بلاگ

کودکانی که اختلال یادگیری دارند

کودکانی که اختلال یادگیری دارند .

کودکانی که اختلال یادگیری دارند : پرورش تاخیری گفتار اغلب قبل از اختلالات یادگیری و خواندن به وقوع می پیوندد. شواهد حاکی از آن است که ناتوانی های یادگیری در فرزند شما در 2 سالگی او آغاز می گردد.

این اختلالات اغلب به همراه هماهنگی کم، حرکات تکراری، حافظه ضعیف و ناتوانی در کامل کردن تخته های شکل دارو نقاشی کردن اتفاق می افتد.

تاخیر در یادگیری خواندن معمولاً بخشی از مجموعه وسیع تر اختلالات یادگیری مثل مشکل هجی کردن، نوشتن و یادگیری زبان می باشد.

اغلب این اختلال زبانی مرکب را که واژه کوری می نامند، می توان بصورت پایین تر بودن سن خواندن که 2 سالگی یا بیشتر می باشد، از سن عقلی تعریف کرد.

خواندن با تاخیر می تواند تنها یک تغییر معمولی باشد که تقریباً همیشه ارثی است اما لزوماً در کودکان عقب مانده ذهنی اتفاق نمی افتد.

به هر صورت بچه کند ذهن اغلب در خواندن بیش از سایر بخش های دروس مدرسه کند می باشد. کم دقتی، بیش فعالی بی هدف، تمرکز ناقص، شتابزدگی، پرخاشجویی و نسنجیدگی از مشخصه های معمولی می باشند که همراه با کندخوانی ظهور می کنند. باید ادراک بصری فرزندتان را نیز امتحان کنید.

تا زمانی که متخصصان و روانشناسان واژه کوری را برای فرزدتان تشخیص نداده اند، هرگز نباید چنین نقصی را به او بچسبانید.

برای تشخیص این نوع بیماری حبما باید به پزشک مراجعه کرده و از متخصصین در این حوزه راهنمایی خواسته و برای روند سریعتر بهبودی از یک پرستار کودک در منزل نیز کمک بخواهید.

 

کودکانی که اختلال یادگیری دارند

 

 

تقریباً همواره یک عارضه یکسال یا حداقل یک اختلال یادگیری در خانواده ها ارثی می باشد. وازه کوری چهار برابر در پسر ها شایعتر می باشد و تقریباً همیشه درهر جفت از دوقلوها اتفاق می افتد.

گاهی مشکلات جانبی بودن که به معنای چپ دستی یا استفاده از دو دست می باشد، به وجود می آید و گاهی کودک تمایل دارد حروف معکوس را از سمت چپ به راست بخواند.

اختلالات یادگیری

عوامل بسیاری مانند سن والدین، فقر و بیکاری، فقدان لوازم مناسب خواندن در دوران نوزادی، فقدان گفت و گوهای دو طرفه، اختلافات خانوادگی، سوء استفاده از کودکان، سوء استفاده جنسی، تک سرپرست بودن خانواده، یا هر نوع علت ناامنی، اختلال واژه کوری را تشدید می کنند.

عوامل مدرسه ای شامل تدریس ضعیف، فقدان انگیزه و غیبت از مدرسه می باشند. تدریس ضعیف یا تدریس نقادانه، بچه را متقاعد می سازد که قادر به خواندن نیست و بنابراین او دست از تلاش خود برمیدارد؛

بنابراین معلم ها باعث می شوند که او به یک خواننده شعیف تبدیل شود و او هم حتماً می شود.

دراین صورت ناتوانی او در خواندن به یک پیشگویی درست تبدیل می شود. با وجوداین حقیقت که در چین از بین حدود 50000 حرف، متدوالاً از 10000 حرف آن استفاده می شود، اما اختلال واژه کوری در جوامع غربی 10 برابر شایع تر از شرق می باشد.

برای کمک به شما و فرزندان

بسیاری از کودکان بدون کمک خاصی از پس مشکلات واژه کوری خود بر می آیند، اگر چه ممکن است برای تمام عمر کمی مشکلات هجی کردن داشته باشند.

به هر صورت، به دنبال کمک های ویژه باشید. وعلم مدرسه فرزندتان یا مدیر مدرسه او می تواند شما را به یک روان شناس یا معلم ویژه ای که در زمینه تدریس جبرانی به بچه های واژه کور، صاحب تجربه می باشد، معرفی نماید. فرزندتان ممکن است مجبور شود چند روز درهفته بعدظهرها و برای مدت چند سال کلاس های ویژه ای را بگذارند.

هیچ چیز نمی تواند جای حمایت و اشتیاق شما را برای درس های ویژه، کوشش و موفقیت های فرزندتان بگیرد، به خاطر داشته باشید که فرزندتان با هیچ نوع تدریس جبرانی همکاری نخواهد کرد و از حماقت یا شرارت کردن هم پا را فراتر می گذارد، به او بگویید که بسیاری از افراد مشهور و صاحب نامی که به موفقیت های بسیاری دست یافته اند، دقیقاً همین مشکل او را تجربه کرده اند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری