بلاگ

استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد

استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد

استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد

استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد : استرس یک واقعیت انکارناپذیر در زندگی است. بخصوص اینکه  بارداری به خودی خود با استرس  همراه است. حتی اگر همه چیز درست و در سر جای خود باشد و هیچ مشکلی وجود نداشته باشد باز هم استرس وجود دارد. گرچه استرس های معمولی مسئله ای نیستند، اما استرس طولانی مدت می تواند مشکلاتی را در دوران بارداری ایجاد کند.

تأثیرات منفی استرس در دوران بارداری

استرس می تواند کارهایی بیش از اینکه شما را مضطرب کند، حالت روحی و روانی و کل زندگی شما را دچار اختلالاتی می کند از جمله اختلالات خواب، اختلالاتی در غذا خوردن و ... در شما ایجاد می کند.

اگر این استرس کنترل نشود می تواند عوارض های زیادی را بر جای داشته باشد از جمله موارد زیر:

 • توانایی خوابیدن آرام را کاهش می دهد
 • توانایی خود را در خوردن غذای مقوی کافی در طول بارداری کاهش می دهد
 • منجر به فشار خون بالا شود ، که به خصوص در دوران بارداری می تواند خیلی خطرناک باشد
 • منجر به سردرد و سایر مسائل جسمی شود که می تواند بارداری را دشوارتر کند و آشفته تر نماید.
 • منجر به زایمان زودرس می شود که با تعدادی از مسائل مربوط به سلامتی و رشد همراه است
هرچه بهتر بتوانید از استرس جلوگیری کنید و در صورت بروز آن را مدیریت و کنترل  کنید ، بهتر می توانید از مشکلات جسمی که می تواند به کودک آسیب برساند اجتناب می کنید. درمان استرس و افسردگی قبل از تولد نوزاد شما بسیار مهم است.  تجربه علائم افسردگی و استرس دوران بارداری می تواند خطر ابتلا به افسردگی بعد از زایمان را نیز افزایش دهد. متخصصان توصیه می کنند که هم در دروان بارداری و هم بعد از آن باید همه خانم ها از نظر افسردگی غربالگری شوند.
استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد
استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد

تأثیرات منفی کورتیزول دوران بارداری

محققان اخیراً دریافته اند که هورمون استرس کورتیزول از هفته هفدهم بارداری به مقدار قابل اندازه گیری یافت می شود. آنها همچنین مقادیر کورتیزول را در خون مادر اندازه گیری کردند. وقتی سطح کورتیزول در مادر بیشتر باشد، در سطح مایع آمنیوتیک نیز بیشترمی شود . در حالی که به طور کلی، کورتیزول به بدن کمک می کند تا به طور مناسب با شرایط استرس زا کنار بیاید، اما قرار گرفتن در معرض طولانی مدت برای جنین ناشناخته است. ما می دانیم که قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در بزرگسالان منجر به بیماری، افسردگی و خستگی می شود. که این به نوبه خود، منجر به ضعف سلامتی از جمله فشار خون بالا ، بیماری قلبی و غیره می شود. مطالعات قبلی نشان می داد که عملکرد شناختی کودک حتی در اواخر زندگی تحت تأثیر قرار می گیرد. این نشان می دهد که نوزادانی که میزان بیشتری در معرض کورتیزول در رحم  مادر قرار دارند در 18 ماهگی ضریب هوشی کمتری دارند. همچنین تحقیقت اخیر حاکی از آن است که این ساترس ممکن است باعث افزایش خطر ابتلا به اختلال بیش فعالی در کودک و کمبود توجه شود. که این کودکان بیش فعال در آینده مشکلات خاص خود را دارند، کودکانیکه هیچ آزمایش واحدی وجود ندارد که بتواند بیش فعالی و اختلالات رفتاری یا یادگیری آنها را تشخیص دهد و حتی پزشکان آموزش دیده هم در تشخیص صحیح بیش فعالی مشکل دارند بنابراین باید تحت مراقبت و تدابیر ویژه باشید و استرس بارداری را جدی بگیرید.

مقدار استرس بارداری یعنی چقدر؟

همه ما هر روز استرس را تجربه می کنیم و استرس جز روزمرگی همه انسان ها هست اما سوال اینجاست مقدار استرس بارداری یعنی چه میزان این استرس را می توان استرس نگران کننده نامید و باید برای آن حتما با یک متخصص صحبت شود. استرس های روزمرگی نظیر آیا اتوبوس دیر می شود؟ آیا رئیس من گزارشی را که نوشتم دوست دارد؟ مادر همسرم درباره اسمی که برای نوزادم انتخاب کردم چه احساسی خواهد داشت؟آیا با این اسم مخالفت میکند؟ و غیره . اما استرس های گذرا و سطح پایین  چیزی بدیهی است که بعید است مشکلی را برای کودک شما ایجاد نماید .

چه استرسی احتمالا منفی است و باید تحت نظر پزشک بود؟

 • حوادث فاجعه بار مانند یک بیماری بزرگ یا مرگ در خانواده
 • مشکلات عمده و مداوم در روابط شما با اعضای خانواده یا دوستان نزدیک
 • مسائل جدی و مداوم در محل کار
 • بیماری های روانی مانند افسردگی یا اختلال دو قطبی
استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد
استرس در بارداری چگونه برای کودک شما تاثیر می گذارد

چگونه استرس را در دوران بارداری کاهش دهیم

از آنجا که بارداری فقط نه ماه طول می کشد ، منطقی است که  باید به طور مداوم تجت حمایت قرار بگیرید  به طوری که در هیچ مرحله ای از زندگی به این چنین حمایتی نیاز پیدا نخواهید کرد. اگر احساس خستگی و فشار شدید می کند، اگر بی حوصله هستید، اگر مداوم افکار متفاوت و منفی از ذهن شما عبور میکند حتما می بایست به پزشک مراجعه کنید و تحت مراقبت و کنترل باشید. از همسر خود بخواهید که راهکارهای اساسی را بررسی کند و به صورت اصولی این استرس را درمان و کنترل کنید. اصولا با تغییر سبک زندگی هر شخصی می تواند بر استرس خود تسلط یابد و این که آن را مدیریت کند. اگر به یک پزشک مراجعه نمایید  صد در صدر در مورد تغییر سبک زندگی با شما صحبت خواهد کرد. باید ببینید چه افکاری باعث ایجاد این استرس در شما می شود آن را روی کاغذ بنویسید و درمورد آن با پزشک خود صحبت کنید.

برای این که بتوانید راهکارهایی اصولی و مطمئن برای کاهش استرس در دوران بارداری به کار بگیرید لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • از همسر خود بخواهید که برای این دوران حساس شما یک پرستار یا یک مراقب در منزل استخدام نماید.
 • در کلاس های تناسب اندام و مدیتیشن و یوگا شرکت کنید.
 • اگر شاغل هستید یا مسئولیت کاری را برعهده دارید سعی کنید که ساعات آن را کاهش دهید و به خود استراحت بدهید.
 • ورزش کردن و انجام فعالیت های آرامش بخش مانند ماساژ قبل از تولد.
 • حمام های کوتاه مدت روزانه
همچنین مدیریت هرگونه مسائل جسمی یا روحی مداوم در دوران بارداری بسیار مهم است. افسردگی یا سایر مشکلات روحی روانی در صورتی که کنترل نشود می تواند تاثیرات بسیار منفی بر روی کودک شما بگذارد . علاوه بر این ، به یاد داشته باشید کارهایی را انجام دهید که سطح استرس شما را کاهش و کنترل می کند.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک

20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک : همه ی ما می دانیم که باید برای تربیت و پرورش کودکان وقت بگذاریم. کودکان برای تبدیل شدن به یک بزرگسال جوان با استانداردهای خاص خود برای رفتار مناسب و احترام به دیگران ، به این مهارت ها نیاز دارد. بخش مهمی از این یادگیری پایبندی به برخی از قوانین  وضع شده از طرف والدین است ، قوانینی که بر اساس نوعی روش های فرزندپروری وضع شده است.

20 رفتار خوب برای فرزندپروری

 1. گوش دادن دقیق و واکنش به احساس کودک

گوش دادن فعال به معنای توجه دقیق به آنچه کودک شما می گوید و احساس آن است، به جای اینکه به آنچه می خواهید در آینده بگویید ، توجه کنید. این به کودک شما نشان می دهد که از او مراقبت می کنید و برای او بیش از هر کار دیگری مهم هستند
 1. وضع قوانین مشخص در خانواده

در یک تایم مشخص و از قبل تعیین شده در کنار هم جمع شوید و درباره قوانینی که باید در خانواده در اولویت باشد صحبت کنید. سعی کنید قوانین مثبت باشد. به عنوان مثال ، به جای اینکه بگویید "بی احترامی نکن" ، می توانید بگویید ، "ما با هم با احترام صحبت می کنیم".
 1. روش برخورد محکم در ازای قوانین شکسته شده

شما می توانید این کار را با استفاده از یک نتیجه کوتاه و عادلانه که شما و فرزندتان از قبل توافق کرده اید ، انجام دهید. اگر نتیجه برعکس قوانینی که قبلا در مورد آن صحبت کردید بود برای عنوان مثال "چون در ساعت مقرر به خانه نیامدید ، آخر هفته باید در خانه بمانید". این همچنین به شما کمک می کند انتظارات خود را در مورد رفتار آینده بیان کنید. 20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک :

4- بازتاب خود را تشویق کنید

اگر می خواهید از نتیجه استفاده کنید ، توضیح دهید که چرا این کار را انجام می دهید. این به کودک شما این فرصت را می دهد تا در مورد آنچه که می تواند تغییر دهد،  برای جلوگیری از بروز مجدد مشکل تأمل کند. به عنوان مثال ، شما می توانید جمله ای از این جمله را بگویید، " من وقتی دیر به خانه می آیی نگران می شوم و باید در روز قبل یا این که علت دیر آمدنت را برایم از قبل بگویی. این سوال را از کودک خود بپرسید که اگر اتفاق دوباره بیفتد چه نتیجه عادلانه ای به دنبال خواهد داشت.

5- سعی کنید الگوی مثبتی باشید

کودکان - حتی نوجوانان - همانند شما عمل می کنند، بنابراین الگویی بودن برای فرزندتان راهی قدرتمند و مثبت برای هدایت رفتار فرزندتان است. به عنوان مثال ، وقتی فرزند شما می بیند که خودتان از قوانین خانواده پیروی می کنید ، تحت تاثیر قرار می گیرد.
20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
 1. کنترل بازخورد های منفی خود در قبال کارهای کودک

قبل از اینکه بخاطر رفتار کودک خود درگیر شوید ، از خود بپرسید : آیا این واقعاً مهم است؟ و آیا این واقعاً ارزش جنگیدن دارد؟ بازخورد منفی کمتر به معنای فرصت های کمتری برای درگیری و احساسات بد است.
 1. كودك خود را جدی بگیرید

فرزند شما باید بداند كه نسبت به آنچه كه هست ارزش، قبول و احترام دارد. یکی از راه های انجام این کار جدی گرفتن ایده ها و عقاید وی است ، حتی اگر لزوما با آنها موافق نباشید.

8- به کودک خود مسئولیت دهید

یادگیری مسئولیت پذیری یکی از بزرگترین چالشهای دوره نوجوانی و گامی مهم در بزرگسالی است. دادن مسئولیت به کودک در برخی زمینه ها - مانند اجازه دادن به او برای انتخاب لباس یا مدل موی خود - می تواند به افزایش استقلال او کمک کند. همچنین می تواند به شما کمک کند از نبرد برای چیزهای کوچک جلوگیری کنید.
 1. به روشی مثبت با مشکلات مقابله کنید

خواه بحث با فرزندتان باشد و هم اختلاف نظر با همسرتان، استفاده از مهارت های مثبت حل مسئله برای مرتب سازی مسائل به آرامش شما کمک می کند. همچنین این یک مثال عالی را برای کودک شما به ارمغان می آورد.
 1. کودک خود را ستایش کنید

ستایش و تشویق توصیفی انگیزه های قدرتمندی هستند. چرا که  نوجوانان خودکفا هستند، و آنها نیاز به تایید شما دارند. هنگامی که متوجه انتخاب و رفتار مثبت فرزندتان می شوید و درباره آن نظر می دهید، او را تشویق می کنید که به این شکل رفتار کند. فقط به یاد داشته باشید که نوجوانان اغلب ترجیح می دهند به جای اینکه در مقابل دوستانشان باشند ، ترجیح می دهند که خصوصی آنها را تحسین کنید. 20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
 1. برای مکالمه های دشوار از قبل برنامه ریزی کنید

هنگامی که نیاز به مکالمه های دشوار دارید، فکر خوبی است که در مورد آنچه که می گویید و احساس فرزندتان از قبل فکر کنید. این می تواند به شما کمک کند تا از درگیری جلوگیری کنید. ترتیب زمان و مکانی که می توانید در آن حریم خصوصی داشته باشید نیز کمک می کند.
 1. احساسات خود را به اشتراک بگذارید

صادقانه به فرزند خود بگویید که چگونه رفتار او بر شما تأثیر می گذارد می تواند به رابطه شما کمک کند. اظهارات "من" می تواند در اینجا کمک بزرگی کند. به عنوان مثال ، گفتن "من واقعاً نگرانم وقتی به موقع به خانه نمی آیی" احتمالاً پاسخ بهتری نسبت به "شما می دانید که قرار است بعد از مدرسه زنگ بزنی!
20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
20 نکته رفتار خوب برای پرورش کودک
 1. بیاموزید که با اشتباهات زندگی کنید

همه اشتباه می کنند و هیچ کس کامل نیست. همه اینها در مورد نحوه برخورد شما با اشتباهات است - هم خود شما و هم فرزندتان. به عهده گرفتن مسئولیت اشتباهات اولین قدم خوب است ، و سپس کار کردن در مورد کاری که می توانید برای بهتر شدن اوضاع انجام دهید حرکت بعدی شماست.
 1. به دنبال راه های ارتباطی برای صمیمی شدن باشید

با گذراندن اوقات خاص و لذت بخشی در کنار فرزندتان، با او ارتباط قوی بگیرید و سعی کنید یک برنامه از پیش تعیین شده برای این ارتباط به صورت روزمرگی یا هفتگی تعیین کنید و درباره مسائل مختلف صحبت کنید. درباره راهکار ها و چگونگی اندیشه ها و زندگی ها و خیلی چیزهای دیگر که مناسب سن و فکر فرزند شما باشد، صحبت کنید. نکته جالب اینجاست که بعضی اوقات بهترین لحظات غیر عادی و برنامه ریزی نشده است، مانند وقتی که کودک تصمیم دارد درمورد  امروز مدرسه خود برای شما بگوید. وقتی این لحظات اتفاق می افتد، سعی کنید کاری را که انجام می دهید متوقف کنید و توجه کامل خود را به کودک خود بدهید. در نتیجه این پیام را کودک شما ارسال می کند  که "شما برای من مهم هستید و من شما را دوست دارم".
 1. به حریم خصوصی کودک خود احترام بگذارید

نوجوانان به دنبال برخی از حریم خصوصی و فضای اختصاصی خود هستند. درخواست اجازه فرزندتان برای ورود به اتاقش و چک نکردن تلفن همراه او یا وسایل ضخصی او راههایی برای نشان دادن این احترام است. روش دیگر ممکن است این باشد که به آنچه واقعاً باید بدانید و آنچه بین فرزند و دوستانش به صورت خصوصی باقی مانده فکر کنید.

16- به قول هایی که می دهید عمل کنید

با عمل کردن به قول های خود،  کودک  یاد می گیرد به شما اعتماد کند و به شما احترام بگذارد. صریح و ثابت قدم باشید و فقط آنچه را می دانید  توانایی انجام آن را دارید، قول بدهید.

17- انتظارات واقع بینانه داشته باشید

انسان جایزالخطاست و این را باید بدانید که اشتباهات جزئی از زندگی هستند و نمی شود همیشه روی اشتباهات تمرکز کنید و از کودک خود درخواست پاسخ دادن به اشتباهش را داشته باشید. هر کودک و در کل هر انسانی دچار لغزش می شود و قوانین را زیر پا می گذارد. کودکان و نوجوانان مغز آنها هنوز در دست ساخت است و آنها در حال بررسی هستند که چه کسی هستند. بنابراین در مواجه با رفتار کودک خود واقع بین باشید و  روی اشتباهاتش تمرکز نکنید.
 1. به دنبال جنبه بامزه کارها بگردید

خندیدن یا شوخی می تواند ازگسترش درگیری های احتمالی جلوگیری می کند  در خیلی از موارد روی مسائل متمرکز نشوید و گاهی اوقات می توانید برای شروع یک مکالمه سخت و دشوار از  شوخی و خنده استفاده کنید.
 1. نظم

نظم داشتن مجازات نیست و کودک شما باید این را بپذیرد که باید اصول نظم را رعایت نماید . این درمورد راهنمایی کودکان به سمت روشهای مناسب رفتار است. برای نوجوانان، نظم و انضباط به معنای توافق و تعیین محدودیت های مناسب و کمک به رفتار آنها می باشد. می بایست از همان زمان کودکی و سالهای اولیه کودک، از طیف وسیعی از استراتژی های نظم و انظباط استفاده کرده باشید تا به صورت اصولی کودک خود را با نظم آشنا کرده باشید. اکنون کودک شما در حال تبدیل شدن به یک نوجوان است، شما می توانید از محدودیت ها و مرزهایی برای کمک به او در یادگیری استقلال ، مسئولیت رفتار و نتایج آن و حل مشکلات استفاده کنید.
 1. یک محیط خانوادگی گرم و دوست داشتنی بسازید و آن را حفظ کنید

داشتن یک محیط خانوادگی گرم و صمیمی این امکان را به کودک شما می دهد که از اشتباه نترسد. کودکانی که روابط گرم خانوادگی دارند، یاد می گیرند که رفتار خود را کنترل کنند و در خصوص اشتباهاتشان فکر کنند و از آنها تجربه کسب نمایند و به فکر راه حل مسئله باشند نه این که از اشتباهات خود فرار کنند و این زمانی اتفاق می افتد که روابط خانوادگی آنها سرشار از صمیمیت باشد و از جانب والدین هدایت می شوند.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم : بازی برای رشد کودکان ضروری است زیرا به بهبود  مسائل عاطفی، جسمی، اجتماعی و  کودکان و جوانان کمک می کند. بازی همچنین فرصتی ایده آل برای ارتباط و تعامل بین کودک و والدین را فراهم می کند.  باوجود اهمیت بازی در ارتقا رشد کودکان، اما همچنان زمان قابل توجهی برای بازی کودک تخصیص داده نمی شود. فاکتورهای مهمی وجود دارد که باعث این کاهش زمان بازی شده است  نظیر سبک زندگی، تغییر در ساختار خانواده و از این دسته موارد. اما باید توچه داشت که یک تعادل را در زندگی برقرار کنید که کودکان بتوانند این زمان را از جانب والدین خود و یا از طرف پرستار کودکی که والدین برای او اختیار کرده اند، فراهم شود. برای ایجاد محیط رشد کودک، به بهترین روش این است که بایستی بازی را در اولویت های زندگی اش قرار دهید و برای این بازی برنامه ریزی و تفکر و با یک مربی کودک در این مورد صحبت شود. چرا که هر بازی برای هر سن متفاوت، و هر نوع بازی به گونه ای منحصر به فرد بر روی خلاقیت کودک اثر می گذارد. بازی برای رشد بهینه کودک آنقدر مهم است که توسط کمسیون عالی سازمان ملل حقوق بشر سازمان به عنوان حق هر کودک شناخته شده است. یک سری آیتم ها وجود دارد که این حق کودک را از او سلب می کند از جمله کار کودکان، استثمار و منابع محدودی که در درسترس کودکان در فقر وجود دارد، بزرگترین حق کودک که بازی نام دارد را از او سلب می کند و کودک را به چالش می کشاند.

اهمیت بازی در ارتقا رشد کودک سالم : با این حال، حتی آن دسته از کودکان که به اندازه کافی خوش شانس هستند و در خانواده های غنی و مرفه زندگی می کنند، ممکن است مزایای کامل بازی را دریافت نکنند.

بسیاری از این کودکان به طرز فزاینده ای  تحت فشار تربیت می شوند که ممکن است مزایای محافظتی را که از بازی کودک محور به دست می آورند محدود کند. از آنجا که هر کودکی سزاوار این فرصت است که به ظرفیت منحصر به فرد خود برسد، والدین کودک باید تمام عواملی را که در رشد مطلوب تداخل دارند را در نظر بگیرند و شرایطی فراهم کننند که به کودک اجازه می دهد به طور کامل از مزایای بازی برخوردار باشد و ذهن او را خلاق بار بیاورد. هیچ یک از دستورالعمل ها نمی توانند بسیاری از عواملی را که بر بازی کودکان تأثیر می گذارند رعایت کنند. این دستورالعمل ها به چگونگی محدودیت کودکانی که با فقر و مشکلات اقتصادی روبرو هستند و نمی توانند آن چنان که باید به نوع بازی هایی که در هر سن برای آنها مهم است، تمرکز داشته باشند. فرض اصلی این است که بازی (یا برخی از اوقات فراغت موجود در مورد کودکان و بزرگسالان) برای رفاه شناختی، جسمی، اجتماعی و عاطفی کودکان و جوانان ضروری است. فرصت های پیشرفت تحصیلی برای توانایی برخی از کودکان در تحصیل آنها حیاتی است. ضروری است که طیف گسترده ای از برنامه های روزانه و مستمر برای تأمین نیازهای فرزندان در دسترس باشد و آنها را درگیر بازی کنیم چرا که همین بازی تعاملات و خلاقیت ها را برای او به ارمغان می آورد. قطعا همه ی ما به دنبال این هستیم که کودکانمان در محیطی بهینه رشد کنند تا بتوانیم آنها را برای داشتن توانایی های آکادمیک، اجتماعی و عاطفی آماده کنیم و آنها را به سمت آینده ای که خودشان سازنده آن هستند سوق دهیم.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.

راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.

راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.

راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند. : شما دوران بارداری، زایمان و نقاهت را پشت سر گذاشته اید و اکنون آماده رفتن به خانه و شروع زندگی با کودک خود هستید. اگرچه پس از بازگشت به خانه، ممکن است احساس کنید که تصوری از اینکه چه کاری باید انجام بدهید ندارید! این نکات می تواند حتی به پر استرس ترین و عصبی ترین والدین که اولین تجربه نگهداری نوزاد را دارند، کمک کند تا در کمترین زمان از مراقبت از نوزاد تازه متولد شده آگاهی پیدا کنند.

اولین قدم : پس از تولد کمک بگیرید.

در این مدت کمک را در نظر بگیرید، که می تواند بسیار شلوغ و طاقت فرسا باشد. در حالی که در بیمارستان هستید، با کارشناسان اطراف خود صحبت کنید. بسیاری از بیمارستان ها دارای متخصصان تغذیه یا مشاوران شیردهی هستند که می توانند به شما در شروع پرستاری از نوزادتان یا شیردهی کمک کنند. پرستاران همچنین یک منبع عالی برای نشان دادن نحوه نگه داشتن، آروغ زدن، تغییر و مراقبت از کودک شما هستند. برای کمک در خانه، ممکن است بخواهید یک پرستار کودک، بعد از زایمان یا یک نوجوان مسئول در محله زندگی خود استخدام کنید تا برای مدت کوتاهی پس از زایمان به شما کمک کند. پزشک یا بیمارستان می توانند به شما کمک کنند تا اطلاعات مربوط به کمک در خانه را پیدا کنید و ممکن است به آژانس های بهداشتی یا همان مراکز خدمات پرستاری در منزل مراجعه کنید. اقوام و دوستان اغلب می خواهند به شما کمک کنند. حتی اگر در موارد خاصی اختلاف نظر دارید، تجربه آنها را رد نکنید. اما اگر نمی خواهید مهمان داشته باشید یا نگرانی دیگری دارید، در مورد ایجاد محدودیت برای بازدید کنندگان احساس گناه نکنید.

دست زدن به یک نوزاد

اگر زمان زیادی را در کنار نوزادان نگذرانده اید، ممکن است شکنندگی آنها ترسناک باشد.

در اینجا چند اصل برای یادآوری وجود دارد:

 • قبل از دست زدن به کودک، دستان خود را بشویید (یا از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید).

نوزادان تازه متولد شده هنوز سیستم ایمنی قوی ندارند، بنابراین در معرض خطر عفونت هستند. اطمینان حاصل کنید که همه افرادی که کودک شما را کنترل می کنند دست های تمیز دارند.
 • از سر و گردن کودک خود حمایت کنید.

هنگام حمل کودک، سر او را گهواره کنید (از آرنج دستتان برای نگهداری ذر زیر سر و گردن استفاده نمائید.) و هنگام حمل کودک به حالت ایستاده یا دراز کشیدن، او را پشتیبانی کنید.
 • هرگز نوزاد تازه متولد شده خود را چه در بازی و چه در خواباندن و تغذیه تکان ندهید.

لرزش می تواند باعث خونریزی در مغز و حتی مرگ شود. اگر لازم است نوزاد خود را از خواب بیدار کنید، این کار را با تکان دادن انجام ندهید - در عوض، پاهای کودک خود را قلقلک دهید و یا به آرامی روی گونه ضربه دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که کودک شما به طور ایمن در حامل، کالسکه یا صندلی ماشین بسته شده است.

هر فعالیتی را که بیش از حد خشن یا پرانرژی باشد، محدود کنید.
 • به یاد داشته باشید که نوزاد تازه متولد شده شما آماده بازی خشن نیست، مانند اینکه روی زانوی خود لگد زده یا به هوا پرتاب شود.

راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.

لمس کودک و آرامش  (اتصال و تسکین دهنده)

پیوند فیزیکی (در آغوش گرفتن)، احتمالاً یکی از لذت بخشترین قسمت های مراقبت از نوزاد، در زمان حساس در اولین ساعت ها و روزهای بعد از تولد اتفاق می افتد که والدین ارتباط عمیقی با نوزاد خود برقرار می کنند. نزدیکی جسمی می تواند ارتباط عاطفی را تقویت کند. برای نوزادان، دلبستگی به رشد عاطفی آنها کمک می کند، که این امر همچنین بر رشد آنها در مناطق دیگر مانند رشد جسمی تأثیر می گذارد. راه دیگر برای فکر کردن در مورد پیوند، "عاشق شدن" کودک شماست. کودکان از داشتن پدر و مادر یا بزرگسال دیگری در زندگی خود که آنها را بی قید و شرط دوست دارد، رشد می کنند.

پیوند را با گهواره كردن كودك و نوازش آرام او در الگوهای مختلف آغاز كنید.

هم شما و هم همسرتان می توانید از این فرصت استفاده کنید و "تماس پوست به پوست" باشید، نوزاد تازه متولد شده خود را هنگام تغذیه یا شیر دادن در برابر پوست خود نگه دارید. نوزادان، به ویژه نوزادان نارس و کسانی که دارای مشکلات پزشکی هستند، ممکن است به ماساژ نوزادان پاسخ دهند. انواع خاصی از ماساژ ممکن است پیوند را افزایش داده و به رشد و نمو نوزاد کمک کند. بسیاری از کتاب ها و فیلم ها ماساژ نوزادان را پوشش می دهند - از پزشک خود برای توصیه ها کمک بخواهید. با این حال مراقب باشید - نوزادان به اندازه بزرگسالان قوی نیستند، بنابراین کودک خود را به آرامی ماساژ دهید.

نوزادان معمولاً عاشق اصوات آوازی مانند صحبت کردن، زمزمه کردن، آواز خواندن و خنک شدن هستند.

کودک شما احتمالاً عاشق گوش دادن به موسیقی نیز خواهد بود. جغجغه های کودک و موبایل های موسیقی از دیگر روش های خوب تحریک شنوایی نوزاد شما هستند. اگر كودكتان كلافه است، سعی كنید آواز بخوانید، شعر و شاعرانه بخوانید یا كودك خود را به آرامی روی صندلی تكان دهید یا با صدای بلند بخوانید. بعضی از نوزادان می توانند به طور غیرمعمول به لمس، نور یا صدا حساس باشند و ممکن است به راحتی وحشت زده و گریه کنند، کمتر از حد انتظار بخوابند یا وقتی کسی با آنها صحبت می کند یا چهره آنها را برمی گرداند، صورت خود را برمی گرداند. اگر در مورد کودک شما اینگونه است، سر و صدا و سطح نور را پایین تا متوسط ​​نگه دارید. قنداق کردن، که در طی چند هفته اول برای برخی از نوزادان خوب است، روش تسکین دهنده دیگری است که والدین برای اولین بار باید یاد بگیرند. قنداق زدن صحیح باعث می شود که بازوهای کودک نزدیک به بدن باشد در حالی که امکان حرکت پاها وجود دارد. نه تنها داشتن قنداق باعث گرم شدن کودک می شود بلکه به نظر می رسد بیشتر نوزادان احساس امنیت و راحتی می کنند. قنداق زدن همچنین ممکن است به محدود شدن رفلکس حیرت انگیز، که می تواند کودک را بیدار کند، کمک کند.

در اینجا نحوه قنداق کردن کودک آمده است:

 • پتو مخصوص قنداق را پهن کنید، در حالی که یک گوشه آن کمی تا شده است.
 • کودک را در حالی که سرش را بالای گوشه تا شده قرار دارد، رو به رو خود بگذارید.
 • گوشه سمت چپ را روی بدن بپیچید و آن را زیر پشت کودک قرار دهید و به زیر بازوی راست بروید.
 • گوشه پایین را بالای پاهای کودک بیاورید و آن را به سمت سر بکشید، اگر پارچه به صورت نزدیک شد پارچه را به سمت پایین جمع کنید.
حتماً خیلی محکم به دور باسن نپیچید. باسن و زانوها باید کمی خم و تا شده باشند. محکم بسته شدن کودک ممکن است احتمال دیسپلازی مفصل ران را افزایش دهد.
 • گوشه سمت راست را به دور کودک بپیچید و آن را زیر پشت کودک در سمت چپ بچسبانید و فقط گردن و سر را در معرض دید قرار دهید.
برای اطمینان از اینکه کودک شما خیلی محکم بسته نشده است، مطمئن شوید که می توانید دستی را بین پتو و سینه کودک خود بلغزانید، که به راحتی تنفس می کند. با این حال مطمئن شوید که پتو آنقدر گشاد نیست که بتواند باز شود.
 • بچه ها نباید بعد از 2 ماهگی قنداق شوند. در این سن، برخی از نوزادان می توانند در حالی که پستانک دارند غلت بزنند، که این امر خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را افزایش می دهد.
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.

همه چیز درباره پوشک کردن

احتمالاً قبل از آوردن کودک به خانه تصمیم خواهید گرفت که آیا از پوشک پارچه ای یا یکبار مصرف استفاده می کنید. از هر کدام که استفاده می کنید، کوچولوی شما حدود 10 بار در روز یا حدود 70 بار در هفته پوشک را کثیف می کند. قبل از پوشک کودک، اطمینان حاصل کنید که تمام وسایل را در دسترس دارید تا مجبور نشوید نوزاد خود را بدون مراقبت روی میز تعویض بگذارید.

شما نیاز دارید:

 • پوشک تمیز
 • اتصال دهنده ها (در صورت استفاده از پوشک پیش ساخته پارچه ای)
 • پماد یا پودر کودک
 • دستمال مرطوب پوشک (یا یک ظرف آب گرم و یک دستمال تمیز یا گلوله های پنبه ای)
 • بعد از هر بار اجابت مزاج یا اگر که پوشک خیس است، کودک خود را به پشت دراز کش کرده و پوشک کثیف را بردارید.
 • با استفاده از آب، گلوله های پنبه ای و دستمال مرطوب یا دستمال مرطوب ناحیه تناسلی کودک را به آرامی تمیز کنید.
 • هنگام برداشتن پوشک پسر، این کار را با دقت انجام دهید زیرا قرار گرفتن در معرض هوا ممکن است باعث ادرار او شود.
 • هنگام پاک کردن یک دختر، پایین او را از جلو به عقب پاک کنید تا از عفونت ادرار جلوگیری کنید. برای جلوگیری یا بهبود بثورات، از پماد استفاده کنید.
 • همیشه به یاد داشته باشید که پس از تعویض پوشک دست های خود را کاملا بشویید.
 • بثورات پوشک یکی از نگرانی های رایج است. به طور معمول بثورات قرمز و پر از دست انداز است و با حمام های گرم، مقداری کرم پوشک و اندکی زمان خارج از پوشک در طی چند روز برطرف می شود.
بیشتر بثورات به این دلیل اتفاق می افتد که پوست کودک حساس است و با پوشک خیس یا پوسته تحریک می شود.

برای جلوگیری یا بهبودی بثورات پوشک، این نکات را امتحان کنید:

 • پوشک کودک خود را اغلب و در اسرع وقت پس از دفع مدفوع عوض کنید.
 • ناحیه را با آب و صابون ملایم تمیز کنید (دستمال مرطوب گاهی اوقات ممکن است تحریک کننده باشد)، سپس یک لایه بسیار ضخیم از بثورات پوشک یا کرم "مانع" استفاده کنید.
کرم های دارای اکسید روی ترجیح داده می شوند زیرا در برابر رطوبت سدی ایجاد می کنند.
 • اگر از پوشک پارچه ای استفاده می کنید، آنها را با مواد شوینده بدون رنگ و عطر بشویید.
 • اجازه دهید کودک در بخشی از روز بدون پوشک بماند. این به پوست فرصت می دهد تا هوا را از بین ببرد.
 • اگر بثورات پوشک بیش از 3 روز ادامه داشته باشد یا به نظر می رسد در حال بدتر شدن است، با پزشک خود تماس بگیرید - ممکن است به دلیل عفونت قارچی باشد که به نسخه نیاز دارد.

اصول حمام کردن

باید به کودک خود حمام اسفنجی بدهید تا:

 • بند ناف می افتد و ناف کاملاً بهبود می یابد (1-4 هفته)
 • ختنه بهبود می یابد (1-2 هفته)
 • حمام دو یا سه بار در هفته در سال اول خوب است. استحمام مکرر ممکن است خشکی پوست ایجاد کند.

قبل از استحمام کودک این موارد را آماده کنید:

 • یک دستشویی نرم و تمیز
 • صابون و شامپوی ملایم و بدون بو
 • یک برس نرم برای تحریک پوست سر کودک
 • حوله یا پتو
 • پوشک تمیز
 • لباس های تمیز
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.

حمام اسفنجی.

برای حمام اسفنجی، یک سطح صاف و امن (مانند میز تعویض، کف یا پیشخوان) را در یک اتاق گرم انتخاب کنید. یک ظرفشویی را اگر در نزدیکی است، پر کنید یا کاسه ای را با آب ولرم (نه گرم!) پر کنید. کودک خود را در بیاورید و او را با حوله بپیچید. چشم نوزاد خود را فقط با یک دستمال (یا یک پنبه تمیز) مرطوب با آب پاک کنید، از یک چشم شروع کنید و از گوشه داخلی به گوشه خارجی پاک کنید. برای شستن چشم دیگر از گوشه تمیز دستمال یا یک پنبه دیگر استفاده کنید. بینی و گوش کودک خود را با دستمال مرطوب شستشو دهید. سپس پارچه را دوباره خیس کرده و با استفاده از کمی صابون، صورت او را به آرامی بشویید و خشک کنید. در مرحله بعد، با استفاده از شامپوی کودک کف ایجاد کنید و به آرامی سر کودک خود را بشویید. با استفاده از پارچه و صابون مرطوب، بقیه بدن نوزاد را به آرامی بشویید و به چین و چروک های زیر بازو، پشت گوش، گردن و ناحیه تناسلی توجه ویژه ای نشان دهید. پس از شستن آن قسمت ها، از خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید و سپس کودک خود را پوشک کرده و لباس آن را بپوشانید.

وان حمام.

وقتی کودک شما برای حمام وان آماده است، اولین حمام ها باید ملایم و مختصر باشد. اگر او ناراحت شد، یکی دو هفته به حمام های اسفنجی برگردید، دوباره حمام را امتحان کنید.

علاوه بر لوازم ذکر شده در بالا، این موارد را هم اضافه کنید:

 • یک وان کودک با 2 تا 3 اینچ عمق
 • آب گرم نیست! - آب (برای آزمایش دمای آب، احساس آب با آرنج یا مچ دست خود را انجام دهید).
 • وان نوزاد یک وان پلاستیکی است که می تواند در وان بزرگتر قرار بگیرد. این اندازه برای نوزادان بهتر است و مدیریت حمام را آسان تر می کند.
کودک خود را در بیاورید و سپس او را سریعاً در آب و در یک اتاق گرم قرار دهید تا از لرز جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که آب درون وان بیش از 2 تا 3 اینچ عمق نداشته باشد و آب دیگر در وان جاری نباشد. برای حمایت از سر از یکی از دستان خود و برای هدایت کودک ابتدا از دست دیگر استفاده کنید. به آرامی صحبت کنید، کودک خود را به آرامی تا قسمت سینه در وان پایین بیاورید.
 • برای شستن صورت و موهای او از دستمال استفاده کنید.

پوست سر کودک خود را به آرامی با استفاده از لنت های انگشتان یا یک برس موی نرم کودک، از جمله قسمت بالای فونتانل (لکه های نرم) بالای سر، ماساژ دهید. هنگامی که صابون یا شامپو را از سر کودک خود شستشو می دهید، دست خود را بر روی پیشانی قرار دهید تا کف های کثیف به سمت کناره ها بچرخد و صابون به چشم نرود. بقیه بدن کودک خود را به آرامی با آب و مقدار کمی صابون بشویید.
 • در سرتاسر حمام، به طور مرتب روی بدن او را به آرامی آب بریزید تا نوزادتان سردش نشود.
پس از حمام، کودک خود را بلافاصله با حوله بپیچید، مطمئن شوید که سر او را می پوشانید. حوله های کودک با هود برای گرم نگه داشتن کودک تازه شسته شده عالی هستند.
 • هنگام شستشو دادن نوزاد خود، هرگز کودک را تنها نگذارید. اگر نیاز به ترک دستشویی دارید، کودک را با حوله بپیچید و او را با خود ببرید.

ختنه و مراقبت از بند ناف

 • بلافاصله پس از ختنه،

نوک آلت تناسلی مرد را معمولاً با گاز پوشانده شده با ژل مخصوص بعد از ختنه می پوشانند تا زخم به پوشک نچسبد. بعد از تعویض پوشک به آرامی نوک آن را با آب گرم پاک کنید و سپس ژله نفتی را به نوک آن بمالید تا به پوشک نچسبد. قرمزی یا تحریک آلت تناسلی مرد باید ظرف چند روز بهبود یابد، اما اگر قرمزی یا تورم افزایش یابد یا تاول های چرکی ایجاد شود، ممکن است عفونت وجود داشته باشد و شما باید فوراً با پزشک کودک خود تماس بگیرید.
 • مراقبت از بند ناف در نوزادان نیز مهم است.
برخی از پزشکان پیشنهاد می کنند ناحیه را با الکل به آرامی ماساژ دهید تا جایی که جای کنده شده بند ناف خشک و از بین برود، معمولاً طی 10 روز تا 3 هفته، اما بعضی دیگر توصیه می کنند که منطقه را رها بگذارید. با پزشک کودک خود صحبت کنید تا ببینید او چه چیزی را ترجیح می دهد.
 • ناحیه ناف نوزاد نباید تا زمانی که جای کنده شده بند ناف بیفتد و ناحیه بهبود یابد، در آب غوطه ور شود.

تا زمانی که از آن جدا نشود، رنگ کنده بند ناف از زرد به قهوه ای یا سیاه تغییر خواهد کرد - این طبیعی است. اگر ناحیه ناف قرمز به نظر می رسد یا بوی بد یا ترشح ایجاد می کند با پزشک خود تماس بگیرید.
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.
راهنمای والدینی که اولین تجربه بچه دار شدن را دارند.

کودک خود را تغذیه و آروغ بزنید

 • چه نوزاد خود را از طریق سینه یا بطری تغذیه کنید، ممکن است در مورد دفعات انجام این کار عقب بیفتید.

به طور کلی، توصیه می شود که نوزادان در صورت تقاضا - هر زمان که گرسنه به نظر برسند، تغذیه شوند. کودک شما ممکن است با گریه، قرار دادن انگشتان در دهان یا صداهای مکیدن، شما را نشانه بگیرد.
 • کودک تازه متولد شده هر 2 تا 3 ساعت یکبار باید تغذیه شود.

اگر شیردهی می کنید، به کودک خود فرصت دهید که حدود 10-15 دقیقه از هر پستان شیر بخورد. اگر در حال شیر دادن هستید، به احتمال زیاد کودک شما در هر بار تغذیه حدود 2-3 اونس (60-90 میلی لیتر) شیر می نوشد.
 • برخی از نوزادان تازه متولد شده ممکن است هر چند ساعت یک بار بیدار شوند تا اطمینان حاصل کنند که به اندازه کافی غذا می خورند.

اگر شما نیاز دارید که نوزاد تازه متولد شده خود را مرتباً بیدار کنید یا به نظر نمی رسد کودک شما به خوردن غذا یا مکیدن علاقه دارد، با پزشک کودک خود تماس بگیرید.
 • اگر بعد از چند دقیقه کودک شما آروغ نزد،

موقعیت کودک را تغییر دهید و قبل از اینکه دوباره غذا دهید، چند دقیقه دیگر آروغ بزنید. همیشه کودک خود را با تمام شدن زمان تغذیه آروغ بزنید، سپس حداقل 10-15 دقیقه او را در حالت ایستاده نگه دارید تا شیر خورده را بالا نیاورد.

اصول خواب

به عنوان یک والدین جدید، ممکن است تعجب کنید که یاد بگیرید نوزاد تازه متولد شده شما، که به نظر می رسد هر دقیقه از روز به شما نیاز دارد، در واقع حدود 16 ساعت یا بیشتر می خوابد!
 • نوزادان تازه متولد شده به طور معمول برای مدت 2 تا 4 ساعت می خوابند.

انتظار نداشته باشید که مثل شما شبانه بخوابند - سیستم هضم نوزادان آنقدر کوچک است که هر چند ساعت یکبار به تغذیه نیاز دارند و اگر 4 ساعت از آنها تغذیه نکرده باشند باید بیدار شوند (یا اگر پزشک بیشتر نگران افزایش وزن آن باشد)
 • چه زمانی می توانید انتظار داشته باشید که کودک شما شبانه بخوابد؟

بسیاری از نوزادان در 3 ماهگی شبانه روز (بین 6 تا 8 ساعت) می خوابند، اما اگر خواب نداشته باشند، جای نگرانی نیست. مانند بزرگسالان، نوزادان نیز باید الگوی خواب و چرخه خود را ایجاد کنند، بنابراین اگر نوزاد تازه متولد شده شما وزن اضافه می کند و سالم به نظر می رسد، اگر 3 ماه تمام شب خواب نداشته باشد، ناامید نشوید.
 • مهم این است که همیشه نوزادان را به پشت بخوابانید تا خطر(SIDS) سندرم مرگ ناگهانی نوزاد کاهش یابد.

سایر روش های خواب ایمن عبارتند از:

استفاده نکردن از پتو، لحاف، پوست حیوانتی مانند گوسفند، حیوانات پر شده و بالش در تخت (اینها می توانند کودک را خفه کنند). و یک اتاق خواب (اما نه یک تخت) با والدین برای 6 ماه اول تا 1 سال. همچنین حتماً موقعیت سر کودک خود را شب به شب تغییر دهید (ابتدا راست، سپس چپ و ...) تا از ایجاد لکه صاف در یک طرف سر جلوگیری کنید.
 • بسیاری از نوزادان تازه متولد شده روزها و شب هایشان "مختلط" است.

آنها تمایل دارند شب بیدار و هوشیارتر باشند و در روز خواب بیشتری داشته باشند. یکی از راه های کمک به آنها این است که تحریک شبانه را به حداقل برسانید. چراغ ها را کم استفاده کنید، مثلاً از چراغ شب استفاده کنید. برای کودک در روز صحبت و بازی کنید. وقتی کودک شما در طول روز از خواب بیدار شد، سعی کنید با صحبت و بازی کمی بیشتر او را بیدار نگه دارید. حتی اگر ممکن است از دست زدن به نوزاد تازه متولد شده احساس اضطراب کنید، طی چند هفته کوتاه یک روال معمول ایجاد می کنید و مانند یک والدین حرفه ای می شوید! اگر سوال یا نگرانی دارید، از پزشک خود بخواهید منابعی را پیشنهاد کند که می تواند به شما و کودک شما در کنار هم بودن و رشد کمک کند.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال

ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال

ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال

ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال : کلمات کلیدی
 • کودکان با دیدن افرادی که از ماسک صورت خود استفاده می کنند واکنش های مختلف و متفاوتی خواهند داشت.
 • صحبت با کودکان در مورد ماسک صورت می تواند به هر دو شما کمک کند.
 • کودکان به اطلاعات دقیق و متناسب با سن، به علاوه فرصت هایی برای پرسیدن سوال و صحبت درباره احساسات نیاز دارند.
 • بازی می تواند به کودکان کمک کند تا ماسک های صورت را بیاموزند و احساسات خود را کشف کنند.
 • اگر استفاده از ماسک بر توانایی شما در برقراری ارتباط با کودک تأثیر می گذارد، تماس چشمی، لمس، حرکات سر و موارد دیگر را امتحان کنید.

ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : نیازهای موجود

برای دریافت راهنمایی در مورد اینکه آیا شما و فرزندتان ملزم به پوشیدن ماسک صورت هستید، بررسی کنید. مهم است که به روز باشید زیرا توصیه ها ممکن است به سرعت در منطقه محلی شما تغییر کنند. کودکان زیر دو سال هرگز نباید از ماسک صورت استفاده کنند. دلیل این امر این است که ماسک های صورت می توانند خطر خفقان و خفگی را برای این گروه سنی ایجاد کنند.

واکنش کودکان به ماسک های صورت در طی ویروس کرونا (19-COVID)

نحوه واکنش و احساس کودکان در هنگام مشاهده ویروس کرونا (19COVID-) به افراد در ماسک صورت می تواند به سن بستگی داشته باشد. نوزادان و کودکان کوچکتر توجه زیادی به چهره دارند. بنابراین وقتی نتوانند صورت شما یا سایر مراقبان و افراد آشنا را ببینند، ممکن است احساس اضطراب یا ناراحتی کنند. یا ممکن است احساس کنند که شما یا افراد دیگر 'ترسناک' یا 'عجیب' به نظر می رسید. کودکان بزرگتر ممکن است با ماسک های صورت راحت تر باشند. آنها ممکن است به هیچ وجه احساسات شدیدی نسبت به آنها نداشته باشند. کودکان در هر سنی ممکن است درمورد اینکه چرا افراد ماسک به صورت می زنند و آیا آنها نیز باید از آن استفاده کنند سوالاتی دارند. و هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان، ماسک های صورت می توانند مقابله کننده یا طاقت فرسا باشند - یک یادآوری قابل مشاهده از تأثیر ویروس کرونا (19COVID-) بر زندگی روزمره و جوامع ما. خبر خوب این است که اکثر کودکان، به ویژه با حمایت و اطمینان مناسب، با دیدن شما و سایر افراد ماسک صورت سازگار می شوند. اگر شما یا فرزندتان احساس اضطراب زیادی می کنید، بهتر است از او کمک بگیرید. با پزشک عمومی، متخصص اطفال، معلم یا مشاور مدرسه فرزند خود صحبت کنید.

صحبت با کودکان در مورد ماسک صورت

صحبت با کودکان در مورد ماسک صورت می تواند به آنها کمک کند تا با احساسات خود کنار بیایند. در اینجا چند پیشنهاد برای روش های مناسب سن برای صحبت با کودکان آورده شده است. برای کودکان بسیار خردسال، می توانید از زبان ساده ای برای توضیح ماسک های صورت و موارد استفاده آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، "این یک ماسک صورت است. بالای بینی ام، بالای دهانم. بابا کجاست؟ من اینجام!"
ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال
ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال

برای کودکان بزرگتر، می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. وقت بگذارید و در مورد ماسک های صورت صحبت کنید.

بهترین زمان برای صحبت در مورد ماسک های صورت زمانی است که می توانید توجه کامل خود را به کودک خود بدهید. این می تواند در هنگام شام، زمان حمام یا زمان خواب باشد. اگر می توانید، یک ماسک آماده داشته باشید تا به کودک خود نشان دهید.
 1. از لحنی آرام، اطمینان بخش و مثبت استفاده کنید.

اگر هنگام صحبت با کودک در مورد ماسک های صورت، آرام و اطمینان آور به نظر برسید، به احتمال زیاد فرزند شما احساس امنیت و آرامش می کند.
 1. بدانید فرزند شما چه می داند.

ابتدا از کودک خود بپرسید که چه چیزی درباره ماسک صورت می داند، آیا افرادی را که ماسک صورت می زنند دیده اند و آیا سوالی دارند یا نه. مثلا: این یک ماسک است. آن را روی بینی و دهانم می پوشم. آیا می دانی چرا وقتی بیرون می روم باید ماسک بزنم؟" "آیا توجه کرده اید که مردم اکنون ماسک روی صورت خود دارند؟ "

4- ماسک های صورت را به روشی که کودک درک می کند توضیح دهید.

این مربوط به چسبیدن به واقعیت ها و تمرکز بر نکات مثبت است. مثلا:

 • "وقتی صحبت می کنیم، نفس می کشیم، سرفه می کنیم و عطسه می کنیم، ممکن است از بینی و دهان ما بزاق خارج شود.
ماسک های صورت می توانند جلوی انتقال گرفتگی و بزاق به افراد دیگر را بگیرند. بهتر است که خرخر و بزاق را برای خود نگه داریم! "
 • افراد سالم از ماسک صورت استفاده می کنند. بسیاری از افراد، مانند پزشکان، پرستاران و معلمان، برای انجام کارهای خود ماسک به صورت می زنند.
استفاده از ماسک یکی از روش هایی است که می تواند به ما کمک کند تا همه از (19COVID-) در امان بمانند."
 • "نیازی به پوشیدن ماسک صورت در منزل نیست ولی برای بیرون از خانه واجب است. اما شما فقط با شستن دست ها، سرفه و عطسه به آرنج خود کمک می کنید و یادتان می رود که صورت خود را لمس نکنید. "
 • "نیازی نیست که در خانه ماسک به صورت بزنم. مردم فقط هنگام خارج شدن از خانه باید آنها را بپوشند. "
 1. احساسات کودک خود را در مورد ماسک های صورت تنظیم کنید.

از فرزندتان احساس خود را بپرسید و به صحبت های فرزندتان گوش دهید. به کودک خود بگویید احساسات او خوب است. همچنین می توانید از کودک خود بپرسید که برای بهتر شدن به چه چیزی نیاز دارد. اگر احساسات خود را به اشتراک بگذارید و به کودک بگویید برای مقابله با آن چه کاری انجام می دهید، ممکن است به فرزندتان اطمینان دهد.

مثلا:

 • "درباره اینکه، امروز از دیدن همه با ماسک صورت چه احساسی داشتید؟"
 • "من می دانم که ماسک های صورت می توانند عجیب به نظر برسند.
خوب است که احساس عدم اطمینان کنید من چند ماسک صورت در رنگ ها و الگوهای سرگرم کننده خریداری کردم. چرا به من کمک نمی کنی یکی را بپوشم؟" به نظر می رسد شما نگران نباشد ماسک صورت خود را استفاده کنید. ممکن است به شما کمک کند بدانید که این بزرگسالان هستند که ویروس را می گیرند و شیوع می دهند. و اکثر کودکان در صورت ابتلا به آن خیلی بیمار نمی شوند. "
ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال
ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال

صحبت با کودکان مبتلا به اوتیسم، اختلالات یادگیری یا تاخیر در رشد

اگر کودک شما اوتیسم است یا دارای تاخیر رشد یا اختلال یادگیری است، ممکن است کودک شما به اطلاعات مناسب از نظر رشد نیاز داشته باشد. داستان های اجتماعی یا پشتیبانی های بصری ممکن است به ویژه برای کودکان اوتیسم یا کودکان دارای اختلال یادگیری مفید باشد. می توانید از متخصص بهداشت یا معلولیت فرزند خود بخواهید تا به شما کمک کند چیزی خاص برای فرزندتان ایجاد کنید.

استفاده از بازی برای آشنایی کودکان با ماسک های صورت و کاهش اضطراب

 • کودکان از طریق بازی یاد می گیرند.

بنابراین بازی می تواند راهی عالی برای کمک به کودکان باشد که با دیدن افرادی که ماسک صورت دارند، احساس راحتی بیشتری دارند. بازی همچنین می تواند به کودکان در بیان و کشف احساسات درباره ماسک صورت کمک کند. اگر می خواهید ماسک صورت را در بازی کودک خود وارد کنید، باید اقدامات احتیاطی ساده ای انجام دهید. همیشه بر کودک خود نظارت داشته باشید تا از خفگی و خطرات خفگی ماسک ها و بندهای ماسک جلوگیری کند. مطمئن شوید که با ماسک های تمیز بازی می کنید. و اگر ماسک زده اید، کودک را از لمس آن منصرف کنید.

در اینجا ایده هایی برای بازی با ماسک ارائه شده است که می توانید آنها را برای سن کودک یا مرحله رشد خود مطابقت دهید:

 • آهنگ ها یا قافیه های احمقانه درباره ماسک های صورت بسازید. اقدامات زیادی استفاده کنید.
 • داستان هایی درباره شخصیت های نقابدار که ابرقهرمان هستند، بسازید.
 • با ماسک خود یک بازی شکلک ها با چهره (peekaboo) انجام دهید. هر بار ماسک خود را بردارید چهره های خنده داری ایجاد کنید.
 • به کودک خود ماسک صورت بدهید تا در هنگام فعالیت های روزمره مانند زمان حمام، لمس کند و با او بازی کند.
به عنوان مثال، ممکن است کودک شما دوست داشته باشد هنگام بازی در آب، ماسک را بشویید.
 • اسباب بازی های نرم مورد علاقه کودک خود را با ماسک به صورت آرایش کنید. می توانید از اسباب بازی ها برای قرار دادن یک نمایش عروسکی استفاده کنید.
 • کودک خود را وادار کنید که نقاشی از چهره اعضای خانواده خود را نقاشی کند. یا با استفاده از تصاویر ماسک های صورت کلاژ درست کنید.
 • تبدیل ماسک صورت به یک پروژه هنری . به عنوان مثال، نوار چسب را به ماسک صورت خود بچسبانید تا آن را به ماهی ژله ای تبدیل کند. یا بگذارید فرزندتان ماسک صورت را برای استفاده شما تزئین کند.
اگر کودک احساس مسئولیت کند، ممکن است ابراز احساس راحت تر باشد. همیشه ایده خوبی است که با بازی فرزند خود را دنبال کنید.

هنگام استفاده از ماسک صورت با فرزند خود ارتباط برقرار کنید.

ماسک های صورت برخی از حالات صورت ما را پنهان می کنند، بنابراین می توانند بر نحوه ارتباط ما به ویژه با کودکان تأثیر بگذارند.

اگر احساس می کنید استفاده از ماسک صورت بر توانایی شما در برقراری ارتباط با فرزندتان تأثیر می گذارد، در اینجا برخی از کارهایی که می توانید با کودکان در سنین مختلف انجام دهید وجود دارد:

 • به سمت کودک خود برگردید و از تماس چشمی زیادی استفاده کنید.
 • سعی کنید بلندتر، آهسته و واضح تر صحبت کنید تا کودک شما از طریق ماسک صدای شما را بشنود.
 • از عبارات اغراق آمیز استفاده کنید تا لبخند یا تعجب در چشمان شما نمایان شود.
 • از زبان بدن و حرکاتی مانند نق زدن با سر و لمس آرام فرزند خود برای نشان دادن گوش دادن استفاده کنید.
 • با استفاده از ماسک صورت، "حدس بزنید" را بیان کنید و از چشم ها و ابروهای خود برای نشان دادن احساسات مختلف استفاده کنید.
 • برای اینکه کودک شما را در درک و استفاده از زبان بدن، حرکات دست و حرکت برای برقراری ارتباط تمرین کند، برای او تمرین کنید.
 • هنگامی که در خانه با هم هستید و ماسک به صورت ندارید، کودک خود نوازش و صورت او را لمس کنید.
کودکانی که نیازهای اضافی دارند و برای برقراری ارتباط به حالت های صورت متکی هستند، مانند برخی از کودکان ناشنوا ممکن است نیاز به حمایت بیشتری داشته باشند. محافظ های شفاف صورت یا ماسک های صورت با پنجره های شفاف دهان ممکن است گزینه هایی باشند. بسته به نیاز و سن فرزندتان، می توانید وسایل ارتباطی نوشتاری یا دیداری را نیز امتحان کنید.
ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال
ماسک صورت و ویروس کرونا (19-COVID) : حمایت از کودکان 0-12 سال

فاصله فیزیکی، ماسک صورت و کودکان

فاصله فیزیکی یک روش کلیدی برای محافظت از کودک در برابر ویروس کرونا (19COVID-) و جلوگیری از شیوع ویروس در جامعه است.

فاصله فیزیکی شامل موارد زیر است:

 • در صورت امکان حداقل 1.5 متر از افراد دیگر دور باشید.
 • استفاده از بهداشت دست و بهداشت شخصی
 • اگر بیمار هستید در خانه بمانید.
ماسک های صورت می توانند در صورت توصیه یا درخواست مقامات بهداشتی، بخشی از فاصله فیزیکی باشند. وقتی نفس می کشید، صحبت می کنید، سرفه می کنید یا عطسه می کنید، آنها به عنوان یک مانع فیزیکی برای گسترش ویروس کرونا (19COVID-) عمل می کنند. اگر از خود می پرسید که آیا فرزند شما علاوه بر سایر اقدامات فاصله جسمی، باید از ماسک صورت نیز استفاده کند، توجه به این موارد مهم است:

    سن و مرحله رشد کودک شما

    سابقه پزشکی کودک شما

 • توانایی کودک شما برای پوشیدن و گذاشتن ماسک صورت به طور صحیح و ایمن
 • توانایی شما در ارائه نظارت دقیق در حالی که کودک شما ماسک صورت می زند.
برای مشاوره بیشتر در مورد مناسب بودن ماسک صورت برای فرزندتان، با پزشک عمومی، متخصص اطفال یا پرستار بهداشت کودک و خانواده صحبت کنید.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
مرحله اول زایمان اثر و گشادی

راهنمای مرحله اول زایمان : اثر و گشادی

راهنمای مرحله اول زایمان : اثر و گشادی

راهنمای مرحله اول زایمان : اثر و گشادی : مهم است که از بارداری خود آگاهی داشته باشید. درباره آنچه در مرحله اول زایمان از جمله زایمان و گشاد شدن انتظار می رود، بیاموزید. مراحل زایمان و تولد بخشی از یک روند شگفت انگیز و به ظاهر معجزه آسا است. گرچه در همه روش های مختلف رسیدن زنان به مادری تفاوت و زیبایی وجود دارد، اما درک روند معمولی پیشرفت بدن در مراحل زایمان برای آماده شدن برای تولد مفید است. هر بارداری و زایمان و زایمان منحصر به فرد است، از جمله مدت زمانی که برای انتقال از یک مرحله به مرحله دیگر طول می کشد. این راهنمای نهایی برای افشاندن و گشاد شدن به شما کمک خواهد کرد تا مراحل زایمان و آنچه را که در واقع در طول زایمان اولیه و یا زایمان فعال برای بدن اتفاق می افتد، درک کنید:

مراحل کار

اولین مرحله زایمان، گشاد شدن و برآمدگی دهانه رحم است. این مقایسه های مفید را برای کمک به شما در تجسم این روند اولیه ارائه می دهد: گشاد 1 سانتی متر: Cheerios گشاد 2 سانتی متر: انگور گشاد 3سانتی متر: برش موز گشاد 4 سانتی متر: کراکر پس از این مدت، دهانه رحم به سمت فاز فعال در نظر گرفته می شود که در آن انقباضات معمولاً سه تا پنج دقیقه از یکدیگر فاصله دارند. مرحله نهایی افشاندن و گشاد شدن به عنوان مرحله گذار شناخته می شود و این بیشترین زمان برای اکثر خانم ها با شدیدترین دردها در این زمان است. این زمانی است که دهانه رحم عمل تخلیه و گشاد شدن را تا 10 سانتی متر کامل می کند.

مرحله اول زایمان

مرحله اول زایمان زمانی اتفاق می افتد که شما به طور معمول احساس انقباض می کنید. وقتی انقباضات شما خفیف و نامنظم احساس شود، زایمان زودرس محسوب می شود. با نزدیک شدن به موعد مقرر، طبیعی است که بخواهید مراقب علائم زایمان باشید. از دیگر علائم اولیه زایمان می توان به افتادن کودک اشاره کرد که به معنای پایین آمدن آن در لگن است. این اتفاق می تواند چند هفته قبل از شروع زایمان واقعی رخ دهد. همچنین ممکن است گرفتگی عضلانی بیشتر، کمردرد و شل شدن مفاصل را احساس کنید. زایمان زودرس ممکن است از چند ساعت تا چند روز ادامه داشته باشد. این انقباضات زودرس زایمان ممکن است شما را به یاد انقباضات براکستون هیکس(Braxton Hicks) بیاندازد که ممکن است از اواسط بارداری احساس کرده باشید. برای به دنیا آمدن کودک شما، دهانه رحم (متشکل از عضله سفت که یک پایه قوی در پایین رحم تشکیل می دهد) باید کشیده و نرم شود تا بتواند باز یا گشاد شود. این فرآیند اتساع باعث می شود کودک شما از رحم خارج شده و به داخل واژن برسد. در اواخر بارداری، موادی به نام پروستاگلاندین در خون شما باعث نرم شدن دهانه رحم می شود تا قابلیت انعطاف بیشتری پیدا کند.
کودک شما همچنین به "موقعیت" می رسد تا راه خود به بیرون را بیابد.
یکی از اولین نشانه های زایمان زودرس گاهی اوقات نمایش خونین نامیده می شود. این ممکن است هنگامی اتفاق بیفتد که دهانه رحم شما شروع به باز شدن کند و پلاگین مخاطی که دهانه رحم را مسدود می کند از جای خود خارج شود. اگر مقدار قابل توجهی خون مشاهده کردید و یا اگر کیسه آب شما پاره شد، ممکن است فوراً برای دریافت مشاوره در مورد مراحل بعدی به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مراجعه کنید. ممکن است بخواهید از ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی خود در مورد اینکه در چه مرحله ای ممکن است بخواهید به بیمارستان بروید یا با یک تیم پشتیبانی یا تولد در مراحل اولیه زایمان قبل از شروع زایمان تماس بگیرید، مشاوره پزشکی بخواهید بنابراین معیارهایی را در ذهن دارید . هنگامی که زایمان زودرس آغاز می شود، بسیاری از زنان تصمیم می گیرند تا حد ممکن آرام باشند. آنها ممکن است تکنیک های تنفس را تمرین کنند، پیاده روی کنند، یا نشستن یا حرکت در موقعیت های مختلف را تجربه کنند.

اثر

در حالی که باردار هستید، دهانه رحم شما معمولاً حدود 2 تا 3 سانتی متر طول دارد. سوراخ شدن دهانه رحم کوتاه و نازک شدن دهانه رحم است. در حاملگی سه ماهه سوم بارداری، انقباضات عملی Braxton Hicks شروع به کوتاه شدن دهانه رحم می کند، فرآیندی که به آن گفته می شود. اکثر خانم ها دارای گردن رحم هستند که در مراحل اولیه زایمان به 1 سانتی متر کوتاه شده است. این نیز به عنوان 50 درصد افاضه شده است. با ادامه کوتاه شدن دهانه رحم، رحم به تدریج کشیده می شود و تا زمانی که 100 درصد اثر داشته باشد، دهانه رحم شروع به باز شدن می کند. "من همیشه به عنوان یک نمودار پای در مورد آن فکر می کنم. اگر 2 سانتی متر (از 10) گشاد داشته باشید، 20٪ با اتساع انجام می شود. اگر 80٪ افاضه داشته باشید، 80٪ با افشانه انجام می شود. مهم است بدانید که برای گشاد شدن دهانه رحم، ابتدا باید نازک شود (اثر)، یک فرد باردار ممکن است هفته ای که بدن خود را برای زایمان آماده می کند، کمی و در نتیجه گشاده راه برود. غیر معمول نیست که هنگام شروع زایمان مشاهده شود کسی 2-3 سانتی متر گشاد شده و 50-60٪ اثر دارد."

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک

10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک

10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک

10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک  : لوسی توماس، متخصص خوردن غذا در مشاغل سخت و مشاور در Organix، نکات مهم خود را برای موفقیت در شیر گرفتن کودک بیان می کند. من به عنوان یک متخصص تغذیه بسیار زیاد با نوزادان، کودکان نوپا و کودکان در هر سنی کار کرده ام. معمولاً نگرانی در مورد انجام کار درست برای موفقیت از شیر گرفتن کودکان صورت می گیرد، معمول است.

من می گویم به عنوان یک اصل راهنما، هیچ دو نوزادی یکسان نیستند، هر کدام می توانند در زمان های مختلف، با غذاهای مختلف برای غذا آماده شوند و از شیر گرفته شوند.

مجبور نکنید، آن را سرگرم کنید و آرام نگه دارید، و مطمئن باشید که در پایان به آنجا خواهند رسید! چیزهای زیادی برای بچه های ما وجود دارد که می توانند از طریق فرآیند از شیر گرفتن، از بینایی غذا گرفته تا لمس و بافت لمسی، صدایی که ایجاد می کند، بو و طعم را به بدن بکشند. بسیاری از قطعات این معما باید در یک پیشرفت بزرگ در کنار هم قرار بگیرند، به همین دلیل عجیب نیست که همه بچه ها در مراحل مختلف از شیر گرفته می شوند.

در اینجا نکات مهم من برای موفقیت در شیر گرفتن آورده شده است.

نکات گفته شده برای از شیر گرفتن کودک توسط لوسی توماس

10 نکته برتر برای از شیر گرفتن موفقیت

1-- پشتکار مهم است.

قبل از اینکه کودک غذای خاصی را قبول کند، ممکن است بین 10 تا 15 بار طول بکشد. آنها باید یاد بگیرند که طعم برخی از غذاها را دوست دارند غذاهای تلخ مانند کلم بروکلی، گل کلم و اسفناج. آنها ممکن است صورت را بکشند یا آن را تف کنند، اما این نشانه تنفر، صرفاً ناآشنایی نیست. طعم و بوی این غذاهای تلخ می تواند منجر به امتناع غذا شود. اما تسلیم نشو! تحقیقات نشان می دهد مواجهه مکرر و تکرار با آنها موفقیت آمیزترین راه آشنایی و پذیرش نهایی آنهاست.

2-- به هم ریختگی غذا و محیط توسط کودک

سعی کنید اجازه دهید کودک شما غذای خود را جستجو کند و با او بازی کند و تا پایان نگران پاک کردنش نباشید. می توانید این کار را با قرار دادن پوره سبزیجات یا میوه مستقیم روی سینی صندلی چرخدار آنها انجام دهید و به آنها اجازه دهید انگشتان خود را داخل آن قرار دهند. به هم ریختن راهی عالی برای حساسیت زدایی از کودک در برابر بافت و تجربه حسی غذا است.
10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک
10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک

3-- حساسیت دهانی کودک را کاهش دهید

به یاد داشته باشید که غذا خوردن به مهارت های جسمی و شناختی به مهارت های زیادی احتیاج دارد. درک حسی کودک شما با تمام این احساسات جدید در حال هدر رفتن است. تمرکز خود را بر روی کاهش حساسیت دهان و دندان خود با استفاده از مسواک نرم، اسباب بازی های دندان درآوردن (گرم و سرد)، غذاهای انگشتی دلپذیر که بچه ها می توانند مانند آدامس آنها را بجوند (چوب های شور Organix Melty Veggie Sticks و Organix Rice برای این کار خوب هستند) و می توان به پوره آغشته کرد برای اولین وعده غذایی جالب.

4-- با طعم دهنده های ریز شروع کنید.

یک تمرین عالی قرار دادن نقاط کوچک غذا در گوشه دهان کودک شما است. این یک روش ملایم است که به آنها چیز جدید یا متفاوتی را معرفی کنید، زبان آنها به طور طبیعی دراز می شود و آن را جستجو می کند. این همچنین یک روش خوب برای کمک به آنها در تقویت عضلات نوپای زبان است.

5-- از خواهر و برادر بزرگتر بی پروا نهایت استفاده را ببرید.

اگر خواهر و برادر بزرگتری دارند، یکی دیگر از راه های افزایش مهارت دهانی و سرگرمی این است که به آنها نشان دهید زبان خود را بیرون کشیده و به طرف دهان خود می کشند و ببینید آیا کودک شما می خواهد آن را کپی و انجام دهد. این یک تمرین عالی برای دهان کودک شما قبل از یادگیری صحبت است و به او در کنترل غذا در دهان کمک می کند.

6-- با میوه و سبزیجات بازی کنید.

كمك به كودكان خود برای سرگرم كردن و كشف سبزیجات و میوه های سبز، بدون هیچ گونه چشم داشتی كه آنها واقعاً آنها را بخورند، محل خوبی برای شروع است. ایده این است که به کودک خود روشی سرگرم کننده برای کشف سبزیجات سبز ارائه دهید که آنها را مجبور به خوردن آن نکنید، اما قرار گرفتن در معرض سبزیجات و طعم بسیار ظریف را به آنها ارائه دهید. آواز خواندن ابزاری ساده و در عین حال موثر است که به شما کمک می کند تا برای ایجاد حس مثبت کمک کنید. بیشتر بخوانید: نحوه ایجاد عادت های غذایی سالم در نوزادان و کودکان نوپا

7-- جادوی آینه

با کودک خود از آینه استفاده کنید تا کودک خود را ببیند و آنها را تشویق کنید تا از سبزیجات سبز و ملایم مانند مسواک برای مسواک زدن آرام لثه های خود استفاده کنند. این واقعاً به آنها کمک می کند تا به این سبزیجات عادت کنند. همچنین می توانید این کار را خودتان امتحان کنید.

8-- سعی نکن عزیزم را گول بزنی

سبزیجات را مبدل و پنهان نکنید (به عنوان مثال اسفناج را با سیب یا نخود فرنگی با گلابی مخلوط نکنید) - این می تواند اعتماد را از دست داده و بچه های ما را به آنچه ما به آنها پیشنهاد می دهیم مشکوک کند.

9-- با سوپ کارها را ساده انجام دهید.

سوپ تره فرنگی و سیب زمینی شیرین، مناسب برای + 6 ماه سوپ راهی عالی برای تشویق کودک شما برای سوار شدن به قطار سبز و همچنین پیوستن شما به مزایای تغذیه ای است. یک سوپ سیب زمینی شیرین تره فرنگی و شیرین ساده که با مقدار کمی نمک تهیه شده و به یک سوپ صاف تبدیل می شود یک گزینه دوست داشتنی است. دختران من نیز دوست دارند چوب شور ( Organig Melty Veggie Sticks ) خود را در سوپ خود فرو ببرند!
10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک
10 نکته موفقیت آمیز بدون خطر برای از شیر گرفتن کودک

10--  نکته ظریف (از طعم و رنگ اضافی برای غذاها استفاده کنید).

گیاهان و ادویه ها در افزودن به غذای کودک شما بسیار موثر هستند و عطر و طعم جالبی می دهند - پیاز خرد شده را در تخم مرغ خرد شده، شوید روی ماهی، پستو روی ماکارونی، گیاهان مخلوط روی سبزیجات تفت دهید - این به کودک شما کمک می کند تا با رنگ سبز آشنا شود.

پرستار در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
چگونه عادات غذایی سالم در نوزادان و کودکان نوپا ایجاد کنیم.

چگونه عادات غذایی سالم در نوزادان و کودکان نوپا ایجاد کنیم.

چگونه عادات غذایی سالم در نوزادان و کودکان نوپا ایجاد کنیم.

چگونه عادات غذایی سالم در نوزادان و کودکان نوپا ایجاد کنیم. : دکتر Sophie Niedermaier-Patramani، بنیانگذار Little Tummy، با ما در مورد برخی نکات مهم در مورد القای عادات غذایی سالم در بچه های کوچک صحبت می کند. دفعه بعدی که کوچولوی شما از سبزیجاتی که با عشق آماده کرده اید امتناع ورزید، ناامید نشوید - این فقط یک مسئله عادت است. تمام روال هایی که شما و کوچولوی خود در سال اول زندگی ایجاد می کنید عادت های بالقوه ای است که کودک شما ممکن است در طول زندگی خود به آن پایبند باشد. عادات غذایی کودک اغلب یک عمر طول می کشد و این دلیل خوبی برای عادت دادن کودک کوچک شما به انتخاب مواد غذایی سالم در اوایل زندگی او می باشد. در اینجا چند نکته برای ایجاد عادات غذایی سالم برای کودک شما (و شاید برای خودتان نیز) ذکر شده است.

عادت های غذایی سالم را زود شروع کنید.

ارائه انواع سبزیجات و (به میزان کمتری) میوه باعث می شود کودک شما به مزه و بافت عادت کند. مطالعات نشان داده است که نوزادانی که در اولین غذاهای آنها سبزیجات طعم تلخی دارند، به احتمال زیاد این طعم ها را در دوران کودکی قبول می کنند. به نشانه های گرسنگی و سیری کودک خود گوش فرا دهید که به آنها کمک می کند حس ذاتی خود را در مورد زمان و میزان غذا خوردن خود حفظ کنند.

چهره ناراحت و اخمو و متعجب کودک را در آغوش بگیرید.

چهره نوزادان واکنش ذاتی به سلیقه های تلخ را نشان می دهد. آنها صورت خود را خرد می کنند انگار فقط یک تکه لیمو را گاز گرفته اند. محققان دریافته اند که این واکنش صورت زمانی از بین می رود که نوزادان به طور مکرر همان طعم را امتحان کنند. چهره خنده دار در ابتدا امتحان کنید، لزوما به این معنی نیست که کودک کوچک شما غذا را دوست ندارد. بسیار عالی خواهد بود که مشاهده کنید این رفلکس با گذشت زمان از بین می رود.

با رعایت عادات غذایی سالم پیگیر باشید.

وقتی کودک شما اولین بار طعم جدیدی را قبول نمی کند، تسلیم نشوید. ممکن است بین 10 تا 15 تلاش طول بکشد تا اینکه غذای جدید کودک شما را دوست داشته باشد، مخصوصاً اگر غذایی با طعم تلخ مانند کلم پیچ، کلم بروکلی یا اسفناج باشد. اگر کودک شما برای اولین بار نمی خواست غذایی را امتحان کند، پس از چند روز دوباره امتحان کنید. شما این احساس را دوست خواهید داشت که آنها بعد از چند تلاش سرانجام شروع به بلعیدن آن کنند!
چگونه عادات غذایی سالم در نوزادان و کودکان نوپا ایجاد کنیم.
چگونه عادات غذایی سالم در نوزادان و کودکان نوپا ایجاد کنیم.

همه چیز را بچشید.

نوزادان و کودکان نوپا با تقلید از دیگران چیزهای جدیدی یاد می گیرند و در مورد عادات غذایی سالم هم همین طور است. بزرگترین الگوی آنها والدینشان هستند! اگر آنها تماشا کنند که شما از انتخاب غذای سالم لذت می برید، می خواهند آنها را نیز امتحان کنند. بهترین روش برای نشان دادن این که در هنگام وعده های غذایی منظم خانوادگی، خودتان از غذا چقدر لذت می برید. به دنیا آوردن یک کودک تغییرات عظیمی را در زندگی شما ایجاد می کند. در حقیقت، نشان داده شده است که مادران معمولاً در دوران بارداری عادات غذایی خود را به سمت بهتر تغییر می دهند.

نوشیدنی های خود را تماشا کنید.

هنگامی که کودک نوپای شما تشنه است، آب یا نوشیدنی های شیرین بی ضرر را ارائه دهید. آب میوه ها سرشار از قند میوه و ارزش غذایی کمی هستند. هر نوع نوشیدنی سرشار از قند می تواند به دندان های کودک کوچک شما آسیب برساند.

میان وعده ها می توانند سالم و جالب توجه باشند.

میان وعده ها باید وعده های غذایی کوچکی باشند تا اشتهای کودک شما را برطرف کنند. اطمینان حاصل کنید که اندازه مقادیر کافی است، بنابراین کودک کوچک شما دوباره گرسنه و تقاضای وعده غذایی اصلی را خواهند داشت. گزینه های میان وعده سالم، مانند کلم بروکلی بخارپز، پنیر یا ماست کم چربی را امتحان کنید. نوشیدنی های سالم مانند هوموس خانگی یا کره بادام می تواند برای کودکان نوپای بزرگتر و کودکان نیز سرگرم کننده باشد زیرا آنها می توانند غذا یا انگشتان خود را در آنها فرو ببرند. نوزادانی که از همان اوایل به این عادات غذایی سالم عادت می کنند، به احتمال زیاد در بزرگسالی به آنها می چسبند. این به آنها کمک می کند وزن و سبک زندگی سالمی داشته باشند. زندگی می تواند کثیف شود و درست همانطور که هر از چندگاهی از شکلات یا کیک لذت می بریم، کوچولوی شما نیز همین کار را خواهد کرد. کاملاً طبیعی و عادی است که هر از گاهی قوانین را زیر پا بگذارید. فقط فکر کنید که هر تلاش کوچک تأثیر بزرگی در کوچولوی شما خواهد داشت، پس به تلاش خود ادامه دهید و نسبت به خود خیلی سخت نگیرید.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟

چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟

چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟

چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟ : یک متخصص اطفال به شما توضیح می دهد که چه زمانی نوزادان معمولاً نام خود را تشخیص می دهند و همچنین اگر آنها نگران نیستند، شما نگران باشید.

چه چیزی در یک نام است؟

اگر از والدینی که در انتظار به دنیا آمدن کودک را می کشند یا از پدر یا مادر که به تازگی بچه دار شده اند، می پرسید خیلی چیزهاست. وقتی خانمی قصد بچه دار شدن دارد، وقت و انرژی زیادی را صرف تصمیم گیری در مورد نامگذاری فرزند خود می کند. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از والدین مشتاق هستند کودک خود را هنگام گفتن نام خود تشخیص دهند. برای بسیاری از والدین هم به سرعت پیدا کردن نام دشوار است! بیشتر: 12 فعالیت تکاملی ساده که باید با کودک خود امتحان کنید اما، مانند بسیاری از نقاط عطف رشد، همه نوزادان نام خود را در زمان دقیق تشخیص نمی دهند. آنها با سرعت خودشان پیش می روند. برخی ممکن است این کار را زودتر انجام دهند، در حالی که برخی دیگر دیرتر این کار را انجام می دهند. اگر کودکتان بعداً پاسخ دهد، ممكن است نگران باشید كه مشكلی مانند مسئله رشد زبان در كودك شما وجود دارد. این دلیلی برای زدن دکمه وحشت نیست. ممکن است کودک شما کمی بیشتر از دیگران وقت نیاز داشته باشد. نقاط عطف توسعه یک ماراتن است و نه یک سرعت. بیایید نگاهی بیندازیم به زمانی که نوزادان معمولاً نام خود را تشخیص می دهند و همچنین اگر شما نمی خواهید نگران باشید.

چه زمانی نوزادان به نام خود واکنش نشان داده و پاسخ می دهند؟

این سوال میلیون دلاری است که والدین می خواهند هنگام رشد و تکامل کودک خود بدانند. دکتر راسل هورتون، پزشک متخصص اطفال دارای مجوز با Banner Health در آریزونا، می گوید که نوزادان به طور معمول صدای نام خود را هنگامی که حدود نه تا ده ماه سن دارند تشخیص می دهند. هورتون می گوید: "مانند همه نقاط عطف رشد، تداوم آنچه طبیعی است وجود دارد و برخی از نوزادان ممکن است زودتر از این به صدای نام خود تبدیل شوند." هورتون اضافه می کند تا زمانی که آنها به 15 ماهگی می رسند، ممکن است مستقیماً به نام خود پاسخ دهند. زمانی که نوزادان به نام خود پاسخ می دهند معمولاً مربوط به زمانی است که کودک شروع به بازی کردن می کند و سعی می کند بیشتر با صدای خود ارتباط برقرار کند. طبق آكادمی اطفال آمریكا، بسیاری از نوزادان جلوتر از زمان وارد شدن به یك سالگی به نام خود پاسخ می دهند و همچنین شروع به زمزمه كردن و استفاده از صحبت های كودكانه می كنند. بسیاری از کودکان یک ساله حتی ممکن است سعی کنند "ما-ما" و "با-با" بگویند. اگر کودک شما هنوز این کار را نکرد، اشکالی ندارد. اینها فقط مواردی هستند که باید در هنگام رشد از آنها مراقبت کرد.
چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟
چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟

علامت گذاری می کند که کودک شما در حال یادگیری شناخت نام خود است.

همه نوزادان در نحوه شناختن نام خود متفاوت هستند، اما برخی از موارد معمول وجود دارد که می توانید به عنوان پدر و مادر در جستجوی پاسخ کودک به نام آنها باشید. اگر کودک شما شروع به انجام هر یک از کارهای زیر کند، ممکن است آنها در حال یادگیری شناختن نام خود باشند.
 • کودک شما روی می آورد تا ببیند صدای نام آنها از کجا می آید.
 • کودک شما کاری را که انجام می دهد متوقف می کند و به بالا نگاه می کند یا مکث می کند.
 • کودک شما ممکن است با بزرگتر شدن وقتی اسم خود را می شنود لبخند بزند و یا غمگین شود.
اگر متوجه شدید که کودک شما این کارها را انجام می دهد، ممکن است آنها در شناخت نام خود و رسیدن به سایر نقاط عطف رشد در مسیر خوبی باشند.

چگونه به کودک خود کمک کنیم نام خود را تشخیص دهد.

اگر می خواهید به کودک خود کمک کنید نام خود را تشخیص دهد، هورتون پیشنهاد می کند از اوایل نام خود استفاده کنید و سعی کنید با آنچه شما او را صدا می کنید سازگار باشد. هورتون می گوید: "تکرار، قسمت بزرگی از نحوه یادگیری نوزادان و کودکان نوپا است." اگر اعضای خانواده یا پرستار کودک دارید که از کودک شما مراقبت می کنند، از او بخواهید به جای نام حیوان خانگی یا نام مستعار از نام کودک شما استفاده کند، این امر همه چیز را ثابت نگه می دارد و از سردرگمی کودک شما جلوگیری می کند. این امر همچنین در یادگیری نحوه تعامل افراد با استفاده از نام یکدیگر به مهارت های ارتباطی کودک شما کمک می کند. همچنین می توانید با داشتن یک مکالمه ساده با کودک در حالی که مرتباً از نام او استفاده می کنید، به مهارت های اجتماعی و مهارت های ارتباطی کودک کمک کنید. اینها همه مواردی است که به کودک شما کمک می کند تا در هنگام رسیدن به این مرحله مهم نام خود را تشخیص دهد. همانطور که به کودک خود کمک می کنید تا نام خود را بشناسد، استفاده از لحن گرم نیز مهم است.

اگر کودک شما نام خود را تشخیص نمی دهد چه زمانی باید نگران باشید.

اگر والدین فرزند اول هستید، اگر کودک شما به طور معمول بچه های دیگر، نام خود را تشخیص نمی دهد، ممکن است نگران باشید. گرچه آگاهی از آن مهم است، وحشت نکردن به همان اندازه مهم است. همانطور که گفتیم، همه نوزادان متفاوت هستند و طبق برنامه خودشان کارهایی را انجام می دهند.

اما، زمانی ممکن است بخواهید با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید.

هورتون می گوید: "من می گویم اگر والدین در حدود 12 ماهگی هیچ واكنشی نسبت به نام خود مشاهده نمی كنند، این می تواند نشانه نگران كننده ای باشد." محققان دریافته اند كه وقتی كودك تا زمان رسیدن به سال اول به نام خود پاسخ نمی دهد، این می تواند نشانه اولیه اوتیسم باشد. یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه UC Davis M.I.N.D انجام شده است. موسسه، دریافت که نوزادان یک ساله که وقتی نام آنها به صدا در نمی آید، ممکن است با دو سالگی با اختلال طیف اوتیسم یا مشکل رشد دیگری تشخیص داده شوند. اوتیسم یا اختلال طیف اوتیسم به بسیاری از شرایط گفته می شود که اغلب با مشکلات در مهارت های زبانی و ارتباطات غیرکلامی و همچنین رشد اجتماعی و رفتارهای تکراری مشخص می شود. طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، از هر 54 کودک در ایالات متحده 1 نفر تحت تأثیر اوتیسم قرار دارد. اگر در مورد رشد کودک خود نگرانی دارید و فکر می کنید ممکن است تاخیر رشد داشته باشد، مهم است که با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید تا بتواند در مورد آنچه در مورد کودک شما اتفاق می افتد کنترل بهتری داشته باشد. مداخله زودهنگام کلیدی است.

هورتون می افزاید: "نظارت بر رشد در تمام بررسی های خوب انجام می شود، بنابراین حفظ این قرارها نیز بسیار مهم است."

هورتون می گوید از آنجا، متخصص اطفال شما از نظر كامل رشد كامل كودك شما را بررسی می كند و در ادامه می گوید. این ممکن است شامل نظارت بیشتر، متخصصان رشد، یا ارزیابی شنوایی باشد. اگرچه نوزادان هنگام تولد آزمایش شنوایی می گیرند، اما با بزرگتر شدن مشکلات شنوایی ممکن است ایجاد شود. ارزیابی ساده شنوایی می تواند تعیین کند که آیا مشکلات شنوایی مقصر هستند یا ممکن است موارد دیگری وجود داشته باشد.
چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟
چه زمانی نوزادان نام خود را تشخیص می دهند؟

سایر نقاط عطف زبان برای جستجو

علاوه بر اینکه می توانید نام خود را به رسمیت بشناسید، نقاط عطف مبتنی بر زبان دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام رشد کودک از آنها آگاه باشید. بیشتر کودکان اولین کلمه خود را بین 10 تا 14 ماهگی می گویند. اگر آنها تا یک سالگی این کار را انجام نمی دهند، تا زمانی که سعی در ایجاد صدا، خنک کردن و صحبت کردن دارند، زیاد نگران نشوید. در این مرحله، بسیاری از نوزادان از بازی peek-a-boo نیز لذت می برند و شروع به استفاده از حرکات می کنند. هنگامی که کودک شما در حدود 15 ماهگی است، ممکن است هنگام گفتن به برخی از نقاط بدن نیز بتواند اشاره کند. با رسیدن به مرز 18 ماهگی، بسیاری از کودکان حدوداً ده کلمه در واژگان خود دارند. اگر فرزند شما این کار را نمی کند، هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد. همانطور که گفتیم، کودکان در مقاطع مختلف به نقاط عطف رشد می رسند. فقط آگاهی از جایگاه آنها همیشه ایده خوبی است تا بتوانید در مورد هرگونه نگرانی با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید. همانطور که کودک شما رشد می کند و بزرگ می کند، مهم است که یک خط ارتباطی آزاد با پزشک متخصص اطفال داشته باشید تا بتوانید در مورد هر نگرانی ممکن است صحبت کنید. هر کودک خود را در اولین سال زندگی خود رشد می دهد، با این نمودار مهم تکاملی ماه به ماه قابل چاپ، هر نقطه عطف را بررسی کنید.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
10 عبارت مثبت برای استفاده در صحبت با کودکان نوپا

10 عبارت مثبت برای استفاده در صحبت با کودکان نوپا

10 عبارت مثبت برای استفاده در صحبت با کودکان نوپا

10 عبارت مثبت برای استفاده در صحبت با کودکان نوپا : در اینجا ده عباراتی آورده شده است که به شما کمک می کند تا در هنگام ناامیدی از تعامل منفی با کودک نوپای خود جلوگیری کنید و در عوض بر نکات مثبت تمرکز کنید. آیا تا به حال یک روز ناامید کننده با کودک نوپای خود گذرانده اید و در پایان آن خود را مایل به فریاد زدن و فریاد زدن می بینید؟ به گفته هدر والاس، مجری عشق و منطق، نحوه بیان همه چیز می تواند تفاوت بزرگی با کوچولوها داشته باشد. "فقط تغییر در نحوه بیان چیزی به کودک نو پا، تفاوت زیادی در سطح همکاری کودک نوپای شما ایجاد می کند. عبارات منفی کودکان را به حالت جنگ یا پرواز می اندازد. وقتی مغز آنها در این حالت باشد، آنها کلماتی را که شما می گویید نمی شنوند و هیچ یادگیری نمی تواند رخ دهد. استفاده از عبارات مثبت کودک را در آن حالت یادگیری و همکاری مغز نگه می دارد تا شما و کودک نوپای خود بتوانید برای رسیدن به هدف خود با هم کار کنید. " بیشتر: راهنمای نهایی برای میزان صدای مورد استفاده در هنگام تنبیه کودکان با در نظر گرفتن این روند فکری، باید خودمان را برنامه ریزی کنیم تا هنگام ناامید شدن کودکان نوپای خود را درگیر منفی گرایی نکنیم و در عوض روی نکات مثبت تمرکز کنیم. در اینجا 10 عبارت مثبت وجود دارد که می توانید وقتی کودک نوپا فقط گوش نمی دهد، استفاده کنید.

"1- لطفا آرام صحبت کنید."

هنگامی که کودک نوپای شما گوش نمی دهد، به جای اینکه به آنچه دوست ندارید اشاره کند (داد زدن را متوقف کنید، چرا فریاد می کشید و غیره) سعی کنید روی رفتاری که دوست دارید ببینید تمرکز کنید.

"2- من به تو نیاز دارم"

... گوش های شنونده خود را روشن کنید، نفس عمیق بکشید ... شما آن را نامگذاری می کنید. خاص باشید و آن را سرگرم کننده کنید! وقتی روش جذاب تری برای پاسخگویی به کودکان داده می شود، به احتمال زیاد کودکان رفتار خود را برعکس می کنند.

"3- بگذارید یک نفس عمیق بکشیم."

با کودک نوپای خود نفس بکشید، حتی اگر با نشان دادن نفس های عمیق که به تنهایی شروع می کنید، به تنهایی کار خود را آغاز کنید تا او بیننده باشد. هنگامی که آرامش و خونسردی بیشتری پیدا کنند، می توانند روی آنچه می خواهید تمرکز کرده و به شنونده بهتری تبدیل شوند.

10 عبارت مثبت برای استفاده در صحبت با کودکان نوپا

"4- این واقعاً ناامیدکننده بود (ناامیدکننده، ترسناک، ناراحت کننده) ؛ گریه کردن اشکالی ندارد."

بریتنی مک کیب، متخصص رشد کودک اظهار داشت که ما باید "احساسات آنها را تأیید کنیم. برای آنها مهم است که بدانند شما درک آنها درباره یک موضوع را متوجه و درک می کنید. " با کمک به بیان کلمات به احساسات آنها و تأیید اعتبار آنها، به شما کمک می کنیم کودکان نوپا خود را تقویت کنیم.

"5- مرا مهربان و ملایم نشان ده".

اولین واکنش ما معمولاً این است که به فرزندانمان بگوییم چیزی را متوقف کنند. به عنوان مثال، " ضربه نزن، پرتاب را متوقف کنید، چرا فشار می دهید؟" در عوض اگر ما بتوانیم چیزی خاص برای نشان دادن به آنها بدهیم، آنها احتمالاً درخواست های ما را بیشتر درک خواهند کرد.

"6- آیا دوست داری خودت این کار را بکنی یا من را راهنمایی می کنی؟"

بریتنی همچنین توصیه می کند، "به آنها گزینه ها و خودمختاری بدهید، که به مبارزات قدرت کمک می کند و همچنین به ایجاد اعتماد به نفس و استقلال کمک می کند." در صورت انتخاب برخی از کودکان از کمک قدردانی می کنند. با این حال اگر ما همیشه وارد کار شویم و این کار را برای آنها انجام دهیم، وقتی از آنها سوال می شود اعتماد به نفس و استقلال را برای انجام کامل کارها به دست نمی آورند.

"7 - همه ما اشتباه می کنیم. آیا تا زمانی که حالتان بهتر نشود دوست دارید یک آغوش بزرگ داشته باشید؟"

با تأیید اینکه همه ما اشتباه می کنیم، ممکن است برخی از ناامیدی های یک کودک نوپا را در خود از بین ببرید. آنها در جهان خود گشت و گذار می کنند و می فهمند چه عواملی موثر است، اما داشتن کمک و راحتی یک بزرگسال در نزدیکی نیز مهم است.

10 عبارت مثبت برای استفاده در صحبت با کودکان نوپا

"8 - احساس شما احساس خوبی است. خوب نیست ..."

با بیان اینکه چه چیزی درست است و چه کاری درست نیست، به تعیین مرزها کمک کنید. به عنوان مثال، "عصبانی بودن مشکلی ندارد، اما پرتاب کردن اسباب بازی ها اشکال دارد." بسته به سن کودک نوپای خود حتی می توانید این کار را با توضیح اینکه در عوض چه کاری می توانند انجام دهند، بیشتر کنید.

"9 - من هم گاهی عصبانی می شوم ؛ بیایید این را با هم رقم بزنیم."

حتی وقتی کودکان نوپای ما گوش نمی دهند، برای ما مهم است که به آنها بگوییم تنها نیستند. ما ممکن است از رفتار آنها ناامید شویم، اما هنوز آنها را دوست داریم. به آنها بگویید از آنها پشتیبانی می شود و به آنها کمک خواهید کرد تا راه حل بهتری پیدا کنند.

"10 - من می شنوم که شما به فضا احتیاج دارید ؛ وقتی شما به من احتیاج دارید من اینجا خواهم بود."

بریتنی توصیه می کند که "اگر گریه می کنند انتظار نداشته باشید که آنها به دستورالعمل گوش دهند. درعوض، باید آنها را راحت کنید و ارتباط برقرار کنید و به آنها بگویید که آنها را درک می کنید. آنها نمی توانند احساسات شما را بشنوند تا زمانی که بدانند که ابتدا احساسات آنها شنیده می شود. " گاهی اوقات چند دقیقه تنهایی چیزی است که کودکان برای جمع آوری مجدد نیاز دارند و آماده شنیدن هستند. بریتنی به ما یادآوری می کند که "وقتی صحبت از والدین مثبت می شود، احترام به فرزند خود به عنوان فردی که افکار، نیازها و احساسات خاص خود را در مورد موضوعات دارد احترام می گذارد. اگر فقط دستور کار خود را برای کودکان در نظر داشته باشید، قرار نیست که به همان روش پیش برود. " این عبارات مثبت احتمالاً به تقویت روابط شما با کودک نوپا کمک می کند و به آنها کمک می کند تا به کودکانی تبدیل شوند که به خود و دیگران احترام بگذارند.

پرستار کودک در منزل

در زندگی امروزه برای مسائل بسیاری برای بچه ها پرستار کودک می توان درخواست داد، پرستار کودک در منزل می تواند برای مواردی همچون مراقبتی، آموزشی و یا برای بیماری برای کودکان درخواست داده شود. برای هر کدام از این موارد شرکت خدمات پرستاری پارسیان آوید می تواند یار قابل اعتمادی برای شما باشد که دلبندتان را به پرستار کودک سپرده و با خیالی آسوده به امور روزمره خود برسید. پارسیان آوید برای اعزام پرستار با توجه به نوع درخواست شما و نیازتان پرستار کودک را معرفی می کند. پرستار می تواند با عنوان مراقب ساده، پرستار آموزشی، روانشناس و یا عناوین دیگر اعزام می گردند. مرکز خدمات و مراقبت های بالینی پارسیان آوید با مجوزها و گواهی های رسمی از وزارت بهداشت خدمات خود را به صورت 24 ساعته و در کلیه روزهای سال، حتی تعطیلی ها برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. می توانید با مراجعه به سایت پارسیان آوید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازمه را برای دریافت پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار دریافت نمائید. شماره های تماس را از قسمت تماس با ما می توانید مشاهنده کنید. پس همین حالا کلیک کن، تا بهترین پرستاران را برای شما اعزام کنیم.
ادامه مطلب...
Call Now Buttonتماس با خدمات پرستاری