گوجه فرنگی و باروری مردان

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی و باروری مردان

براساس آخرین مطالعت انجام شده در امریکا گوجه فرنگی باعث آفزایش باروری مردان می شود. لیکوپن مهمترین ماده غذایی موجود در گوجه فرنگی نه تنها عامل رنگ قرمز و زیبای گوجه فرنگی است بلکه همچنین می تواند تعداد اسپرم مردان را نیز به میزان 70 درصد افزایش دهد. حاصل تحقیقات انجام شده نشان داد که مصرف این ماده مغذی مهم که عامل اصلی رنگ قرمز گوجه فرنگی است نه تنها تعداد اسپرم مردان را به میزان 70 درصد افزایش می دهد بلکه حرکت آنها را بهبود بخشیده و تعداد اسپرم های غیر طبیعی را نیز کاهش می دهد.

گوجه فرنگی و باروری

فوائد لیکوپن بر سیستم مثل مردان

یافته های حاصل از مطالعات پیشین نشان داده بود که این ماده مغذی خطر ابتلا به بیماری های پروستات (غده ای که وظیفه تولید بخشی از مایع منی را بر عهده دارد) را کاهش داده و می تواند سیر پیشرفت سرطان پروستات را کم و یا حتی ان را متوقف کند. به طور کلی لیکوپن دارای اثرات مفیدی بر دستگاه  تولید مثل مردان است. و اکنون مطالعات ما به طور دقیق تر تاثیر آن را بر روی اسپرم ها نشان داده اند. بتاکاروتن هویج، لوتئین کاهو و لیکوپن گوجه فرنگی تأثیری شگرف بر سلامت و میزان باروری اسپرم ها دارند.

احتیاط کنید!

بهتر است برای این منظور تا حد امکان از محصولات محلی و ارگانیگ استفاده کنید. میزان ویتامین ها در گوجه فرنگی های کشت شده در مزارع ارگانیک بیش از گوجه فرنگی های به عمل امده در سیستم زارعی رایج است. علاوه بر آن میزان ویتامین C موجود گوجه فرنگی های ارگانیک 57 درصد و میزان فنول آنها نیز دو برابر بیش از سایر گوجه فرنگی های به عمل آمده از طریق کشت صنعتی است.


خانم دکتر

مرکز پارسیان آوید توسط پرسنل با مدرک تحصیلی مرتبط و کارشناسی با سابقه ۲۵ سال خدمت در مراکز درمانی و حرفه ای زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و با استفاده از تجربیات تخصصی و فوق تخصصی با اعزام نیروهای حرفه ای و آموزش دیده خود ، افنخار رضایتمندی شما برای مراقیت از عزیزانتان را جهت تامین نیازهای شما دارا می باشد

دیدگاه در"گوجه فرنگی و باروری مردان"

  1. […] راه هایی برای بهبود سلامت اسپرم و افزایش توانایی باروری مردان وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می […]

دیدگاه خود را بنویسید