بلاگ

18 تا 36 ماهگی

18 تا 36 ماهگی

18 تا 36 ماهگی

18 تا 36 ماهگی : بچه هاي كوچك نیز دچار اوقات تلخي مي شوند. دانستن و علم به اینکه اين يك امر و حالت عادي می باشد، برخورد با این موضوع را ساده تر نمی کند.

یکی از مهمترین مسئولیت های شما این می باشدکه به کودک خود آموزش بدهید تا در این موقعیت ها خودش را کنترل کند.

 تسليم خواسته های انها نشوید و تلاش نکنید که برای کارهای او دلیل و منطق بیاورید چون سن او همچین گفته هایی را پذیرا نیست.

آرامش خود را در هر شرایطی حفظ نمائید و کودکتان را به جاي امني برده تا بتواند گریه اش را به اتمام برساند. بعد از آن او را در آغوش بگیرید و آرامش بکنید.

 انتظار ها و محدوديت هاي معقولي را برنامه ریزی و برقرار بکنید. زمانی که می بینید که روحیه های اوقات تلخی در کودک در حال شروع شدن می باشد، با منحرف کردن توجه آنها و مسخره بازي مانع آن حالات بشوید.

 زمانی که شما آرامش و یکنواختی خودتان را حفظ بکنید، كودك شما خواهد آموخت که چگونه احساس های خودش را کنترل بکند.

18 تا 36 ماهگی : خواسته هایی که من دارم چه می باشد.

 من آمادگي براي شنیدن داستان هاي ساده را دارم و تلاش می کنم براي خودم آنها را «بخوانم».

خیلی دوست دارم در تکرار آواز ها و سورودهاي قافيه دار بهمن كمك بکنید، اگر پسر هستم و بازی کردن با عروسک را دوست دارم و یا دختر هستم و با گري و ماشين دوست دارم تا بازي کنم، نگران نشوید و اضطراب به خود راه ندهید.

18 تا 36 ماهگی

18 تا 36 ماهگی

 در این زمان می خواهم همه وسایل و هر چیزی را در اطراف خودم را کشف کنم. دارم مفهامی همچون «زود» و «حالا» را یاد  میگیرم.

 دارم آموزش می بینم که برای خواسته هاي خود صبر و شکیبائی داشته باشم (ولي این صبر را دوست ندارم). اگر در برابر بدرفتاري های  من التماس بکنی  یا عصبانی شوي و مرا نصیحت کنی، امکان دارد براي جلب توجه بیشتر مقاومت بکنم و چند برابر واکنش نشان بدهم اگر صریح خواسته ات را به من بگویي و بدون آشفتگي از من دور شوي، به احتمال زیاد آن كار را انجام خواهم داد و لجبازی نخواهم کرد.

 برای تمامی کارهایم از قبیل بیدار شدن و غذا خوردن و بازي کردن و خوابیدن باید برنامه ی منظمي را داشته باشید.

می توانید از پرستار کودک نیز راهنمائی بخواهید تا در امور به شما یاری برسانند.

در شکوفایی و موفقیت کودک خود تلاش کنید

18 تا 36 ماهگی : قدم هایی برای رشد کودکی سالم

ایمنی

 • تمامی دارو های مضر برای کودک و ماده های سمی را در مکانی نگهداري بکیند که دور از دسترس کودکتان و در ظروفی باشد که کودک نتواند به راحتی آنها را باز بکند. فرصت ها و مکان های ایمنی را برای بالا رفتن،تا ب خوردن، دویدن و سر خوردن کودک خود تدارک ببینید.

امنیت

 • به سؤال های بچه خود به طور دقیق گوش فرا بدهید و به سوالات جواب دقیق بدهید.
 • زمانی که قول می دهید که زمان هایی را نزد کودك خود سپري كنيد، به وعده خود عمل بکنید.

18 تا 36 ماهگی : بهداشت

 • زمانی که فرزند شما بیرون از خانه بازی می کند حتما کلاه برای او بپوشانید و کرم ضد آفتاب مخصوص کودکان برایش استفاده بکنيد تا پوستش آسیب نبیند.
 • فرزندتان را برای معاینه های سن سه سالگی نزد دکترش ببرید.
18 تا 36 ماهگی

18 تا 36 ماهگی

يادگيري

 • به فرزند خود کمک بکنید که برای حیوان ها و اشیاء و حركت های مختلف نامی بگذارد و آنها را با یکدیگر مقایسه بکند.
 • بازی هایی که از شمارش استفاده می شود و آواز هایی را با یکدیگر بخوانید.
 • اگر چه نسبت به گویش و آموزش زبان كودكتان نگرانی دارید، موضوع را با پزشك خود در میان بگذارید و از او راهنمائی بخواهید.

تطبيق

 • روز خود را با برنامه اي که از قبل داشته اید سرفرصت شروع بکنید. فرزند خود را یاری بکنید که شب قبل لباس های خود را را انتخاب بکند.
 • به حق مالکیت کودک خود احترام بگذارید و او را مجبور نکنید که بازی های دل خواه خود را با دیگران سهیم بشود. در انتخاب اسباب بازي کودک دیگر، که او هم نیز با سهیم شدن کودک دیگر مخالفتی نداشته باشد، پ به او کمک بکند

18 تا 36 ماهگی : چه توقعاتی را می توانیم داشته باشیم

 این را بدانید که میزان رشدکودک شما به با دیگری متفاوت بوده  و با یکدیگر قابل قیاس نمی باشد و برای سلامت کودک و میزان رشد مناسب او را از پزشک او و متخصصان در این امر و پرستار کودک در این تخصص و تمامی کسانی که می توانند در این امر شما را کمک کنند مشورت بخواهید .

 • كودك شما لي لي كردن و لگدزدن به خیلی چیزها و پرتاب کردن اشیاء و سه چرخه سوار شدن را می آموزد و می تواند پسته اي را خودش باز بکند، کاغذ را تا بزند، خط بکشد، شکل های گرد را داخل سوراخ گرد قرار بدهد ومعماهاي ساده اي را حل بکند.
 • در این مدت زمان تواناتی های او به آموزش زبان بسیار افزایش می یابد. برخی از کودکان دو ساله هر 2 ساعت يك واژه جدید را می اموزند (کلمه های بيشتري از کلماتی که به زبان می آورند و سخن می گویند، می فهمد).
 • زمانی که در کنار کودك ديگري بازي می کند امکان دارد که یاد بگیرند که با همكاري یکدیگر بازي بکنند.
 • امکان دارد تا در زمان کلافه بودنشان دچار بداخلاقي شوند، به ویژه اگر بیش از حد خسته باشند. در حال عصبانیت امکان د ارد که دیگران را گاز بگیرد و یا بزند.
 • بین 2 الی 3 سالگي، و شاید هم زودتر از آن، آماده باشد که براي استفاده از توالت آموزش ببیند، اما دز زمان خواب شب هنوز به پوشک نیاز دارد.
18 تا 36 ماهگی

18 تا 36 ماهگی

18 تا 36 ماهگی : از خودتان نیز حتما مراقبت کنید

والدین در نقش پدر و مادر یک کودک خردسال، به احتمال زیاد سوال های بسیاری دارید و نگران می باشید که یک زمانی اشتباهی بکنید.

اگر در جامعه تازه وارد می باشید و دوستان و آشنایان و … را ندارید، بهترین راه برای برخورد با تنهایی و نگرانی های موجود آشنائی با والدین دوستان کودکتان می باشد.

با این امر هم در رشد صحیح کودکتان کمک شایانی می کنید و هم برای خود دوستانی را خواهید داشت تا در مواقع اضطرار از انها کمک بخواهید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری