بلاگ

کنترل بارداری و سلامت جنسی

 

کنترل بارداری و سلامت جنسی

کنترل بارداری و سلامت جنسی : هیچ قانون محکم و غیر قابل تغییری در مورد این که پس از زایمان همسران چه زمانی می توانند رابطه جنسی داشته باشند وجود ندارد، تنها حدود یک سوم زنان در 40 روز اول پس از زایمان آمیزش دارند و حدود 40 درصد از مادرانی که در فاصله 12 هفته اول پس از زایمان آمیزش داشته اند، احساس درد یا ناراحتی داشته اند.

 

بارداری و سلامت جنسی

پارگی های خفیف و جزیی واژن ظرف 3 هفته اول پس از زایمان بهبود می یابند. از آنجا که اگر آمیزش پیش از 3 هفته پس از زایمان انجام گیرد، احتمال عفونت وجود داردتوصیه ما این است که در این فاصله آمیزش نداشته باشید. شیردهی ممکن است باعث کمی خشکی واژن شود چرا که فرزند تازه وارد نیازهای زیادی دارد و برنامه زندگی والدین را دستخوش تغییرات مداوم می کند. ولی مهمترین ملاحظه برای انجام آمیزش باید راحتی و میل زن باشد.

معمولا قاعدگی 6 تا 8 هفته پس از پایان شیردهی آغاز می شود ولی ممکن است تا 4 هفته پس از زایمان حتی در مادرانی که شیر می دهند، شروع شود. تغذیه انحصاری با شیر مادر تا سن شش سالگی کودک می تواند روش مطمئنی برای فاصله گذاری بین بارداری ها باشد، بدیهی است در صورت عدم رعایت هر کدام از موارد فوق، شیردهی روش قابل اعتماد و مناسبی برای فاصله گذاری نخواهد بود.

با توجه به اینکه حداقل فاصله مناسب بین دو بارداری سه سال بوده و نیز بارداری در دوران شیردهی می تواند فرایند شیردهی را مختل کند، تاکید می شود که در صورت عدم رعایت شرایط تغذیه انحصاری با شیر مادر در کمتر از شش ماهگی کودک و یا پس از سن شش ماهگی بهتر است از یکی از روش های فاصله گذاری استفاده شود.

استفاده از کندوم، IUD، روش های تزریقی منحصراً پروژسترونی و قرص های منحصراً پروستروژنی می توانند روش های مناسبی در دوران شیردهی به شمار بیایند.

با توجه با اینکه قرص ها و آمپول های ترکیبی فاصله گذاری بین بارداری ها می توانند بر حجم و کیفیت شیر مادر تاثیر بگذارند، استفاده از آنها در دروان شیردهی دارای منع مصرف نسبی است و بنابراین پیشنهاد می گردد تا آنجا که امکان دارد مورداستفاده قرار نگیرد.

در ارتباط با قرص های منحصراً پروژسترونی، تاکید بر این نکته ضروری است که استفاده از این قرض ها تا شش ماهگی کودک و تا زمانی که کودک با شیر مادر تغذیه می شود، مجاز خواهد بود.

به همین ترتیب دریافت مشاوره فاصله گذاری بین بارداری ها پس از تولد کودک، امکان تصمیم گیری بهینه برای انتخاب بهترین روش فاصله گذاری را برای گیرنده خدمت امکان پذیر خواهد ساخت.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری از پرستار بیمار راهنمایی و کمک های لازم را درخواست کنید.

جهت#استخدام#پرستار#تهران#استخدام_پرستار به وب سایت www.parsianavid.ir مراجعه فرمائید.

و یا با شماره تماس 02122697906 جهت استخدام و یا معرفی پرستار کودک، پرستار سالمند،پرستار بیمار، در منزل تماس حاصل فرمائید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری