همین دلیل اکیدا توصیه می شود که مصرف مکمل های ویتامین B9 پیش از اقدام به بارداری آغاز شود. به خصوص نتایج جدیدترین پژوهشی که در نشریه بریتانیایی تغذیه منتشر شد موید آن بود که برای کاهش خطر زایمان زودرس و کم وزنی شدید نوزاد در هنگام تولد، بهتر است مصرف مکمل های اسید فولیک پیش از اقدام به بارداری آغاز شود. زیرا مصرف مکمل ها پس از این دوران چندان موثر نبوده و شروع استفاده از آن در این زمان بسیار دیر است.

نتایج تحقیقات حاکی از آن بود که مصرف منظم مولتی ویتامین ها در مدت یاد شده در آن دسته از مادران بارداری که از وزنی طبیعی و متعادل برخوردارند نه تنها کاهش ۱۶ درصدی خطر زایمان زودرس بلکه کاهش ٪۱۷ تولد نوزادان بسیار ضعیف و کم وزن را نیز به دنبال دارد.مصرف کافی ویتامین D
مصرف کافی مکمل های ویتامین D در دوران بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ بر روی گروهی از خانم های باردار که گزارش نهایی آن در نشریه پزشکی بریتانیا به چاپ رسید نشان داد آن دسته از مادران بارداری که در  این دوران میزان ویتامین D کمتری مصرف می کنند  بیش از سایر مادران در معرض خطر زایمان زودرس (زایمان پیش از هفته ۳۷ بارداری) قرار دارند.مصرف ماهی
نتایج تحقیقات پژوهشگران آمریکایی که در نشریه تخصصی مامایی و زنان به چاپ رسید نشان داد که مصرف ۲ تا ۳ وعده ماهی در هفته در طول نخستین ماه های بارداری بخصوص در مادران مستعد ابتلا به زایمان زودرس نقش موثری در پیشگیری و کاهش خطر زایمان زودرس دارد. در حقیقت این مساله حاکی از اهمیت مصرف امگا ۳ در طول دوران بارداری است. پژوهشگران برای انجام این تحقیق میزان مصرف ماهی تا پیش از هفته ۲۲ بارداری را در میان ۸۵۲ خانم باردار که سابقه زایمان زودرس داشتند مورد بررسی قرار دادند.براساس شواهد به دست آمده از این تحقیق خطر زایمان زودرس در خانم های بارداری که در ماه بیش از یک وعده ماهی مصرف می کنند ۳۵/۹٪ است در حالیکه این رقم در مادران بارداری که میزان مصرف آنها کمتر از این مقدار است به میزان ۴۸.۶٪ افزایش می یابد. بر این اساس مصرف ۲ تا ۳ وعده ماهی در طول نخستین هفته های بارداری با کاهش ۴۰ درصدی زایمان زودرس همراه است.

مصرف فرآورده های پروبیوتیک
بنا به عقیده پژوهشگران انجمن تحقیقات سلامت اسلو در نروژ شیوع زایمان زودرس در مادران بارداری که در رژیم غذایی روزمره خود به طور مرتب از محصولات پروبیوتیک استفاده می کنند کمتر است. محققان به منظور بررسی ارتباط میان مصرف محصولات لبنی پروبیوتیک و شیوع زایمان زودرس به مطالعه و بررسی بر روی ۱۸۸۸۸ خانم باردار که ۹۵۰ نفر از آنها سابقه زایمان زودرس داشتند پرداختند. در این مطالعه هر یک از شرکت کنندگان به تشریح عادات غذایی دوران بارداری خود پرداخت. در پایان محققان بر اساس داده های این تحقیق دریافتند که میان مصرف منظم محصولات لبنی پروبیوتیک و کاهش خطر زایمان زودرس ارتباط روشن و موثری وجود دارد.
چگونه می توان مکانیسم اثر محصولات پروبیوتیک را بر فرایند بارداری توجیه کرد؟ محققان بر این باورند که مصرف فراورده های پروبیوتیک در دوران بارداری با از میان بردن میکروارگانیسم های پاتوژن (بیماری زا) در بدن منجر به کاهش خطر زایمان زودرس در این دوران خواهد شد.”

پیروی از یک رژیم غذایی محتاطانه
حاصل مطالعات صورت گرفته بر ۶۶۰۰۰ خانم باردار که در سال ۲۰۱۴ انجام شد حاکی از ان بود که عادات غذایی مادران باردار نقش موثری در کاهش شیوع زایمان زودرس دارد. محققان بر اساس یافته های این تحقیق به این نتیجه رسیدند که احتمال زایمان زودرس در ان دسته از خانم های بارداری که از یک الگوی غذایی محتاطانه برخوردار بوده و مصرف منظم میوه ها، سبزیجات، ماهی، غلات کامل، فیبر و آب کافی را به عنوان نوشیدنی در برنامه غذایی روزانه خود گنجانده اند ۱۲٪ کمتر از سایر مادران باردار است.

پارسیان آوید در زمینه نگهداری، مراقبت و مشاوره از کودک، سالمند و یا بیمارتان در منزل، و همچنین مراقبت های قبل و بعد از بارداری،  با سابقه درخشان و کادر مجرب و باتجربه و تایید شده، خدمت گذار شما خواهد بود.. جهت ارتباط با این مرکز با شماره های ۲۲۶۹۷۹۰۶ الی ۰۸ تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس با خدمات پرستاری