بلاگ

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک : همه ی ما می دانیم که باید برای تربیت و پرورش کودکان وقت بگذاریم.

کودکان برای تبدیل شدن به یک بزرگسال جوان با استانداردهای خاص خود برای رفتار مناسب و احترام به دیگران ، به این مهارت ها نیاز دارد.

بخش مهمی از این یادگیری پایبندی به برخی از قوانین  وضع شده از طرف والدین است ، قوانینی که بر اساس نوعی روش های فرزندپروری وضع شده است.

20 رفتار خوب برای فرزندپروری

 1. گوش دادن دقیق و واکنش به احساس کودک

گوش دادن فعال به معنای توجه دقیق به آنچه کودک شما می گوید و احساس آن است، به جای اینکه به آنچه می خواهید در آینده بگویید ، توجه کنید.

این به کودک شما نشان می دهد که از او مراقبت می کنید و برای او بیش از هر کار دیگری مهم هستند

 1. وضع قوانین مشخص در خانواده

در یک تایم مشخص و از قبل تعیین شده در کنار هم جمع شوید و درباره قوانینی که باید در خانواده در اولویت باشد صحبت کنید.

سعی کنید قوانین مثبت باشد. به عنوان مثال ، به جای اینکه بگویید “بی احترامی نکن” ، می توانید بگویید ، “ما با هم با احترام صحبت می کنیم”.

 1. روش برخورد محکم در ازای قوانین شکسته شده

شما می توانید این کار را با استفاده از یک نتیجه کوتاه و عادلانه که شما و فرزندتان از قبل توافق کرده اید ، انجام دهید.

اگر نتیجه برعکس قوانینی که قبلا در مورد آن صحبت کردید بود برای عنوان مثال “چون در ساعت مقرر به خانه نیامدید ، آخر هفته باید در خانه بمانید”. این همچنین به شما کمک می کند انتظارات خود را در مورد رفتار آینده بیان کنید.

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک :

4- بازتاب خود را تشویق کنید

اگر می خواهید از نتیجه استفاده کنید ، توضیح دهید که چرا این کار را انجام می دهید. این به کودک شما این فرصت را می دهد تا در مورد آنچه که می تواند تغییر دهد،  برای جلوگیری از بروز مجدد مشکل تأمل کند.

به عنوان مثال ، شما می توانید جمله ای از این جمله را بگویید، ” من وقتی دیر به خانه می آیی نگران می شوم و باید در روز قبل یا این که علت دیر آمدنت را برایم از قبل بگویی.

این سوال را از کودک خود بپرسید که اگر اتفاق دوباره بیفتد چه نتیجه عادلانه ای به دنبال خواهد داشت.

5- سعی کنید الگوی مثبتی باشید

کودکان – حتی نوجوانان – همانند شما عمل می کنند، بنابراین الگویی بودن برای فرزندتان راهی قدرتمند و مثبت برای هدایت رفتار فرزندتان است.

به عنوان مثال ، وقتی فرزند شما می بیند که خودتان از قوانین خانواده پیروی می کنید ، تحت تاثیر قرار می گیرد.

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
 1. کنترل بازخورد های منفی خود در قبال کارهای کودک

قبل از اینکه بخاطر رفتار کودک خود درگیر شوید ، از خود بپرسید : آیا این واقعاً مهم است؟ و آیا این واقعاً ارزش جنگیدن دارد؟ بازخورد منفی کمتر به معنای فرصت های کمتری برای درگیری و احساسات بد است.

 1. كودك خود را جدی بگیرید

فرزند شما باید بداند كه نسبت به آنچه كه هست ارزش، قبول و احترام دارد. یکی از راه های انجام این کار جدی گرفتن ایده ها و عقاید وی است ، حتی اگر لزوما با آنها موافق نباشید.

8- به کودک خود مسئولیت دهید

یادگیری مسئولیت پذیری یکی از بزرگترین چالشهای دوره نوجوانی و گامی مهم در بزرگسالی است.

دادن مسئولیت به کودک در برخی زمینه ها – مانند اجازه دادن به او برای انتخاب لباس یا مدل موی خود – می تواند به افزایش استقلال او کمک کند. همچنین می تواند به شما کمک کند از نبرد برای چیزهای کوچک جلوگیری کنید.

 1. به روشی مثبت با مشکلات مقابله کنید

خواه بحث با فرزندتان باشد و هم اختلاف نظر با همسرتان، استفاده از مهارت های مثبت حل مسئله برای مرتب سازی مسائل به آرامش شما کمک می کند. همچنین این یک مثال عالی را برای کودک شما به ارمغان می آورد.

 1. کودک خود را ستایش کنید

ستایش و تشویق توصیفی انگیزه های قدرتمندی هستند. چرا که  نوجوانان خودکفا هستند، و آنها نیاز به تایید شما دارند.

هنگامی که متوجه انتخاب و رفتار مثبت فرزندتان می شوید و درباره آن نظر می دهید، او را تشویق می کنید که به این شکل رفتار کند.

فقط به یاد داشته باشید که نوجوانان اغلب ترجیح می دهند به جای اینکه در مقابل دوستانشان باشند ، ترجیح می دهند که خصوصی آنها را تحسین کنید.

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک

 1. برای مکالمه های دشوار از قبل برنامه ریزی کنید

هنگامی که نیاز به مکالمه های دشوار دارید، فکر خوبی است که در مورد آنچه که می گویید و احساس فرزندتان از قبل فکر کنید.

این می تواند به شما کمک کند تا از درگیری جلوگیری کنید. ترتیب زمان و مکانی که می توانید در آن حریم خصوصی داشته باشید نیز کمک می کند.

 1. احساسات خود را به اشتراک بگذارید

صادقانه به فرزند خود بگویید که چگونه رفتار او بر شما تأثیر می گذارد می تواند به رابطه شما کمک کند. اظهارات “من” می تواند در اینجا کمک بزرگی کند.

به عنوان مثال ، گفتن “من واقعاً نگرانم وقتی به موقع به خانه نمی آیی” احتمالاً پاسخ بهتری نسبت به “شما می دانید که قرار است بعد از مدرسه زنگ بزنی!

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
 1. بیاموزید که با اشتباهات زندگی کنید

همه اشتباه می کنند و هیچ کس کامل نیست. همه اینها در مورد نحوه برخورد شما با اشتباهات است – هم خود شما و هم فرزندتان.

به عهده گرفتن مسئولیت اشتباهات اولین قدم خوب است ، و سپس کار کردن در مورد کاری که می توانید برای بهتر شدن اوضاع انجام دهید حرکت بعدی شماست.

 1. به دنبال راه های ارتباطی برای صمیمی شدن باشید

با گذراندن اوقات خاص و لذت بخشی در کنار فرزندتان، با او ارتباط قوی بگیرید و سعی کنید یک برنامه از پیش تعیین شده برای این ارتباط به صورت روزمرگی یا هفتگی تعیین کنید و درباره مسائل مختلف صحبت کنید.

درباره راهکار ها و چگونگی اندیشه ها و زندگی ها و خیلی چیزهای دیگر که مناسب سن و فکر فرزند شما باشد، صحبت کنید.

نکته جالب اینجاست که بعضی اوقات بهترین لحظات غیر عادی و برنامه ریزی نشده است، مانند وقتی که کودک تصمیم دارد درمورد  امروز مدرسه خود برای شما بگوید.

وقتی این لحظات اتفاق می افتد، سعی کنید کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و توجه کامل خود را به کودک خود بدهید.

در نتیجه این پیام را کودک شما ارسال می کند  که “شما برای من مهم هستید و من شما را دوست دارم”.

 1. به حریم خصوصی کودک خود احترام بگذارید

نوجوانان به دنبال برخی از حریم خصوصی و فضای اختصاصی خود هستند.

درخواست اجازه فرزندتان برای ورود به اتاقش و چک نکردن تلفن همراه او یا وسایل ضخصی او راههایی برای نشان دادن این احترام است.

روش دیگر ممکن است این باشد که به آنچه واقعاً باید بدانید و آنچه بین فرزند و دوستانش به صورت خصوصی باقی مانده فکر کنید.

16- به قول هایی که می دهید عمل کنید

با عمل کردن به قول های خود،  کودک  یاد می گیرد به شما اعتماد کند و به شما احترام بگذارد. صریح و ثابت قدم باشید و فقط آنچه را می دانید  توانایی انجام آن را دارید، قول بدهید.

17- انتظارات واقع بینانه داشته باشید

انسان جایزالخطاست و این را باید بدانید که اشتباهات جزئی از زندگی هستند و نمی شود همیشه روی اشتباهات تمرکز کنید و از کودک خود درخواست پاسخ دادن به اشتباهش را داشته باشید.

هر کودک و در کل هر انسانی دچار لغزش می شود و قوانین را زیر پا می گذارد. کودکان و نوجوانان مغز آنها هنوز در دست ساخت است و آنها در حال بررسی هستند که چه کسی هستند.

بنابراین در مواجه با رفتار کودک خود واقع بین باشید و  روی اشتباهاتش تمرکز نکنید.

 1. به دنبال جنبه بامزه کارها بگردید

خندیدن یا شوخی می تواند ازگسترش درگیری های احتمالی جلوگیری می کند  در خیلی از موارد روی مسائل متمرکز نشوید و گاهی اوقات می توانید برای شروع یک مکالمه سخت و دشوار از  شوخی و خنده استفاده کنید.

 1. نظم

نظم داشتن مجازات نیست و کودک شما باید این را بپذیرد که باید اصول نظم را رعایت نماید . این درمورد راهنمایی کودکان به سمت روشهای مناسب رفتار است.

برای نوجوانان، نظم و انضباط به معنای توافق و تعیین محدودیت های مناسب و کمک به رفتار آنها می باشد.

می بایست از همان زمان کودکی و سالهای اولیه کودک، از طیف وسیعی از استراتژی های نظم و انظباط استفاده کرده باشید تا به صورت اصولی کودک خود را با نظم آشنا کرده باشید.

اکنون کودک شما در حال تبدیل شدن به یک نوجوان است، شما می توانید از محدودیت ها و مرزهایی برای کمک به او در یادگیری استقلال ، مسئولیت رفتار و نتایج آن و حل مشکلات استفاده کنید.

 1. یک محیط خانوادگی گرم و دوست داشتنی بسازید و آن را حفظ کنید

داشتن یک محیط خانوادگی گرم و صمیمی این امکان را به کودک شما می دهد که از اشتباه نترسد.

کودکانی که روابط گرم خانوادگی دارند، یاد می گیرند که رفتار خود را کنترل کنند و در خصوص اشتباهاتشان فکر کنند و از آنها تجربه کسب نمایند و به فکر راه حل مسئله باشند نه این که از اشتباهات خود فرار کنند و این زمانی اتفاق می افتد که روابط خانوادگی آنها سرشار از صمیمیت باشد و از جانب والدین هدایت می شوند.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود.

برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید.

پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند.

پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند.

مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید.

شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید.

پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری