بلاگ

4 نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان

4  نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان

نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان

4  نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان : بیماران سرطانی کودک بیش از سایر بیماران به مراقبت و دلسوزی بیشتر احتیاج دارند. آنها نیاز های ویژه ای دارند که به دلیل رویکرد منحصر به فرد در درمان آنها، پیچیده تر از بیماران مبتلا به سرطان بزرگسالان است.

از آنجا که کودکان مبتلا به سرطان در مراقبت از خود نیاز به توجه ویژه ای دارند، پرستاران اختصاص یافته به آنها باید از نیاز های منحصر به فرد خود آگاه باشند.

رویکرد مراقبت از این بیماران باید جامع باشد. نیاز های جسمی، روحی و روانی کودک در هنگام برنامه ریزی مراقبت از او باید در نظر گرفته شود.

اگر تازه قصد دارید کار خود را در پرستاری از سرطان کودکان شروع کنید، در اینجا مهمترین نکاتی که باید در زمینه ارائه مراقبت از آن بدانید وجود دارد.

1- انعطاف پذیر باشید :

انکولوژی یکی از پیچیده ترین رشته ها در پزشکی است. هر نوع سرطان رفتار متفاوتی دارد بنابراین مدیریت و درمان بسیار متفاوت است.

در انکولوژی کودکان، در زمینه مراقبت از بیماران با مشکلات مختلفی روبرو می شوید. روش درمانی آنها هر روز متفاوت است و روش های لازم با نیاز های آنها مانند شیمی درمانی، جراحی، پرتونگاری و فیزیوتراپی سازگار است.

انعطاف پذیری را نسبت به نیاز های مختلف مراقبت های بهداشتی ایجاد کرده و با تغییرات سازگار باشید.

شیمی درمانی دشوارترین روش برای بیماران مبتلا به سرطان اطفال است زیرا برنامه ها به واکنش بدن آنها در داروهای شیمی درمانی معین کننده الگوی درمانی می شوند.

زمان هایی وجود خواهد داشت که داروها برای رسیدن به نتایج مطلوب متوقف شوند، همپوشانی یا تیتراژ شوند.

همچنین بخوانید: 5 علائم سرطان هرگز نباید نادیده بگیرید.

4 نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان

4 نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان

2- چشم های بسیاری برای ارزیابی بدنی داشته باشید :

ارزیابی کامل جسمی برای بیماران سرطانی کودک برای تشخیص زود هنگام عوارض و شروع مداخله فوری پزشکی بسیار مهم است.

معمولاً، درمان سرطان در بین کودکان شامل استفاده از پرتودرمانی و شیمی درمانی در دوز های بالاتر از درمان  های بزرگسالان است.

كودكان می توانند درمان  های شدیدتری را كه در مدت زمان كوتاهی انجام می شود، تحمل كنند تا سلول های سرطانی را به طور مؤثر تحمل كنند، اما در نتیجه، آنها بیشتر از عوارض ناخواسته رنج می برند.

به همین دلیل، شناسایی عوارض خطرناک در مراحل اولیه توسعه برای رسیدگی سریع به درمان مورد نیاز بسیار مهم است.

پرستارانی که ارزیابی از بیماران مبتلا به سرطان کودکان را انجام می دهند، باید نسبت به عوارض جانبی رایج در درمان سرطان مانند علائم اولیه رشد سرطان ثانویه احتیاط کنند.

آنها همچنین باید اختلال در رشد و نمو کودک را تحت نظر داشته باشند زیرا درمان  های شدید سرطان می تواند روی اندام های در حال توسعه آنها تأثیر بگذارد.

3- در مورد اهمیت صحبت با فرزند خود به والدین آموزش دهید :

برای والدین صحبت کردن در مورد بیماری و مرگ برای فرزندشان کار بسیار سختی است. تعیین چگونگی و زمان صحبت با فرزندشان باید یک تصمیم شخصی داوطلبانه باشد.

به عنوان یک پرستار کودک ، آموزش آنها در مورد اهمیت این روند مهم است. شما همچنین باید آنها را راهنمایی کنید تا به مشکلات روحی، روانی و عاطفی که ممکن است ناشی از گفتگو باشد، بپردازند.

4 نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان : هنگام آماده سازی والدین کودک برای این نکته، هنگام بحث و گفتگو درباره بیماری و مرگ با فرزند خود، به آنها اطلاعات زیر را یادآوری کنید:

 • بیشتر کودکان در اواخر مراحل سرطان از قبل می دانند که در حال مرگ هستند. آنها می توانند با مشاهده بزرگسالان اطراف خود و از طریق تغییراتی که در بدن خود تجربه می کنند، بگویند.

 • با همه چیز صادق باشید. این امر در کاهش اضطراب کودک کمک می کند زیرا او می آموزد که با بیماری خود انتظار چه چیزی را داشته باشد. همچنین با به اشتراک گذاشتن لحظات در کنار هم و خداحافظی در ایجاد احساس نزدیکی به خانواده کمک می کند.

 • به کودک اجازه دهید جزئیات صحبت شما را جذب کند. احساسات آنها را کاوش کرده و به آنها اجازه دهید تا در مورد ترس و سؤال خود صحبت کنند.
 • با توجه به سطح رشد خود با کودک صحبت کنید. کودکان در گروه های سنی مختلف مفاهیم مختلفی از مرگ دارند. به عنوان مثال، کودکان پیش دبستانی درک کافی از ماندگاری مرگ ندارند در حالی که کودکان در سن مدرسه از نظر مرگ یک جدایی هایی هستند. از طرف دیگر، بچه های نوجوان درک مرگ در بزرگسالان دارند اما در ارتباط آن با وضعیت خود مشکل دارند.
4 نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان

4 نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان

 • در مورد نكاتي كه ممكن است نشانگر آمادگي كودك در بحث بيماري و مرگ باشد، حساس باشيد. ممکن است کودک شروع به سؤال کند و ممکن است مباحث مربوط به مرگ را مطرح کند. اگر کودک هنوز آماده نشده باشد، او نشانه های غیر کلامی مانند محو کردن و تغییر موضوعات را نشان می دهد.
 • به دنبال فرصت هایی باشید که ممکن است صحبت را برای کودک راحت تر کند. به عنوان مثال، مرگ حیوان خانگی یا بیماری شخصیت در کتاب یا فیلم سناریوی خوبی برای شروع صحبت درباره مرگ و بیماری است. سناریوهای مواجه شده با وضعیت کودک را در ارتباط قرار دهید.
 • همیشه مستقیم درباره هدف صحبت کنید و از اصطلاحات ساده استفاده کنید. اگر والدین از اصطلاحات گیج کننده ای مانند “رفتن به خواب” یا “درگذشت” به جای “مرگ” و “فوت” استفاده کنند، در درک گفتگو مشکل خواهد داشت.

4- به خانواده كودك كمك كنيد تا از مراقبت هاي روزهای پاياني آگاهی داشته باشد :

اگرچه درمان های جدید سرطان، مدیریت سرطان را در بین کودکان تحول بخشید، اما برخی از انواع سرطان وجود دارد که بهبود نمی یابد.

در این مرحله، پزشک کودک در مورد ملاحظات پایان عمر با خانواده صحبت خواهد کرد و پرستار نقش مهمی در این فعالیت دارد.

انتخاب مراقبت از پایان زندگی به معنای ارائه مراقبت تسکین دهنده به کودک است. تمامیت و کیفیت زندگی کودک تا آخرین لحظات زندگی وی حفظ می شود.

به خانواده کودک در مورد گروه ها و خدماتی که می توانند در این مرحله از آنها استفاده کنند آگاه شوید:
 • مراقبت از بیمارستان
 • خدمات درد
 • تیم مراقبت تسکینی کودکان
 • خدمات طب مکمل و جایگزین (CAM)
 • برنامه ترحیم

4 نکته مهم در مورد مراقبت از کودکان مبتلا به سرطان : برنامه ریزی مراقبت از سخت ترین مرحله برای والدین فرزندان مبتلا به سرطان ترمینال است و پرستاران باید تصمیم خانواده را در مورد:

 • کودک در حال مرگ در خانه یا در یک مرکز مراقبت از بیمارستان

 • قرار دادن سفارش Do Not Resuscitation (DNR)

 • مراقبت تسکینی

 • مراسم تشییع جنازه

مراقبت از بیماران سرطانی کودک از نظر جسمی بسیار پراسترس و پرتحرک از نظر عاطفی است. این دلهره آور است که پیش بینی  های بهداشتی ضعیف را در بین بیماران مبتلا به سرطان کودکان مشاهده می کنیم، اما از طرف دیگر، دیدن یک بیمار سرطانی کودک کاملاً از این بیماری بسیار گران است.

این کار را با افتخار انجام دهید زیرا این یک رشته فوق العاده پرستاری است. با بیماران خود به عنوان فرشتگان رفتار کنید و کارهای خود را به عنوان یک امتیاز بزرگ برای افرادی که واقعاً به مراقبت شما احتیاج دارند، خواهید دید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری